ALTIN ASLAN ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Rize 07.12.2021 - 14:30, Güncelleme: 02.12.2022 - 09:39 1825+ kez okundu.
 

ALTIN ASLAN ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

İSTANBUL Sanat Kültür ve Turizm Derneği (İstSanat Derneği) tarafından düzenlenen ödül töreninde müzik dalında verilen ödüller sahiplerini buldu.    İstSanat Derneği Başkanı Osman Öztürk “Türkiye’mizin varoluş mücadelesinde sanat her zamanki gücünü göstermiş, toplumun dönüşümünde ve uygar bir toplum düzeninin kurulmasında sorumluluk almıştır” dedi. İstanbul Sanat Kültür ve Turizm Derneği tarafından, pandemi döneminde sanatçıları yalnız bırakmamak adına etkinlik düzenlendi. İstanbul Sanat Kültür ve Turizm Derneği ve  Altın Aslan Lions Kulübü’nün  ‘Altın Aslan Onur Ödülü’ adı altında düzenlenen törende, sanatçı Nazire Savran, Turhan Taşan ve Ümit Tokcan’a ödülleri verildi. Törende konuşan  İstSanat Derneği Başkanı, Eski Emniyet Müdürü, şair ve yazar Osman Öztürk, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sanata verdiği önemi ve değeri hatırlattı. Öztürk, "Ülkemizin kurucusu Ulu Önderimiz Atatürk sanatı seven, sanatçıya değer veren yüce bir kişilikti. Sanatın, bir toplumun ilerlemesindeki öneminin ve vazgeçilmezliğinin bilincinde olan Atatürk, bu düşüncesini şu sözlerle ifade etmişti ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’. Atatürk ile sanat ve sanatçı özgürleşmiş dünyayla köprüler kurmuş ve ülkesinin, halkının geleceği için sorumluluk üstlenmiştir. Yaşam yolculuğumuzda sanatın ışığı karanlıkları aydınlatan, topluma yol gösteren bir deniz feneri olmuştur. Atatürk bu ışığın kendisidir.  O ışık ki görkemli bir cumhuriyet kuşağı yaratmıştır Anadolu’da, Türkiye’mizin varoluş mücadelesinde sanat her zamanki gücünü göstermiş, toplumun dönüşümünde ve uygar bir toplum düzeninin kurulmasında sorumluluk almıştır” ifadelerini kullandı. Sanatın çeşitli dallarında genç kuşakların ilgisini çekecek etkinlik, model ve projeler geliştirmeyi amaçladıklarının altını çizen Öztürk, sözlerine şöyle devam etti: “Ülke kalkınmasına, sanatı içselleştiren ve destekleyen bireyler modelini yaygınlaştırarak ve güçlendirerek katkıda bulunmayı hedefliyoruz. İşte bugün bu yüce amaçla burada toplanmış bulunuyoruz. Dünya Sanat Günü Altın Aslan Onur Ödüllerini alan sanatçı ve bestekarlarımızı kutluyor ve sanat yaşamlarında başarılar diliyorum” Ödül töreninin ev sahipliğini yapan Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti ve BUEK Başkanı  Enver Yücel de sanatın ve sanatçının önem ve değerini ortaya koyarak "Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Arkadaşım şair, yazar ve Emekli Emniyet Müdürü Osman Öztürk’e sanat adına yaptığı özverili çalışmaları ve ödül etkinliği için ayrıca teşekkür ediyorum. Bu ödülleri alan çok değerli sanatçıları kutluyorum” ifadelerini kullandı. BUEK Başkanı Enver Yücel, Bestekar ve TSM Sanatçısı Nazire Savran’a; İstSanat Derneği Başkanı Osman Öztürk de ünlü bestekar Turhan Taşan’a ödülleri verirken, Ümit Tokcan’ın ödülünü ise BAU Konservatuar Direktörü Aslıhan Umar aldı. 

İSTANBUL Sanat Kültür ve Turizm Derneği (İstSanat Derneği) tarafından düzenlenen ödül töreninde müzik dalında verilen ödüller sahiplerini buldu.

 

 İstSanat Derneği Başkanı Osman Öztürk “Türkiye’mizin varoluş mücadelesinde sanat her zamanki gücünü göstermiş, toplumun dönüşümünde ve uygar bir toplum düzeninin kurulmasında sorumluluk almıştır” dedi. İstanbul Sanat Kültür ve Turizm Derneği tarafından, pandemi döneminde sanatçıları yalnız bırakmamak adına etkinlik düzenlendi. İstanbul Sanat Kültür ve Turizm Derneği ve  Altın Aslan Lions Kulübü’nün  ‘Altın Aslan Onur Ödülü’ adı altında düzenlenen törende, sanatçı Nazire Savran, Turhan Taşan ve Ümit Tokcan’a ödülleri verildi. Törende konuşan  İstSanat Derneği Başkanı, Eski Emniyet Müdürü, şair ve yazar Osman Öztürk, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sanata verdiği önemi ve değeri hatırlattı. Öztürk, "Ülkemizin kurucusu Ulu Önderimiz Atatürk sanatı seven, sanatçıya değer veren yüce bir kişilikti. Sanatın, bir toplumun ilerlemesindeki öneminin ve vazgeçilmezliğinin bilincinde olan Atatürk, bu düşüncesini şu sözlerle ifade etmişti ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’. Atatürk ile sanat ve sanatçı özgürleşmiş dünyayla köprüler kurmuş ve ülkesinin, halkının geleceği için sorumluluk üstlenmiştir. Yaşam yolculuğumuzda sanatın ışığı karanlıkları aydınlatan, topluma yol gösteren bir deniz feneri olmuştur. Atatürk bu ışığın kendisidir.  O ışık ki görkemli bir cumhuriyet kuşağı yaratmıştır Anadolu’da, Türkiye’mizin varoluş mücadelesinde sanat her zamanki gücünü göstermiş, toplumun dönüşümünde ve uygar bir toplum düzeninin kurulmasında sorumluluk almıştır” ifadelerini kullandı. Sanatın çeşitli dallarında genç kuşakların ilgisini çekecek etkinlik, model ve projeler geliştirmeyi amaçladıklarının altını çizen Öztürk, sözlerine şöyle devam etti: “Ülke kalkınmasına, sanatı içselleştiren ve destekleyen bireyler modelini yaygınlaştırarak ve güçlendirerek katkıda bulunmayı hedefliyoruz. İşte bugün bu yüce amaçla burada toplanmış bulunuyoruz. Dünya Sanat Günü Altın Aslan Onur Ödüllerini alan sanatçı ve bestekarlarımızı kutluyor ve sanat yaşamlarında başarılar diliyorum” Ödül töreninin ev sahipliğini yapan Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti ve BUEK Başkanı  Enver Yücel de sanatın ve sanatçının önem ve değerini ortaya koyarak "Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Arkadaşım şair, yazar ve Emekli Emniyet Müdürü Osman Öztürk’e sanat adına yaptığı özverili çalışmaları ve ödül etkinliği için ayrıca teşekkür ediyorum. Bu ödülleri alan çok değerli sanatçıları kutluyorum” ifadelerini kullandı. BUEK Başkanı Enver Yücel, Bestekar ve TSM Sanatçısı Nazire Savran’a; İstSanat Derneği Başkanı Osman Öztürk de ünlü bestekar Turhan Taşan’a ödülleri verirken, Ümit Tokcan’ın ödülünü ise BAU Konservatuar Direktörü Aslıhan Umar aldı. 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi