ÇAYIMIZIN GELECEĞİ İÇİN DAYANIŞMA İÇİMNDE OLACAĞIZ

Rize 07.06.2024 - 17:43, Güncelleme: 07.06.2024 - 17:43 5932 kez okundu.
 

ÇAYIMIZIN GELECEĞİ İÇİN DAYANIŞMA İÇİMNDE OLACAĞIZ

ALİM, RİZE MUHTARLAR FEDARASYONUYLA BİR ARAYA GELDİ
  Çaykur Genel Müdürü ve YK Başkanı Yusuf Ziya Alim, Çaykur Źiraat Çay Bahçesinde, Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanlığında muhtarlarla bir araya geldi.  HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI    Çaykur Genel Müdürümü ve YK Başkanı Yusuf Ziya Alim ile çay sezonunun başlamasıyla birlikte hem üretici hem de halkla köprü vazifesi oluşturma noktasında muhtarlarımızla bir araya geldik. Artık kota, kontenjan ve yaş çay parası ödemelerini konuşmuyoruz artık. Çayımızın  geleceği için STK'larımızla karşılıklı dayanışma içinde olmaya devam ediyoruz." dedi.   Bölgeleri adına söz alan muhtarlar istek, dilek ve temennilerini dile getirirken özelikle hem son yıllarda yaş çay kampanyalarının sorunsuz bir şekilde geçmesinden dolayı hem de ÇAYKUR’un zarar etmekten kurtulup kar açıklayan bir konuma gelmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Muhtarlar adına açıklama yapan Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Remzi Güzel: “Özellikle sn. Genel Müdürümüze ve çalışma arkadaşlarına bu güzel ve anlamlı toplantı için teşekkür ediyoruz. Bizler burada muhtarlar olarak müstahsilimizi temsilen bulunuyoruz. İsteklerimizi, dileklerimizi ve üreticilerimizin yaşadığı sorunları konuşup çözüm yolları üzerinde görüş alışverişinde bulunduk. Arkadaşlarımızın ortak görüşü Çaykur son zamanlarda başarılı çalışmalara imza atıyor. Yaş çay satışında sorun yaşamıyoruz. Kota kontenjan adeta gündem den çıktı. Eskiden yaptığımız toplantıların ana maddeleri kota, kontenjan ve yaş çay paralarının ödenmesi olurdu. Artık bunları konuşmuyoruz. İnşallah her sezon daha güzel gelişmelere hep birlikte şahit olacağız.” dedi.   Güzel; Federasyonumuzun da takipçisi olduğu çay alım evlerinin bakım onarım işleri, personel çalışma düzeni, çayların nakliyesi konularındaki aksaklıkları da genel müdürümüze iletmiş olduk.Özel idare, Belediyelerimiz, Çaykur'un ve çay müstahsillerimizin imece usulüyle çalışarak bu sorunların çözüme ulaşmasının mümkün olacağını belirttik. Bizlere göstermiş olduğunuz çok sıcak misafirperverliğinize çok teşekkür ediyoruz. "dedi.   Genel Müdürü Yusuf Ziya ALİM, "Siz değerli muhtarlarımızla bir arada çayımızı konuşmaktan mutluluk ve fayda duyuyoruz.  Çaykur çayımızın bu günü, yarını için üreticimizin ve muhtarlarımızım yanındayız. Üreticimizin sorunsuz bir sezon geçirmeleri için her türlü tedbiri aylar öncesinden ve anında alıyoruz. Çalışmalarımızı bu yönde mesai merhumu gözetmeden yapmaya gayret ediyoruz.Bu anlamda muhtarlarımız bizim  için cok değerli sıkıntılarla, güzelliklerle bire bir karşılaşıp bunları  bize ulaştırıyor ve görüş alış verişinde bulunarak varsa çözüm  arıyoruz. Bu toplantılar bizim için önemli. Üretici ayağında yol haritamizda önemli katkıları  oluyor diyerek katılan arkadaşlar nezdinde tüm  muhtarlarımıza teşekkürler ediyorum. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum." dedi.
ALİM, RİZE MUHTARLAR FEDARASYONUYLA BİR ARAYA GELDİ
 
Çaykur Genel Müdürü ve YK Başkanı Yusuf Ziya Alim, Çaykur Źiraat Çay Bahçesinde, Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanlığında muhtarlarla bir araya geldi. 

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI 
 
Çaykur Genel Müdürümü ve YK Başkanı Yusuf Ziya Alim ile çay sezonunun başlamasıyla birlikte hem üretici hem de halkla köprü vazifesi oluşturma noktasında muhtarlarımızla bir araya geldik. Artık kota, kontenjan ve yaş çay parası ödemelerini konuşmuyoruz artık. Çayımızın  geleceği için STK'larımızla karşılıklı dayanışma içinde olmaya devam ediyoruz." dedi.
 
Bölgeleri adına söz alan muhtarlar istek, dilek ve temennilerini dile getirirken özelikle hem son yıllarda yaş çay kampanyalarının sorunsuz bir şekilde geçmesinden dolayı hem de ÇAYKUR’un zarar etmekten kurtulup kar açıklayan bir konuma gelmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Muhtarlar adına açıklama yapan Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Remzi Güzel: “Özellikle sn. Genel Müdürümüze ve çalışma arkadaşlarına bu güzel ve anlamlı toplantı için teşekkür ediyoruz. Bizler burada muhtarlar olarak müstahsilimizi temsilen bulunuyoruz. İsteklerimizi, dileklerimizi ve üreticilerimizin yaşadığı sorunları konuşup çözüm yolları üzerinde görüş alışverişinde bulunduk. Arkadaşlarımızın ortak görüşü Çaykur son zamanlarda başarılı çalışmalara imza atıyor. Yaş çay satışında sorun yaşamıyoruz. Kota kontenjan adeta gündem den çıktı. Eskiden yaptığımız toplantıların ana maddeleri kota, kontenjan ve yaş çay paralarının ödenmesi olurdu. Artık bunları konuşmuyoruz. İnşallah her sezon daha güzel gelişmelere hep birlikte şahit olacağız.” dedi.
 

Güzel; Federasyonumuzun da takipçisi olduğu çay alım evlerinin bakım onarım işleri, personel çalışma düzeni, çayların nakliyesi konularındaki aksaklıkları da genel müdürümüze iletmiş olduk.Özel idare, Belediyelerimiz, Çaykur'un ve çay müstahsillerimizin imece usulüyle çalışarak bu sorunların çözüme ulaşmasının mümkün olacağını belirttik. Bizlere göstermiş olduğunuz çok sıcak misafirperverliğinize çok teşekkür ediyoruz. "dedi.
 
Genel Müdürü Yusuf Ziya ALİM, "Siz değerli muhtarlarımızla bir arada çayımızı konuşmaktan mutluluk ve fayda duyuyoruz.  Çaykur çayımızın bu günü, yarını için üreticimizin ve muhtarlarımızım yanındayız. Üreticimizin sorunsuz bir sezon geçirmeleri için her türlü tedbiri aylar öncesinden ve anında alıyoruz. Çalışmalarımızı bu yönde mesai merhumu gözetmeden yapmaya gayret ediyoruz.Bu anlamda muhtarlarımız bizim  için cok değerli sıkıntılarla, güzelliklerle bire bir karşılaşıp bunları  bize ulaştırıyor ve görüş alış verişinde bulunarak varsa çözüm  arıyoruz. Bu toplantılar bizim için önemli. Üretici ayağında yol haritamizda önemli katkıları  oluyor diyerek katılan arkadaşlar nezdinde tüm  muhtarlarımıza teşekkürler ediyorum. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum." dedi.
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi