ÇAYKUR İŞÇİSİ EK ZAM TALEB EDİYOR

Sendika 29.01.2024 - 19:05, Güncelleme: 29.01.2024 - 19:05 15492+ kez okundu.
 

ÇAYKUR İŞÇİSİ EK ZAM TALEB EDİYOR

ÇAYKUR İŞÇİSİ EK ZAM TALEB EDİYOR
DİSK Bölge Rize temsilciliği binasında, Disk Gıda iş Genel Başkanı Olcay OZAK basın açıklamasında bulundu. Basın açıklamasına Disk eski gıda iş genel Başkanı Seyit ASLAN Karadeniz Bölge sorumlusu Başkanı Ramazan SARIOGLU işçi temsilcileri vd işçilerde hazır bulundu.   Başkan OLCAY ÇAYKUR'da çalışan işçiler olarak artan enflasyon karşısında hak kayıplarının olduğunu bu kayıpların giderilmesini istedi.   TÜİK tarafından yıllık enflasyon % 64  aylık enflasyon ise %37 olarak açıklanmıştı. 2023 başında hükumete ile imzalanan sözleşmenin üzerinden bir yıl geçmiş olup ancak ,yüksek enflasyon ve hayat pahalılığından kamu ile yapılan sözleşme etkisini hızla kaybetmiştir.    2024 asgari ücretliye %49 Memura %49,25 SGK emeklisine %49,25 oranında ücretlerinde iyileşme olurken kamu işçisinin aldığı oran %32.57 kalmıştır.   Büyük çoğunluğu mevsimlik çalışan Çaykur işçisinin durumu diğer 12 ay çalışan kamu işçisinden daha vahimdir.   Çaykur işçilerinin Altı aylık yaşam olmadığı gibi altı aylıkta bir ücreti olmamalı  ÇAYKUR işçisi mevsimlik değil de, kadrolu çalışmak istiyor.      Bizler DİSK Gıda işçileri sendikası olarak yaşanan bu eşitsizliği yıllardır her platformda dile getirdik ve devamda edeceğiz.   Türk iş ve Hak iş tarafından imzalanan kamu çerçeve protokolün de taşeron ve mevsimlik işçiler kadro verilmesi için çalışmalar devam ediyor diyerek protokole imza atıp gelinen bu noktada sonuca razı oldular Çaykur mevsimlik işçilerin kadro dışı kalmalarına zemin hazırladılar.   Hükumete sürdürdükleri pazarlıkta devre dışı bırakıldıklarını söylüyorlar, işçi ile konuşmayan tartışmayan sürece dahil edilmeyen kapalı kapılar ardından sürdürdükleri pazarlıklar da sözüm ona başarısız olduklarını ifade edenlere bir çift sözü olsun Çaykur işçisinin.    GÖLGE ETME BAŞKA İHSAN İSTEMEM    ÇAYKUR işçisi ek protokolle ücretlerine iyileştirme istiyor. Bu konuda kamuoyunda yakından takip edilen ücretlere %100 zam yapılan iş kolları olduğunu maaşların 30 bin ile 40 bin bandı arasına gelmiştir.   Bazı iş kollarındaki işçiler ek zam talepleri ile meydanlarda çıkıp taleplerini dile getirdiler. Biz Çaykur işçileri olarak ek zam isteyerek insanca yaşanabilir seviyeye çıkmasını istiyoruz.   Mevsimlik Çaykur işçisi işsizlik maaşı istiyor.   Sendika olarak Çaykur işçilerinin haklı talepleri etrafına yürüyecekleri mücadelenin yanında olacaklarını ve talepleri için mücadeleyi sürdüreceğimizi belirtmek isteriz.   Bir kez daha Çaykur işçilerinin haklı talepler etrafında birleşmeye ve mücadele etmeye çağırıyoruz açıklamasında bulundu .   Haber: Bayram Arif TURAN.      
ÇAYKUR İŞÇİSİ EK ZAM TALEB EDİYOR

DİSK Bölge Rize temsilciliği binasında, Disk Gıda iş Genel Başkanı Olcay OZAK basın açıklamasında bulundu.

Basın açıklamasına Disk eski gıda iş genel Başkanı Seyit ASLAN Karadeniz Bölge sorumlusu Başkanı Ramazan SARIOGLU işçi temsilcileri vd işçilerde hazır bulundu.
 
Başkan OLCAY ÇAYKUR'da çalışan işçiler olarak artan enflasyon karşısında hak kayıplarının olduğunu bu kayıpların giderilmesini istedi.
 
TÜİK tarafından yıllık enflasyon % 64  aylık enflasyon ise %37 olarak açıklanmıştı. 2023 başında hükumete ile imzalanan sözleşmenin üzerinden bir yıl geçmiş olup ancak ,yüksek enflasyon ve hayat pahalılığından kamu ile yapılan sözleşme etkisini hızla kaybetmiştir. 
 
2024 asgari ücretliye %49 Memura %49,25 SGK emeklisine %49,25 oranında ücretlerinde iyileşme olurken kamu işçisinin aldığı oran %32.57 kalmıştır.
 
Büyük çoğunluğu mevsimlik çalışan Çaykur işçisinin durumu diğer 12 ay çalışan kamu işçisinden daha vahimdir.
 
Çaykur işçilerinin Altı aylık yaşam olmadığı gibi altı aylıkta bir ücreti olmamalı 
ÇAYKUR işçisi mevsimlik değil de, kadrolu çalışmak istiyor.
    
Bizler DİSK Gıda işçileri sendikası olarak yaşanan bu eşitsizliği yıllardır her platformda dile getirdik ve devamda edeceğiz.
 
Türk iş ve Hak iş tarafından imzalanan kamu çerçeve protokolün de taşeron ve mevsimlik işçiler kadro verilmesi için çalışmalar devam ediyor diyerek protokole imza atıp gelinen bu noktada sonuca razı oldular Çaykur mevsimlik işçilerin kadro dışı kalmalarına zemin hazırladılar.
 
Hükumete sürdürdükleri pazarlıkta devre dışı bırakıldıklarını söylüyorlar, işçi ile konuşmayan tartışmayan sürece dahil edilmeyen kapalı kapılar ardından sürdürdükleri pazarlıklar da sözüm ona başarısız olduklarını ifade edenlere bir çift sözü olsun Çaykur işçisinin. 
 
GÖLGE ETME BAŞKA İHSAN İSTEMEM 
 
ÇAYKUR işçisi ek protokolle ücretlerine iyileştirme istiyor. Bu konuda kamuoyunda yakından takip edilen ücretlere %100 zam yapılan iş kolları olduğunu maaşların 30 bin ile 40 bin bandı arasına gelmiştir.
 
Bazı iş kollarındaki işçiler ek zam talepleri ile meydanlarda çıkıp taleplerini dile getirdiler. Biz Çaykur işçileri olarak ek zam isteyerek insanca yaşanabilir seviyeye çıkmasını istiyoruz.
 
Mevsimlik Çaykur işçisi işsizlik maaşı istiyor.
 
Sendika olarak Çaykur işçilerinin haklı talepleri etrafına yürüyecekleri mücadelenin yanında olacaklarını ve talepleri için mücadeleyi sürdüreceğimizi belirtmek isteriz.
 
Bir kez daha Çaykur işçilerinin haklı talepler etrafında birleşmeye ve mücadele etmeye çağırıyoruz açıklamasında bulundu .
 
Haber: Bayram Arif TURAN. 
    
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Rizeli
(29.01.2024 20:36 - #9277)
Yüzde 10 ek zam verilmesi lazım. İşçinin hakkıdır bu
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi