EVLİLİĞİN 3 HALİ

Genel 10.12.2022 - 09:35, Güncelleme: 10.12.2022 - 09:35 2946+ kez okundu.
 

EVLİLİĞİN 3 HALİ

Betül Ak Örnek’in Evliliğin Üç Hali kitabından iyileştirici yöntem: ‘Güzel Anlar Kutusu’
Betül Ak Örnek’in Evliliğin Üç Hali kitabından iyileştirici yöntem: ‘Güzel Anlar Kutusu’ Çiçek açar ve solar. Güneş doğar ve batar. İnsan ağlar ve güler. Her şeyin zıddıyla kaim olduğu bu hayatta güzel olanı hatırlamaya ve onun vereceği huzura ihtiyacımız var. İşte bu yüzden "Güzel Anlar Kutusu “nu ürettim. Kendinizi kötü hissettiğinizde güzel anlarınızı hatırlamanızda size yardımcı olacak. İhtiyacınız olan şey: Kalem, kâğıt ve kapalı bir kutu. Güzel Anlar Kutusu  Betül Ak Örnek’in ‘Evliliğin Üç Hali’ kitabında bulunan ‘güzel anlar kutusu’ isimli bir yöntem de oldukça ilgi çekici. Örnek; bu yöntemle herhangi bir ilişkide yaşanan herhangi bir soruna yönelik oldukça kolay ve hatta keyifli bir çözüm önerisi sunuyor. Kutuya atılan küçük kağıtlarla oluşturulan nostaljik ve geçmişi şimdiye taşıyan yaklaşım birçok insan için ‘ne güzel şeyler yaşamışız’ düşüncesini aktif hale getirmeye aday. Betül Ak Örnek kitaba dair şunları kaydetti: “Bu kitap yalnızca evli insanlar için değil, evlenmeyi düşünen ya da evlilik planı yapan herkes için de iyi bir kılavuz olacak. Evliliğin sadece görünen ve gösterilmeye çalışılan tarafını değil her noktasını detaylıca anlatmaya çalıştım. Ayrıca ‘Evliliğin Üç Hali’ni okuyan herkes yalnızca evliliğe değil tüm ilişkilere dair de tatmin olacağı bilgilerle karşılaşmış olacak. Kitabı yazarken hem çevremden hem de akademik olarak çok sayıda kaynaktan faydalanarak en ideal sonucu ortaya çıkarmaya çalıştım. Kısacası, kitabı okuyan herkesin ‘bir de bu taraftan bakmış oldum’ demesini istiyorum. Umarım, bu niyet okuyucuda da bir karşılık bulmuş olur…"   Yazar Hakkında 1988 İstanbul doğumludur. Ailenin tek çocuğu, doğma büyüme Sarıyerlidir. Deniz kokusuyla büyümüş olmasından mütevellit maviyi görünce huzur bulur. Dünya tarihiyle 2008 yılında ezelden beri tanışık olduğu eşi ile evlenmiş, iki evlat sahibi olmuş onların doğumuyla birlikte tekrar çocukluğuna yolculuk etmeye başlamıştır.   Sosyoloji lisans bölümünü bitirmiştir. Eğitimcidir. Üniversite’de uzman aile danışmanlığı eğitimini tamamladıktan sonra danışmanlık yapmaya başlamış, evlilik ve aile konularında çalışmakta, psikoloji alanında tezli yüksek lisansına devam etmektedir. İlk evladını büyütürken ilkokul yıllarından gelen yazma yeteneğini geliştirmiş; kişisel gelişime, hayatı sorgulamaya, sıradan gördüklerimizin aslında ne büyük mucizeler olduğuna odaklanarak yazmaya başlamıştır. Bunun neticesinde 2020 yılında Hayy Kitap'tan "Bir Yolculuktur Aşk" romanı ve 2021 yılında Cezve Çocuk’ tan "Yuvarlayınca Ne Olacak?" isimli okul öncesi öykü kitabı yayımlanmıştır.  Online yayın yapan  bir sitede  köşe yazarlığının yanı sıra kendi sitesi olan düzenli olarak yazmaktadır. Instagram hesabı @betulice'de takipçilerine seslenmektedir.   Çocuk tarafıyla kâinatı keşfetmeye, güzel görmeye ve iyiliği yaymaya vesile olduğuna inanır. Ömür yolculuğunda kendine kuşları misal alarak gökyüzüne kavuşabilmek için durmadan çırpınmaktadır.
Betül Ak Örnek’in Evliliğin Üç Hali kitabından iyileştirici yöntem: ‘Güzel Anlar Kutusu’

Betül Ak Örnek’in Evliliğin Üç Hali kitabından iyileştirici yöntem: ‘Güzel Anlar Kutusu’

Çiçek açar ve solar. Güneş doğar ve batar. İnsan ağlar ve güler. Her şeyin zıddıyla kaim olduğu bu hayatta güzel olanı hatırlamaya ve onun vereceği huzura ihtiyacımız var. İşte bu yüzden "Güzel Anlar Kutusu “nu ürettim. Kendinizi kötü hissettiğinizde güzel anlarınızı hatırlamanızda size yardımcı olacak. İhtiyacınız olan şey: Kalem, kâğıt ve kapalı bir kutu.

Güzel Anlar Kutusu 

Betül Ak Örnek’in ‘Evliliğin Üç Hali’ kitabında bulunan ‘güzel anlar kutusu’ isimli bir yöntem de oldukça ilgi çekici. Örnek; bu yöntemle herhangi bir ilişkide yaşanan herhangi bir soruna yönelik oldukça kolay ve hatta keyifli bir çözüm önerisi sunuyor. Kutuya atılan küçük kağıtlarla oluşturulan nostaljik ve geçmişi şimdiye taşıyan yaklaşım birçok insan için ‘ne güzel şeyler yaşamışız’ düşüncesini aktif hale getirmeye aday.

Betül Ak Örnek kitaba dair şunları kaydetti:

“Bu kitap yalnızca evli insanlar için değil, evlenmeyi düşünen ya da evlilik planı yapan herkes için de iyi bir kılavuz olacak. Evliliğin sadece görünen ve gösterilmeye çalışılan tarafını değil her noktasını detaylıca anlatmaya çalıştım. Ayrıca ‘Evliliğin Üç Hali’ni okuyan herkes yalnızca evliliğe değil tüm ilişkilere dair de tatmin olacağı bilgilerle karşılaşmış olacak. Kitabı yazarken hem çevremden hem de akademik olarak çok sayıda kaynaktan faydalanarak en ideal sonucu ortaya çıkarmaya çalıştım. Kısacası, kitabı okuyan herkesin ‘bir de bu taraftan bakmış oldum’ demesini istiyorum. Umarım, bu niyet okuyucuda da bir karşılık bulmuş olur…"

 

Yazar Hakkında

1988 İstanbul doğumludur. Ailenin tek çocuğu, doğma büyüme Sarıyerlidir. Deniz kokusuyla büyümüş olmasından mütevellit maviyi görünce huzur bulur.


Dünya tarihiyle 2008 yılında ezelden beri tanışık olduğu eşi ile evlenmiş, iki evlat sahibi olmuş onların doğumuyla birlikte tekrar çocukluğuna yolculuk etmeye başlamıştır.
  Sosyoloji lisans bölümünü bitirmiştir. Eğitimcidir. Üniversite’de uzman aile danışmanlığı eğitimini tamamladıktan sonra danışmanlık yapmaya başlamış, evlilik ve aile konularında çalışmakta, psikoloji alanında tezli yüksek lisansına devam etmektedir.


İlk evladını büyütürken ilkokul yıllarından gelen yazma yeteneğini geliştirmiş; kişisel gelişime, hayatı sorgulamaya, sıradan gördüklerimizin aslında ne büyük mucizeler olduğuna odaklanarak yazmaya başlamıştır. Bunun neticesinde 2020 yılında Hayy Kitap'tan "Bir Yolculuktur Aşk" romanı ve 2021 yılında Cezve Çocuk’ tan "Yuvarlayınca Ne Olacak?" isimli okul öncesi öykü kitabı yayımlanmıştır.


 Online yayın yapan  bir sitede  köşe yazarlığının yanı sıra kendi sitesi olan düzenli olarak yazmaktadır. Instagram hesabı @betulice'de takipçilerine seslenmektedir.


  Çocuk tarafıyla kâinatı keşfetmeye, güzel görmeye ve iyiliği yaymaya vesile olduğuna inanır. Ömür yolculuğunda kendine kuşları misal alarak gökyüzüne kavuşabilmek için durmadan çırpınmaktadır.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi