Devletimizin ilan ettiği tedbirlere bire bir riayet edilmelidir.
Haber
17 Mart 2020 - Salı 16:40
 
Devletimizin ilan ettiği tedbirlere bire bir riayet edilmelidir.
Sendika Haberi
Devletimizin ilan ettiği tedbirlere bire bir riayet edilmelidir.

BAŞKAN KÖSEOĞLU: “PANİK YOK AMA TEDBİRDE TAVİZ VERMEYECEĞİZ.”


Türk Eğitim-Sen Rize Şube Başkanı ve Kamu-Sen Rize İl Temsilcisi Murat Köseoğlu bütün dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs ile ilgili, “Bütün insanlığa geçmiş olsun temennilerimizi iletiyorum. İnsanlık şu anda küresel bir tehditle karşı karşıyadır. Devletimiz sürecin başından beri hızlı tedbirler almaktadır. Başta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olmak üzere süreci ciddiyetle yöneten tüm yetkililere teşekkür ediyorum.” dedi.


Nisan ara tatilinin öne çekilmesiyle okullarda toplamda iki haftalık bir tedbir uygulamasının hayata geçirildiğini bildiren Başkan Köseoğlu, okul yöneticilerinin de okullarda hijyen sağlanması noktasında elinden gelen gayreti ortaya koyduklarını söyledi. Okullarda ödenek ve personel yetersizliğine vurgu yapan Başkan Köseoğlu, bugüne kadar temizlik hizmetlerinin Okul Aile Birliklerinin desteğiyle sürdürüldüğüne dikkat çekti. Koronavirüs tehlikesi ülkemizde ortaya çıktığı andan itibaren Milli Eğitim Bakanlığı’nın hızlı hareket ederek ekstra tedbirleri hayata geçirdiğini söyleyen Köseoğlu, “Bakanlığımızın yaptığı açıklamalara göre hem okulların ödenekleri artırıldı hem de Türkiye genelinde 38 meslek lisesinde hijyen ürünlerinin üretimi hızlandırıldı. Şu anda meslek liselerinde günlük 100 tona ulaşan bir dezenfektan üretimi söz konusudur. Öğrencilerimiz neredeyse 12 saat çalışıyorlar. Bu vesile ile hem öğrencilere hem de öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Okullarımızda hijyen eğitimi de kesintisiz devam etmektedir” dedi.


Ne öğrencilerimiz ne de velilerimiz bu süreci bir keyif tatili olarak algılamamalıdır.


Tatil kararının çok doğru ve yerinde bir karar olduğuna dikkat çeken ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a teşekkür eden Köseoğlu, “Virüsler kalabalık ortamlarda hızlı yayılır ve dolayısıyla okullarda çocuklarımız risk altındadır. Ancak burada şunu görmek gerekir: Ne öğrencilerimiz ne de velilerimiz bu süreci bir keyif tatili olarak algılamamalıdır. Okulların tatil olmasıyla birlikte çocuklarımız kalabalık mekânlardan ve toplu alanlardan uzak durmalı, mümkün olduğu kadar evde zaman geçirmelidir” diye konuştu.


Öğrencilerimiz ve velilerimiz uzaktan eğitim sürecine gereken hassasiyeti ve ciddiyeti göstermelidir


Bu süreçte öğrencilerin eğitimlerine evde devam edeceklerini hatırlatan Başkan Köseoğlu, “Milli Eğitim Bakanlığı hem EBA hem de TRT üzerinden yayın yapacak. Tabi ki yüz yüze eğitimin yerini hiçbir şey tutmaz. Ancak süreç şu an için bunu gerektiriyor. Dolayısıyla öğrencilerimiz ve velilerimiz uzaktan eğitim sürecine gereken hassasiyeti ve ciddiyeti göstermelidir” dedi.


LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrencilerin EBA üzerinden de destek eğitimi alabileceklerini söyleyen Köseoğlu, “Tabi asla arzu etmiyoruz ama sınavların gidişata göre ertelenmesi dahi söz konusu olabilir” dedi.


Devletimizin ilan ettiği tedbirlere bire bir riayet edilmelidir.


Risk oranın artması ile birlikte devletimizin ek tedbirler alacağını da düşündüğünü kaydeden Köseoğlu, öğrencilerin ve velilerin bu durumu ciddiye almasını istedi. Vatandaşlarımızı daha sorumlu davranmaya çağıran Başkan Köseoğlu, “Devletimizin ilan ettiği tedbirlere bire bir riayet edilmelidir. Bilindiği gibi İtalya kötü bir dönem yaşıyor. Bunun en önemli sebebi İtalyan hükümetinin bu süreci dikkate almamasıdır. İtalyan vatandaşları da hiçbir şey yokmuş gibi sosyal yaşantılarına devam etmişlerdir. Şu anda sosyal yaşantımızı sürdürebileceğimiz bir pozisyonda değiliz. Dolayısıyla sadece kendimizi değil toplum sağlığını da tehlikeye atmamalıyız” diye konuştu.


Vatandaşlarımızın sadece resmi kurumların telkin ve ikazlarına kulak asmalarını istirham ediyorum


Sosyal medya başta olmak üzere farklı mecralarda toplumda panik ve kaos havası oluşturmak isteyenlerin yarattığı manipülasyonlara dikkat edilmesi gerektiğini belirten Köseoğlu, “Temkinli olacağız. Vatandaşlarımızın sadece resmi kurumların telkin ve ikazlarına kulak asmalarını istirham ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Devletimizin, ilan, ettiği, tedbirlere, bire, bir, riayet, edilmelidir.,
Yorumlar
Haber Yazılımı