RİZE'DEN BİR YILDIZ KAYDI. GÜLE GÜLE KADIOĞLU

Rize 02.11.2022 - 20:58, Güncelleme: 02.12.2022 - 09:39
 

RİZE'DEN BİR YILDIZ KAYDI. GÜLE GÜLE KADIOĞLU

 Çayeli nin ilk elektrik mühendislerin den...        Çayeli musadağı köyünün ilk üniversiteyi kazanan öğrencisi.....       Universiteyi kazanmasindan ötürü,Rahmetli babası ve köylüleri sevinçten sabaha denk,adına kutlamalar düzenlenen biri.       Gazi üniversitesini,yüksek derecede bitirmesine rağmen,babasının ölümünden dolayı,halen diplomasını almayan şahsiyet...         Nedenini sorulduğunda, babama,  atama diploma sevincimi yaşatamadıkdan sonra, neyleyim diplomayı,diyecek kadar duygusal bir kişilik....       Yaklaşık kırk yıldır Rizeye, Rizeliye önce mühendis,proje müdürü,Müdür yardımcısı son on beş yıldır müdür olarak hizmet eden halktan biri.        Çalışma arkadaşlarına Rize sanayi bir kenttir,Fabrikaların yoğun olduğu bir il dir,bizler kesintisiz eletrik sanayıcımıza vermeliyiz, fabrikalar tütmeli,halkımız çay yaprağını rahat satmal,bu doğrultuda Rizede her ilçesine  en az üç yerden her köye en az iki yerden eletrik verecek şekilde dizayn edilmesinin talimati veren bir müdür.         Yine çalışma arkadaşlarına,köylümüz köyünde kalması için,  hayvancılık ve  tarımla uğraşması için,köylülerimize kesintisiz eletrik vermeliyiz,bu doğrultuda yatırımlarımıza en üçra   köylere ağırlık verilecek şekilde düşünüp,talimat veren bir mühendis bir Rizeli.         Çalışma arkadaşlarının emniyetli çalışması için,kabin yapılmasına ağırlık vererek ölümlü kazaları azaltan bir Amir...       Her yatırımdan sonra, bizzat yatırımları özellikle gece kontrol ederek,yeni gelinlerin ışıldayan boğazlarindaki  takılar gibi,ışıldayan sokak lambalarını görünce, heleki köylerdeki evlerde bacalarin dumanının  tüttüğünü ve  vatandaşların köylerde  oturduğunu görünce  keyif alan halktan biri.       Güle güle baba Cabir KADIOĞLU        Sevinin bir sokak lambası yanmıyor diye ortalığı havaya kaldıran bazı muhtarlar bazı vekiller bazı siyasiler.         Bilirmisiniz Rize, ilçeleri dahil Türkiye in en az eletrik'i kesilen ili,bilirmisiniz Bu il, kapalı kablo bakımından Türkiye'nin en fazla yatırım yapıldığı il.Bilirmisiniz bu il kayip kacak bakimindan Avrupa ortalamasını yakalayan bir il .       Yaklaşık 40 yıldır bu ile hizmet eden CORUH elektrik D.M. il müdürü Cabir KADIOĞLU, yarından itibaren  şirket in tasarrufu ile  başka bir biriminde görev değişikliği için görev değişime gidilmiştir.       Güle güle Gazi baba Cabir KADIOĞLU. Not:Bu satırlar otuz yıl çalıştığım Çalışma hayatım boyunca zaman zaman MÜDÜR bey in anlattıklarından notlarımdır.Saygilarimla   

 Çayeli nin ilk elektrik mühendislerin den... 

     
Çayeli musadağı köyünün ilk üniversiteyi kazanan öğrencisi.....
     
Universiteyi kazanmasindan ötürü,Rahmetli babası ve köylüleri sevinçten sabaha denk,adına kutlamalar düzenlenen biri.
     
Gazi üniversitesini,yüksek derecede bitirmesine rağmen,babasının ölümünden dolayı,halen diplomasını almayan şahsiyet...
       
Nedenini sorulduğunda, babama,  atama diploma sevincimi yaşatamadıkdan sonra, neyleyim diplomayı,diyecek kadar duygusal bir kişilik....
     
Yaklaşık kırk yıldır Rizeye, Rizeliye önce mühendis,proje müdürü,Müdür yardımcısı son on beş yıldır müdür olarak hizmet eden halktan biri. 
     
Çalışma arkadaşlarına Rize sanayi bir kenttir,Fabrikaların yoğun olduğu bir il dir,bizler kesintisiz eletrik sanayıcımıza vermeliyiz, fabrikalar tütmeli,halkımız çay yaprağını rahat satmal,bu doğrultuda Rizede her ilçesine  en az üç yerden her köye en az iki yerden eletrik verecek şekilde dizayn edilmesinin talimati veren bir müdür.
       
Yine çalışma arkadaşlarına,köylümüz köyünde kalması için,  hayvancılık ve  tarımla uğraşması için,köylülerimize kesintisiz eletrik vermeliyiz,bu doğrultuda yatırımlarımıza en üçra   köylere ağırlık verilecek şekilde düşünüp,talimat veren bir mühendis bir Rizeli.
       
Çalışma arkadaşlarının emniyetli çalışması için,kabin yapılmasına ağırlık vererek ölümlü kazaları azaltan bir Amir...
     
Her yatırımdan sonra, bizzat yatırımları özellikle gece kontrol ederek,yeni gelinlerin ışıldayan boğazlarindaki  takılar gibi,ışıldayan sokak lambalarını görünce, heleki köylerdeki evlerde bacalarin dumanının  tüttüğünü ve  vatandaşların köylerde  oturduğunu görünce  keyif alan halktan biri.
     
Güle güle baba Cabir KADIOĞLU 
     
Sevinin bir sokak lambası yanmıyor diye ortalığı havaya kaldıran bazı muhtarlar bazı vekiller bazı siyasiler.
       
Bilirmisiniz Rize, ilçeleri dahil Türkiye in en az eletrik'i kesilen ili,bilirmisiniz Bu il, kapalı kablo bakımından Türkiye'nin en fazla yatırım yapıldığı il.Bilirmisiniz bu il kayip kacak bakimindan Avrupa ortalamasını yakalayan bir il .
     
Yaklaşık 40 yıldır bu ile hizmet eden CORUH elektrik D.M. il müdürü Cabir KADIOĞLU, yarından itibaren  şirket in tasarrufu ile  başka bir biriminde görev değişikliği için görev değişime gidilmiştir.
     
Güle güle Gazi baba Cabir KADIOĞLU.

Not:Bu satırlar otuz yıl çalıştığım Çalışma hayatım boyunca zaman zaman MÜDÜR bey in anlattıklarından notlarımdır.Saygilarimla 
 
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.