YASAK AŞK GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU
Haber
28 Temmuz 2020 - Salı 13:30 Bu haber 2830 kez okundu
 
YASAK AŞK GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU
Türkiye Haberi
YASAK AŞK GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU

Antalya'nın Elmalı ilçesinin Belediye Başkanı Halil Öztürk'ün, nikahını kıydığı adamı işe alıp onun eşi ile yasak ilişki yaşaması ortaya çıkmış, olay Türkiye'nin gündemine oturmuştu. SABAH'ın görüntülerine ulaştığı skandalda flaş gelişme yaşandı. Son dakika haberine göre; adı makam şoförünün eşi ile aşk skandalına karışan Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, yaşanan gelişmeler karşısında yerel internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Elmalı ilçesinin İYİ Partili Belediye Başkanı Halil Öztürk'ün makam şoförü Ahmet Tilki'nin eşiyle yasak aşk yaşadığı iddiaları, Antalya'da deprem etkisi yarattı. Skandal, makam şoförü Tilki'nin, noter kanalıyla gönderdiği istifa ihbarnamesiyle ortaya çıkmıştı. SABAH, Başkan Öztürk'ün makam Ahmet Tilki'nin eşi Sümeyra Tilki ile yaşadığı yasak aşkın buluşma görüntülerine de ulaştı.
Buluşmaya önce Halil Öztürk, kendi özel aracıyla geliyor. Ardından da Başkan Öztürk'ün Wattsapp'tan konum atarak, "Aşkım, yan yana 2 bina. B. Blok. Kat.4" diye adres tarifi de verdiği Sümeyye Tilki taksi ile geliyor. İki sevgilinin geçtiğimiz 2 Haziran'daki buluşma görüntüleri, bölgede bulunan kameralar tarafından saniye saniye kaydediliyor.

SABAH Antalya Haber Müdürü İbrahim Okumamış'ın ulaştığı Sümeyye Tilki ise iddiaları reddetti. Evlendikten sonra Ahmet Tilki'nin de bir kadınla yasak ilişkisini tespit ettiğini öne süren Tilki, 7 ay önce boşanma davası açtığını söyledi.

Ahmet Tilki ile evlendikten 3 ay sonra evde 3 telefon, 4 USB, hard disk ve bunlarda kayıtlı birçok mesaj ile ses kaydı yakaladığını iddia eden Sümeyra Tilki, "Evli ve 2 kız annesi bir kadınla Ahmet'in yasak ilişkisini tespit ettim. Ne olduysa bundan sonra oldu.

Bana kapandığını söyledi. Korkusundan bana sürekli baskı ve şiddet uygulamaya başladı. Boşanmak istedim ama kesinlikle boşanmayacağını söyledi. İşin içine siyasiler girdi ve olayın akışı değişti" iddialarında bulundu. Ahmet Tilki'nin, Başkan Halil Öztürk'ten 1 milyon lira para istediğini duyduğunu da öne süren Tilki, Whatsapp görüşmelerinin foto montaj, çıplak fotoğrafın ise kendisine ait olduğunu ve Ahmet Tilki ile "eğlence olsun" diye çektiklerini iddia etti.

İkilinin dikkat çekmemeye çalıştıkları görülüyor.

'NİKÂHLARINI BEN KIYDIM'

Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk ise yerel internet sitesi "antalyahaberal.com" a yaptığı açıklamada, Ahmet Tilki'nin disiplin sorunu olduğunu iddia ederek, şüpheli hareketleri üzerine temmuz ayı başlarında yaptırdığı aramada, makam koltuğunun altında ve otomobilinde kendi oturduğu bölümün önünde, internet ortamından satılan amatör iki dinleme cihazı bulduğunu öne sürdü.
10 Temmuz'da iş akdini sonlandırdığı Tilki'nin, eşini de kullanarak kendisine bel altı iftira attığını öne süren Öztürk, "Nikâhlarını ben kıydım. Zaten eşi ilk bir kaç ay sonra kavga etmişler ve ayrılmışlar" dedi.

BAŞKANDAN GARİP SAVUNMA

Adı makam şoförünün eşi ile aşk skandalına karışan Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, yaşanan gelişmeler karşısında yerel internet sitesi 'antalyahaberal.com'a açıklamalarda bulundu.

Öztürk'ün açıklamasında makam şoförünün odasına dinleme cihazı koymasından bahsetmesi dikkat çekti. Öztürk, "Son günlerde bazı menfaat grupları tarafından sosyal medya hesaplarında paylaşılan gönderi hakkında kısa bir bilgilendirme yapma zarureti hasıl olmuştur.

Daha öncesinde makam şoförlüğümü yapmış olan şahsın şüpheli tavırlarından hareketle,gerek makam aracımda gerekse de makam odamda yaptırmış olduğum incelemede şüpheli bir cihaz tespit edilmiş ve cihazın dinleme cihazı olabileceği ihtimaliyle ilgili şahsın iş akdi haklı olarak feshedilmiştir.

Yapılan fesih neticesinde halk nezdinde kendisine karşı yaşanan infial karşısında kendisini kamuoyu gözünde aklamak ve haklı bir pozisyona sokmak, işsiz kalmasına bağlı olarak kıdem ve ihbar tazminatı almak çabası içerisine giren şahıs tarafından isnat edilen eylemlerin tamamı gerçek dışı olup konu hakkında ilgili mercilere

şikayet konusunda çalışmalarımız devam etmektedir.

Yapılan iftiranın bir siyasi hesaplaşma olduğu ve bu şahsın da malum kişiler tarafından kurgulandığı konusunda şüphe yoktur. Kamuoyunda çıkan haksız ve gerçek dışı haberlerin tarafımı ve ailemi yıpratmaktan başka bir anlamı ve karşılığı olmadığını kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım" dedi.

İKİ BÖCEK BULDUK


Başkan Öztürk bir soru üzerine, "Bu vatandaşımıza referans olan kendi arkadaşlarımızdı. Ancak göreve başladığından bu yana sürekli sıkıntı çıkartıyordu. Devlet kademesinde çalışan bir kişi gibi davranmıyor, disiplin sorunu olan bir arkadaşımızdı ve bu aya kadar idare ettik.

Bu işlerde tecrübeli çevremdeki yakınlarım tarafından uyarılmam üzerine Temmuz ayı başlarında makam odamda ve arabada bir tarama yaptırdım.

Emniyet birimlerinin kullandığı profesyonel bir böcek değil, internet ortamından satılan amatör diye tabir edilebilecek iki dinleme cihazı elde ettik. Birisi arabada benim oturduğum bölümün önünde, diğeri ise makam koltuğunun altında olan iki cihazdı

Bu nedenle yanımdan uzaklaştırdım. Partili büyüklerimiz ile konuştuk ve yaptığımız istişare sonunda kendi içimizde bir kavgaya neden olmamak adına savcılığa suç duyurusunda bulunmadık. Ancak bu gün geldiğimiz durumda keşke bulunsaydık" demekten kendimizi alamıyoruz" açıklamasını yaptı.

10 TEMMUZ'DA ÇIKARDIK


Ahmet Tilki'nin 10 Temmuz'da iş akdini sonlandırdıklarını vurgulayan Öztürk, "Olaylar zaten bundan sonra başladı. Eğer o dinleme cihazlarında işlerine yarayan bir şey olsaydı, daha o günlerde bana her türlü pisliği yapacaklarmış.

Ancak erken davranıp iş akdini sona erdirince çılgına dönen bu arkadaş ilk yaptığı bel altı iftiraya başladı. Hem de eşini kullanarak. 20 Temmuz'da yani 10 gün sonra da bu ihtarnameyi göndermiş.

Geçtiğimiz yılın Nisan aylarında yaptığı evliliğin nikahını bizzat ben kıydım. Elmalı İlçemiz Antalya gibi metropol bir kent değildir. 'Başkan şurada şu yolsuzluğu yaptı deseler' hem kimse inanmaz, hem de bu işin belgesini sorarlar.
Ancak 'Başkan benim hanımla ilişki var' diye rahatça iftira atabiliyorlar. Ancak bu işin bir de hukuksal tarafı var. Elbette bu yaptığı iftiranın hesabını hukuk önünde verecek.

Benim aile huzurumun hiç bir bedeli olamaz. Ancak yaptığı bu eylemin cezasını sonuna kadar çekmesi için gerekeni yapacağımdan herkes emin olabilir.

Zaten bunun eşi ilk bir kaç ay sonra aralarında kavga etmişler ve ayrılmışlar. Bunu nasıl bana mal edebildi, doğrusu pes dedim" ifadelerini kullandı.

Kaynak: () - Sabah Editör:
Etiketler: YASAK, AŞK, GÖRÜNTÜLERİ, OLAY, OLDU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
YASAK AŞK GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU
YASAK AŞK GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU
YASAK AŞK GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU
YASAK AŞK GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU
YASAK AŞK GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU
YASAK AŞK GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU
YASAK AŞK GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU
YASAK AŞK GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU
YASAK AŞK GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU
YASAK AŞK GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU
YASAK AŞK GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU
YASAK AŞK GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU
YASAK AŞK GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU
YASAK AŞK GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU
YASAK AŞK GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU
YASAK AŞK GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU
YASAK AŞK GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU
YASAK AŞK GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU
YASAK AŞK GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU
YASAK AŞK GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU
Yorumlar
Haber Yazılımı