İmamlara zam yağdı

Sendika 8390+ kez okundu.
 

İmamlara zam yağdı

İmamlara zam yağdı
İmam hatip ve müezzin kayyımların ek ödeme oranı 5 puan artırıldı, Kur’an kursu öğreticilerinin ek ders ücretine yüzde 30 zam yapıldı. Ramazan ayı çalışma ücreti yüzde 100 artırıldı. Milyonlarca memur ve memur emeklisine müjdenin çıkmadığı toplu sözleşme pazarlık masasında gülen taraf imamlar oldu. Pazarlık görüşmelerinde diğer memurların aksine imamlardan gelen talepleri dikkate alıp kesenin ağzını açan iktidar, din hizmetleri sınıfına ek zam ve ödeme yapılmasını kabul etti. Memur-Sen'e bağlı Diyanet-Sen, toplu sözleşme masasında elde ettikleri zam ve sosyal hakları, ‘7'nci Dönem Toplu Sözleşmede Diyanet ve Vakıf Hizmetleri Kolunda Kazanımlarımızı Artırdık' başlığıyla ilan etti. Yeni zamların uygulanmasıyla birlikte özellikle Diyanet'e bütçeden yapılan ödemeler daha da artacak. Masada kabul edilen maddelere göre, sözleşmeli imam hatip ve müezzin kayyımların ek ödeme oranları 5 puan artırıldı. Yaz Kur'an kurslarında 15 saat olan haftalık ek ders ücreti 20 saate çıkarıldı. Sözleşmeli Kur'an kursu öğreticilerine verilen eğitim öğretim yılına hazırlık ödeneği artırıldı. Yatılı Kur'an kurslarında görevli öğreticilerinin gece nöbeti ek ders saati yüzde 30 artırıldı. Kur'an kursu öğreticilerine eğitim yılı başında öğrenci kaydına ilişkin çalışmalar kapsamında verilen ek ders ücretine de yüzde 30 zam yapıldı. RAMAZAN MESAİSİNE YÜZDE 100 ZAM Kariyer basamaklarındaki baş vaiz, Kur'an kursu baş öğreticisi ve baş imam hatip gibi unvanlı kadrolarda görev yapan personelin din hizmetleri tazminatı 10 puan artırıldı. ‘Uzman' unvanlı kadrolarda görev yapanların tazminatı da 5 puan artırıldı. Vaizlerin din hizmeti tazminatı da yükseltildi. Tüm unvanlardaki vaizlerin ulusal bayram ve genel tatil günlerinde çalıştıkları günler için fazla çalışma ücretleri yüzde 100 artırıldı. Ramazan ayı fazla çalışma ücretinde de yüzde 100 artış yapıldı. Murakıpların din hizmetleri tazminatı ise 15 puan yükseltildi. GEZEN HOCAYA EK DERS PARASI Kadrolu Kur'an kursu öğreticilerinin yararlandığı gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilmeleri ve idari izin nedeniyle yerine getiremedikleri dersler için alınan ek ders ücretinden sözleşmeli Kur'an kursu öğreticileri de yararlandırılacak. ERDOĞAN SÜZER/sözcü
İmamlara zam yağdı

İmam hatip ve müezzin kayyımların ek ödeme oranı 5 puan artırıldı, Kur’an kursu öğreticilerinin ek ders ücretine yüzde 30 zam yapıldı. Ramazan ayı çalışma ücreti yüzde 100 artırıldı.

Milyonlarca memur ve memur emeklisine müjdenin çıkmadığı toplu sözleşme pazarlık masasında gülen taraf imamlar oldu. Pazarlık görüşmelerinde diğer memurların aksine imamlardan gelen talepleri dikkate alıp kesenin ağzını açan iktidar, din hizmetleri sınıfına ek zam ve ödeme yapılmasını kabul etti.

Memur-Sen'e bağlı Diyanet-Sen, toplu sözleşme masasında elde ettikleri zam ve sosyal hakları, ‘7'nci Dönem Toplu Sözleşmede Diyanet ve Vakıf Hizmetleri Kolunda Kazanımlarımızı Artırdık' başlığıyla ilan etti. Yeni zamların uygulanmasıyla birlikte özellikle Diyanet'e bütçeden yapılan ödemeler daha da artacak.

Masada kabul edilen maddelere göre, sözleşmeli imam hatip ve müezzin kayyımların ek ödeme oranları 5 puan artırıldı. Yaz Kur'an kurslarında 15 saat olan haftalık ek ders ücreti 20 saate çıkarıldı. Sözleşmeli Kur'an kursu öğreticilerine verilen eğitim öğretim yılına hazırlık ödeneği artırıldı. Yatılı Kur'an kurslarında görevli öğreticilerinin gece nöbeti ek ders saati yüzde 30 artırıldı. Kur'an kursu öğreticilerine eğitim yılı başında öğrenci kaydına ilişkin çalışmalar kapsamında verilen ek ders ücretine de yüzde 30 zam yapıldı.

RAMAZAN MESAİSİNE YÜZDE 100 ZAM

Kariyer basamaklarındaki baş vaiz, Kur'an kursu baş öğreticisi ve baş imam hatip gibi unvanlı kadrolarda görev yapan personelin din hizmetleri tazminatı 10 puan artırıldı. ‘Uzman' unvanlı kadrolarda görev yapanların tazminatı da 5 puan artırıldı. Vaizlerin din hizmeti tazminatı da yükseltildi. Tüm unvanlardaki vaizlerin ulusal bayram ve genel tatil günlerinde çalıştıkları günler için fazla çalışma ücretleri yüzde 100 artırıldı. Ramazan ayı fazla çalışma ücretinde de yüzde 100 artış yapıldı. Murakıpların din hizmetleri tazminatı ise 15 puan yükseltildi.

GEZEN HOCAYA EK DERS PARASI

Kadrolu Kur'an kursu öğreticilerinin yararlandığı gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilmeleri ve idari izin nedeniyle yerine getiremedikleri dersler için alınan ek ders ücretinden sözleşmeli Kur'an kursu öğreticileri de yararlandırılacak.


ERDOĞAN SÜZER/sözcü

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (2 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Öğretmen diyor ki
(26.08.2023 21:29 - #7269)
az daha okusak imam mı olsak
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Döner bu devran
(28.08.2023 10:32 - #7293)
Devir imamların devri. Millete şükrettiriyorlar kendileri sefa sürüyor. Elbet bir döner bu devran
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi