Reklamı Geç
YAZARLAR
YAŞAMI GÜZELLEŞTİRMEK
İlyas Ülkü Tuğcu
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 20:42

Değerli okuyucu kardeşlerim.Sizlere,sevgi,saygı,selamlar.. 


Haftalık yazılarımı aksattım. Peşinen ÖZÜR. Planlı ve proğramlı yaşamayı ilke edinmiş bir kişiyim. Oğlumun düğünü, Rize Briç Spor Kulübü Takımını Antalya Konyaaltı Yaz Takımlar Şampiyonasına götür. Derken zaman içerisinde etkinliklerim aşırı bir yoğunluk kazandı. 


Evet günümüz ve çağın koşullarında çocuğunu büyütüyorsun, yetiştiriyorsun ve gün geliyor herkes evine. Sevinmek mi lazım ,üzülmek  mi?  Biz yine iki eş  aynı evde  SESSİZ-SEDASIZ yaşamaya  devammm. Sağ  olsunlar iftarda geliyorlar. Yalnızlıkla ilgili bir şiirimi anımsadım. 


                   Ben  yine  meçhul, 

                   Kalbim  yine  masum. 

                   G Ö Z L E R İ M : 

                   Yağmurlu havadaki, 

                   GÜNEŞİ   andırıyor, 

                   DEĞİL  Mİ  ? 

                   Tanımayabilirsin…… 


Evet günümüz koşulları  böyle.Eskiden kız evden giderdi. Gelin gelirdi. Şimdi ikiside aynı. Bir tarafta onur ve gururla kurulan yuvalar. İşte insan orada MUTLULAŞIYOR. Diğer tarafta sessizlik ve yalnızlaşma  yavaş-yavaş alışıyorum.. Kızın odası, oğlanın odası. İşte yaşam bu. Yine de  BİN ŞÜKÜR. Yaşantımızı  güzelleştirmek ve ya çirkinleştirmek elimizde.Kendimize ait bir  süreç. Bütün  acılara  dayanılır. Yeterki  ekmeğin  olsun. 


Sonuç olarak şunu söyleyebilirim.YAŞAMAK GÜZEL BİR OLUŞUM.SEVMEK VE SEVİLMEK GÜZEL BİR DUYGU. Bu güzelliği yapacak ve yaşatacak kişinin kendisidir. Uzlaşı ve barışçıl kültürümüz eksik olsa bile. Hoş görü, sabır anlayış temel ilkemiz olmalıdır. Konuşmalarımızda ve düşüncelerimizi anlatımımızda birleştirici, barıştırıcı, uzlaştırıcı olmalıyız. Geçmişin hatalı ve olumsuzluklarını ortaya dökmekle uzlaşı OLMAZ. Yepyeni ve pırıl, pırıl bir sayfa açmakla uzlaşı olur. Tek düşünceyle uzlaşı olmaz. Çok düşüncelerin asgari müştereklerde ve ortak paydayı bulmada uzlaşı olur. 


Değerli okuyucu kardeşlerim.Antalya’da Rize Briç Spor Kulübü olarak katıldığımız Yaz Takımlar Şampiyonasında  4  galibiyet ve 6 mağlubiyet aldık. Yaz Takımlar Şampiyonasına T Ü R K İ Y E’ M İ Z İN 50  güçlü takımı katıldı. TAKIMIMIZ:Ülker TUĞCU (KAPTAN)  İlyas Ülkü TUĞCU, Şener TUĞCU, Ahmet BİRİNCİ, İhsan BİRİNCİ ve Nuri Eftal BEKAR  briç sporcularından oluşmuştur. 


Bütün sporcu kardeşlerime  teşekkür ediyorum.TBF Başkanı  NAFİZ  ZORLU’YA, eşi  Milli sporcu  FERDA ZORLU’ya ve Milli Sporculara ,diğer katılan takım sporcularına  sonsuz TEŞEKKÜR EDİYORUM. 


Güzel RİZE’mizi  Her zaman ve her yerde en iyi ve en güzel bir şekilde temsil ediyoruz. 


TBF  bazında ve iller,kulüpler bazında sevilen,saygı duyulan ve hoşgörülü bir kulüp olduk. 


Saygı ve sevgilerimle. 


Hayırlı bir RAMAZAN  diliyorum. 

Adınız
Yorumunuz
Elif Karşıyaka/İzmir - 23 Mayıs 2019  
Özlettin kendini öğretmenim.Yine de yazın için -şiirin için sonsuz teşekkürler.Üzme kendini.

679/Mersin - 23 Mayıs 2019  
Kardaşum hayırlı -uğurlu olsun.Darısı başımıza.Hayat bu .Değerli sınıf arkadaşım.Tebrikler.

Rizeli - 23 Mayıs 2019  
Millilerin arasında 4 galibiyet büyük başarı kutluyorum.Kısa zamanda büyük başarı.

Ülker Tuğcu - 23 Mayıs 2019  
Hayırlısı olsun.. Hayat bu iki kişi başlanıyor sonra tekrar 2 kişiye dönülüyor. Türkiye Açık takımlar şampiyonasında daha iyi sonuçlar alabilirdik. İnşallah zamanla o da olacak.. Söz" değerli başkanım.

İlyas Ülkü TUĞCU - 24 Mayıs 2019  
Yorum yapan değerli kardeşlerim teşekkür ediyorum.

Briçsever - 24 Mayıs 2019  
Başkanım-yazılarını takip ediyorum .Rizemizi güzel temsil ediyorsunuz.Rizelileri onöre ediyorsunuz.Kutluyorum ve peşinen cani gönülden teşekkürler.

SERCAN TUĞCU - 25 Mayıs 2019  
Başarılarınızın devamını dileriz ekip olarak tebrik ederiz Başkanım .

Mehmet Aslankaya - 26 Mayıs 2019  
Sayın başkan;bir kuş daha yuvadan uçmuş-onlara ömür boyu mutluluklar dilerim.Üzülmüşsündür ama geçiçidir- yarın torunlar geldiğinde yüzündeki mutluluğu şimdiden okuyorum.Kal sağlıcakla..

Keriman TUĞCU - 07 Haziran 2019  
Hayat güzel-yaşam bir okadarda ağır. Mücadele gerek-emek gerek sevgi gerek..Duygulandırdın beni .Allah sağlıklı huzurlu yaşam versini inş. Çalışmalarında başarılar dilerim. Tebrikler. Sevgili İlyas Ülkü tuğcu.

Keriman TUĞCU - 07 Haziran 2019  
Hayat güzel-yaşam bir okadarda ağır. Mücadele gerek-emek gerek sevgi gerek..Duygulandırdın beni .Allah sağlıklı huzurlu yaşam versini inş. Çalışmalarında başarılar dilerim. Tebrikler. Sevgili İlyas Ülkü tuğcu.


Diğer Yazıları

YAŞANTIMIZDA NELER VAR NELER YOK
MAZİYE BİR BAKIVER
İNSAN OLMAK
KABIZ OLMUŞ BEYİNLER ! İSHAL OLMUŞ AĞIZLAR !
BRİÇ SPORU NEDİR ? BRİÇ SPORU NE DEĞİLDİR ?
EMPERYALİSTLER KAN İÇMEYE DOYMAZ
İNSAN OLMAK BU MUDUR?
OKULLAR AÇILIRKEN
BEYİN SAĞLIĞIMIZ İÇİN SPOR
FETOŞÇULAR
BEN İNSAN MIYIM ?
İNSANLAR GİBİ ELEŞTİRİ ÖZELEŞTİRİ YAPMAK
Soruyorum Nasıl Bir Demokrası
Uzlaşmak