Reklamı Geç
YAZARLAR
İNSAN OLMAK BU MUDUR?
İlyas Ülkü Tuğcu
02 Ekim 2019 - Çarşamba 19:55

Değerli okuyucu kardeşlerim.Sizlere,sevgi,saygı,selamlar. 


Uzun bir süre yazamadım.Özür diliyorum.Kısacası  yaşamak  zorrrr zanaat. Beyin hücrelerimize yerleştirdiğimiz  bilgilerden ürettiğimiz çıkar ve menfaata dayalı düşünceler  oldumu  her konuşmamızla, her şekil davranışlarımızla kendimizi rezil-rüsva  ediyoruz. Kıt olan kültürel bilgilerimizle farkında  olmuyoruz. Be insan bir şeyide bilmiyorum de,diyebil.Olmaz  her şeyi bileniz. Sümmi haşaaaaa   Dünya’yı kendisi yaratmış. Doğa da yaşayan insanlarla kardeşçe yaşamayı beceremiyoruz. İnsan haklarının, sorumluluklarının neler olduğunu davranışlarımızın, konuşmalarımızın nasıl ve ne şekilde olacağını  bilemiyoruz, beceremiyoruz.İnovatif düşünmeyi,inovasyon çalışmaları yani yeni bilgileri beyin hücrelerimize yerleştirmeyi beceremiyoruz. Her türlü yorum siz değerli okuyucu kardeşlerimin. Bilgilerine bilgi katarak zamana,teknolojiye ve çağdaş Dünya’ya entegre olmayı beceremiyoruz. Çoğunluğumuz var olan bilgileri muhafaza ediyoruz.Senin bildiğini ben unutmuşum.Benim bildiğim bana yeter. Sen kimsin ki beni öğreteceksin? Vb. Yer, zaman ve o anki koşullara göre düşünce  üretemiyoruz. Hele yaşlı emekli olmuşsa  saatlerce eski yaşadığı anılarını dinleyeceksin.Her şeyi O biliyor.Her işin en güzelini O yapmış.Her şeyi  O icat etmiş.O  olmasaydı Dünya yok olmuştu.O  olmazsa Dünya’da hiçbir şey olmazdı.ALLAH,ALLAH 


Değerli kardeşlerim insanoğlu her şeyi bilmez.Bilmek zorunda da değildir. Öğrenmek  isteyenlere  saygılıyız. Her şeyi yarım yamalak bileceğimize bir şey bilme daha iyidir  diyorum. Okumuyoruz, çalışmıyoruz vesselam.Boll ,boll dedikodu yapıyoruz. Genellikle söylediğimiz yalan yanlışlara sürekli  ZAM  yapıyoruz.Her şeyin doğrusunu sözde konuşuyoruz. Dine imana sığdırıyoruz en son Müslüman ülkeler çalma çırpmada  Dünya’da birinci.Demekki dinimizi, imanımızı tam ve doğru  bilmiyoruz. Her  konuşmada, her yapılan işte kendilerini haklı görürler. Her zaman en yukarıda en gözde kendisini  görür.İnsanlara hakaret etmekten,insanları aşağılamaktan sonsuz bir  zevk alırlar. Bu gibi kişilerin insanlara karşı empati duyguları   SIFIRDIR. Kendilerini asla ve asla başka kişilerin yerine koymazlar. Dünya’da her şey kendileri için vardır. Dünya’da her şey kendileri için yaratılmıştır.Her şey kendi çıkarına uygunsa gayet iyidir,güzeldir,olumludur ve doğrudur.İşine gelmediğinde yani çıkar ve menfaatına  uygun değilse  hemen saldırganlaşırlar. Asla  ELEŞTİRİ  kabul etmezler. Dikkatli olun  datlı kardeşlerim sonucunda  kavga çıkarırlar. Kendisini Dünya’nın merkezi olarak kabul ederler.Dünya kendisinin etrafında dönüyor. Kendi sorunları  Dünya’nın ve insanoğlunun en önemli sorunlarıdır. Kendisini ilgilendirmeyen sorunlar varsa umursamaz, akıl yormaz, yardımlaşmazdırlar. Dünya yansa umurlarına bile değildir. Kendilerinden  başka kimseyi beğenmezler. Sevdiklerine, en yakınlarına her zaman  kulp  takarlar. Kendi bildiği doğrular doğrudur, gerisi  eğridir. Eğri olsa ne ala  YANLIŞTIR. Her şeyi en iyi en doğru bildiklerini  zannederler. Her şeyi çok bildiklerinden öğrenmeye, kendilerini geliştirmeye kapalıdırlar. Kendisi her zaman her yerde en zekidir. İnsan üstü bir beyine sahiptir. Şak şaklanmaktan, pohpohlanmaktan  büyük bir haz  duyarlar. Etrafındaki insanların  O ‘na hep böyle davranmasını isterler. SÜMMİ  HAŞA   kendilerinien  muazzam , en üstün insan saydıklarından ve hiç hata yapmayan insan olduğu için  DALKAVUKLUĞU    yadırgamazlar. ALLAH  bizleri bu tip insanlardan korusun. AMİN.Uygulamalı ve eyleme dönük iş yapmazlar. Konuşarak,akıl ve emir vererek işleri hallederler.Yürekleri en sağlam betonla kalplıdır. Aşırı acımasızdırlar.  Her yerde her işte saldırgandırlar. İnsan olmak bu mu? Lanetliyorum. 


Değerli okuyucu kardeşlerim.Güzel yorumlarınıza sonsuz teşekkür ediyorum.Gelin şu cennet vatanımızda ozanın dediği gibi  “Bir ağaç gib tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine”yaşayalım.Bu  memleket  bizim. Hepimizin. 


Güzel günler güneşli günler diliyorum. 

 

                           ATIN 

Atın,atın atın 

Tüm hissel ve duygusal sevilerinizi atın., 

Beyninizdeki çıkarcıl 

Egoist düşüncelerinizi 

Çekip atın,söküp atın. 

İnsanı insan görmeyen gözlerinizi, 

İnsan seslerini duymayan kulaklarınızı, 

İnsanlara sevecen duygularla 

Koşamayan ayaklarınızı 

Kesip atın,kırıp atın. 

Atın,atın,atın! 

Usunuza çivi gibi çakılı 

Her şeyin para olduğunu  kabullenen 

Çıkara dayalı düşüncelerinizi 

Çekip atın,söküp atın. 

En güzel deterjanla  

Silip  ATIN !!!!!! 

    

Adınız
Yorumunuz
Elif/Karşıyaka - 02 Ekim 2019  
Değerli başkanım yazın süper yarın okulda herkese okutacağım.Şiir ini ezberledim öğretmen odasında okuyacağım. Teşekkürler üstadım.

679/Mersin - 02 Ekim 2019  
Değerli kardaşum çevremiz bu gibi insanlarlan doli.Bu hastaluğa narsizim deyiler . Teşekkürler canım benim.Puştluğa can mı dayanur.

Rizeli - 03 Ekim 2019  
Şiirun süper böyle şeyleri nere buliyisu. Değerli başkanum.

Recep Bakır/İstanbul - 04 Ekim 2019  
İlyas hoca düşüncelerine katılmamak mümkün değil.Şiirlerinide özlemiştik.kalemine sağlık.

İlyas Ülkü Tuğcu - 04 Ekim 2019  
Teşekkürler kardeşlerim.

Keriman TUĞCU - 06 Ekim 2019  
Hayarta herşey değişkendir.Doğa değişiyor. Yaşam şartları -insanların yeni buluşlarıyla değişiyor.Düşüncelerini yenileyemeyen insanlar çağın gerisinde kalıyor. İleriyi görebilmek -yeni buluşlara adım-felaketlere engeldir. Sevgili İlyas Ülkü Tuğcu yazınızla şiirinizle beyinlerde muhteşem bir temizlik yaptığınızı düşünüyorum.Gönlüne sağlık .TEŞEKKÜRLER.

SERCAN TUĞCU - 06 Ekim 2019  
Önemli olan yaşamak değildir- başarmak hiç değildir. Önemli olan insan kalmayı bilmektir. Barışcıl - dostluk - kardeşlik olan bir TÜRKİYE diliyorum. Yazınız çok güzel değerli başkanım - kaleminize elinize sağlık.tşk.


Diğer Yazıları

YAŞANTIMIZDA NELER VAR NELER YOK
MAZİYE BİR BAKIVER
İNSAN OLMAK
KABIZ OLMUŞ BEYİNLER ! İSHAL OLMUŞ AĞIZLAR !
BRİÇ SPORU NEDİR ? BRİÇ SPORU NE DEĞİLDİR ?
EMPERYALİSTLER KAN İÇMEYE DOYMAZ
OKULLAR AÇILIRKEN
BEYİN SAĞLIĞIMIZ İÇİN SPOR
FETOŞÇULAR
BEN İNSAN MIYIM ?
İNSANLAR GİBİ ELEŞTİRİ ÖZELEŞTİRİ YAPMAK
YAŞAMI GÜZELLEŞTİRMEK
Soruyorum Nasıl Bir Demokrası
Uzlaşmak