Reklamı Geç
YAZARLAR
EMPERYALİSTLER KAN İÇMEYE DOYMAZ
İlyas Ülkü Tuğcu
22 Ekim 2019 - Salı 00:22

                                    

Değerli okuyucu kardeşlerim.Sizlere,sevgi,saygı,selamlar. 


Bu günlerde bir kez daha öğrendik ki;Türkün Türkten başka dostu yoktur.Emperyalizmin birincil amacı, birincil ilkesi  BÖL  ve YÖNETTİR.Kan emiciler, kanlarını emdikleri  uluslarla beraber üzerimize çullandılar top  yekün. 1.Dünya  Savaşı öncesinde olduğu gibi kin ve nefretlerini kusmaya başladılar.Bu kan emiciler  pis ve çıkara dayalı emellerinden  asla  vazgeçmezler. Yeterki ellerine ufak bir fırsat geçsin.Gözleri doymaz  şükürsüzdürler.ALLAH  onlara fırsat vermesin.AMİN.O devletlerin  şah damarları ve besini acımasızca  kan  emmektir. En büyük geçim kaynakları  SİLAH SANAYİSİDİR. Onlar silahlarla konuşurlar. Demokrasi yalanlarına inanmayın. Emperyalistlerin dini-imanı OLMAZZZZZZ. Onların dini imanı   paradır. Sözüm ona Nobel barış ödülü verirler. Güler misin,ağlar  mısın ? Asla inanmayın.İnsanları karınca gibi görürler. İnsanları hor görür aşağılarlar. Başkanları kendi açıklıyor:çocukları kavga ettirirsin,sonrada arabuluculuk yapar barıştırırsın.Ne büyük küstahlık değil  mi? 


Baş komutanımız  Recep  Tayyip  ERDOĞAN  aylar önce “sınır ötemizi teröristlerden temizleyeceğiz” açıklamasını yaptı.Soruyorum neden hemen o bölgelerden çekilmeye  başlamadılar. Neden O kan emicilerin maşası oldular ? Türk Ulusu’nun gücünü, Türk Ulusunun kenetlenerek birlikteliğini gördüler.!  tutmadı. Birer birer yok olmaya başladılar. Amerika’nın  yardım diye verdiği silahları, tankları, topları  vb. bırakıp kaçtılar. Yaptıkları en adilikleride kendi bayraklarının yanına teröristlerin paçavralarını asmışlar. Sözde  NATO müttefikimiz.O küçük beyninle çocuk mu kandırıyorsun  eyyyyyy  Amerika’nın başı. Biz  TÜRK MİLLETİ  her devletin bayrağına saygılıyız.Dünya Dehamız  ATATÜRK  ne dedi:” Bayrak çiğnenmez” İşte bizler böyle inançlı, böyle onurlu bir ulusuz…sıkışınca heyet gönderiyor utanmaz kan emiciler.Süre verin teröristleri ben besledim,eğittim size karşı silah verdim.Bunlara süre değil  bir saniye bile aman vermemeliyiz diyorum.O pisliklerin,O masum insanları katledenlerin, o bebek katillerinin kafası en sonuncusuna kadar kafası ezilmeliydi. Biz etle tırnağız.Bizi Kürt kardeşlerimizden ayıramaz,ayıramayacaklarrrrr. Birde bizim barış harekatımıza ne ad veriyor O kan emiciler.SAVAŞ diyorlar. Küçük beyinlere bakın!Savaş  devletler arası yapılır.Bizim karşımızda devlet yok.Bizim karşımızda dostt ve müttefiklerimizin utanmadan,sıkılmadan beslediği teröristler var.Sorsan her şeyi bilirler.İşte o kan emmekten doymayanlar,insanların donunu bile alanlar KURTULUŞ SAVAŞIMIZDADA vatanımızı kurtarmaya  çalışanları O emperyalist  LEŞ KARGALARI yurdumuzu işgal edenler ne diyorlardı Bağımsızlık savaşına katılanlar  dinsiz-imansızdır.Yüce dinimizi emperyalist emelleri için kullanıyorlardı.  NERDE   DİN  KARDEŞİMİZ   devletler.Emperyalistlere bize karşı şemsiye ve siper olmaya kalkıştılar.Hani  MÜMİN-MÜMİNİN  kardeşiydi  ?????? Nerde İslam Birliği  ? Nerde kendilerine altın dan saray,banyo,tuvaler yaptıran ARAP  kralları.Hiristiyan ve Yahudilerin  ol orta kucağına oturdular.Bir kez daha  YAZIKLAR  OLSUN. 


Daha önce Cumhurbaşkanımızın Birleşmiş Milletler toplantısında haklarını vurgulu bir şekilde savunduğu Devletler  NEREDE ? Bir kez daha  yazıklar olsun.Onları artık kış uykunuzdan uyanın diyorum.Terörist nedir:Bir devlet sınırları içerisinde kaba kuvvetle,silah vb. aletlerle insanları yaralayan,öldüren çoluk çocuk demeden,genç yaşlı demeden katleden insandır.Teröristlere silah veren ,onları gün be gün çıkarları için besleyen  üstleri başları kanlı olan kan emiciler birde başımıza ve Dünyamıza  DEMOKRASİ HAVARİSİ  kesiliyorlar.Yesinler sizin kan kokan demokrasinizi!!!!!!!Arap baharı dediler,Demokrasi götüreceğiz dediler.Libya kan ve gözyaşı döküyor.Irak kan ve göz yaşı döküyor.Suriye kan ve göz yaşı döküyor.Orta Doğu kan ve göz yaşı döküyor.Afrika kan ve göz yaşı döküyor.Güney Asya kan ve göz yaşı döküyor.Güney Amerika kan ve göz yaşı döküyor.Yesinler sizin ikiyizlü,dini –imanı sömürü olan DEMOKRASİNİZİ.Masa başlarında,televizyonda şirin görünmek için güzel mi güzel konuşurlar.Sakın kanmayın değerli kardeşlerim.Milletlerin vatanım diye canını ,kanını verdiği toprakların altını ve üstünü  sömürenlerdir bunlar.Ateşkesleri-barışları olmazzzzz. Silahları kime satacaklar.Şu akıl almaz işe bakın.İnsanların alın teri,göz nuru ile onlardan parasını ödeyerek savunma amaçlı aldığımız silahlara  AMBARGO  koyuyorlar.Şurda kullanamazsın,burada kullanamazsın diyorlar.Biz aldığımız silahları T.C. sınırları içerisinde yaşayan insanların can güvenliğini,mal güvenliğini korumak için aldık.O silahları havada kuş avlamak için almadık.Karada hayvan avlamak için almadık.Denizlerde balık avlamak için almadık. 


Biz Kimlik kartına  T.C  yazanlar  kardeşiz.Bu  böyle biline.Birimiz hepimiz,hepimiz birimiz için savaşanız.İlkemiz   söz vatan ise gerisi teferruattır.Mazlum insanların kanını emmekle demokrasi olmaz.Onbin kilometre uzaktan demokrasi ihracı olmaz.Açık ve net soruyorum EYYYYY   DÜNYANIN  KABADAYISI  Amerika Hangi ülkeye demorasi götürdünüz ??=???Yeter artık fikri vicdanı susturduğunuz. 


Sağlık,kardeşlik ve güzel günler diliyorum değerli kardeşlerim. 


Gün birlik ve beraberlik günüdür. 


DÜŞMANLIKLAR   NEDEN ? 

Sorarım sana 

Mavi kuş, 

Mavi gök, 

Mavi deniz. 

BU düşmanlıklar  neden? 

KİM İÇİN,KİMLER İÇİN ? 

Mazlum Ulusların, 

ETİNE, PARASINA,EMEĞİNE 

Gagalarıyla vurarak beslenen 

Emperyalistlerin   DEĞİL  Mİ ?????? 

Adınız
Yorumunuz
Rizeli - 22 Ekim 2019  
Harikasın hocam.tebrikler.

Mehmet DEMİR - 22 Ekim 2019  
Sayın TUĞCU- Gayet güzel bir tahlil olmuş. Günümüz dünyasında ülkelerin EBEDİ dostu veya EBEDİ düşmanı olmaz. Olması da mümkün değildir. Ülkelerin- planlı- stratejik- ekonomik dostlukları ve düşmanlıkları olur. Ülkemizin bulunduğu coğrafyaya (Jeopolitik konuma) bakacak olursak ne demek istediğim daha net anlaşılır. Selamlar ve başarılar.

Elif/karşıyaka - 22 Ekim 2019  
Değerli başkanım-Yine gündemimizdeki bir konuyu süper anlattınız.Beynine kalemine sağlık.Şiirini okulda defalarca okuduk. Teşekkürler üstadım.

679 - 22 Ekim 2019  
Kardaşum gavurlarla uğraşma.İçeri girersun.Dayanamam acına.Bize kan kalmadi.Tebrikler. Teşekkürler.

ismet karaali - 24 Ekim 2019  
hocam kalemine sağlık.demekki ayıdan post araptan dost olmaz.hele hele emperyalist ülkelerle hiç olmaz.o yüzden ülkenin gerçek ayarlarına dönelim.ATAMIZIN ışığında yürüyelim saygılarımla...

İlyas Ülkü TUĞCU - 24 Ekim 2019  
Güzel yorumlarınıza Teşekkürler.

Cahit Terzi - 25 Ekim 2019  
Ne Amerika-ne Rusya-Ne Çin herşey bağimsiz Türkiye için.."

KERİMAN TUĞCU - 26 Ekim 2019  
Sevgili İlyas Ülkü Tuğcu-ne güzel bir yazı.açık seçik- günün tamda konusu. Gönlüne sağlık.Maalesef acımasız güçlü ülkeler silah satacak -ülkelere çomak sokup karıştırıp savaş yaptıracak- kan dökecek.."Acımasız bir Dünya.."Umarım -Allahın verdiği ömrü insanlar bu Dünya da barış içinde özgürce tamamlar...Kalemine sağlık. Şiirlerin harika.Sevgimle...

uzaktaki rizeli - 31 Ekim 2019  
Değerli başkanım.Çok yalın ve insanların anlayacağı dille anlattın.Beynine-kalemine sağlık.Çok yönlü okumayan-çok yönlü eleştiri!öz eleştiri yapamayan beyinler algılayamaz.O sömüren Devletler bir yüzümüze güldü mü? Hemen kanarız.Teşekkürler -tebrikler.Yazını 4 kere doyasıya okudum ve dostlara da okutturuyorum.

Anti Emperyalist - 05 Kasım 2019  
Teşekkürler üstadım.Kalemine sağlık.Noktası-virgülüne kadar altına imzamı atıyorum.Tebrikler.

ismet karaali - 07 Kasım 2019  
çok güzel özetlemişsiniz hocam .türkün türkten başka dostu yok dünde böyledi bugünde böyle. biz de eksik olan siyasi irade .kısaca üretmrk üretmek olmalı düşüncemiz. saygılar hocam..yazmaya devam..

İlyas Ülkü Tuğcu - 08 Kasım 2019  
Teşekkürler-İzmirli kardeşlerim.

Recep Bakır/ıstanbul - 08 Kasım 2019  
Anglosaksonlar emperyalis sömürgeci ve neoliberalisttir.bunlar acımasızdır.duygusal davranmazlar.biz Türklerden ve müslümanlardan farklı düşünür ve davranırlar.cikarci üstuncu ve ayrıcalıklıdırlar.kendilerini böyle görürler.birinci siniftirlar.kendiletine göre...kimdir bunlar?İngiltere ve ABD.anglosskson denilince bu iki ülke anlaşılır.kita Avrupası ise yani Almanya ve Fransa.bunlarda anglo saksondur.5!11 yüzyıllarda yaşamış cermenlerin torunlaridir.irkci sömürgeci duygusuz acimadizdirlar.gucten anlarlar.para ve askeri güç...onun için bunlarla diyalog kurarken güçlü olmak zorundasın.eger zayıf ve duygusal isen asla basaramazsin.ezip geçer Allah yarattı demezler.bunlari tanımak ve bunlara anlayacağı dilden davranmak lazım...

Rizeli - 08 Aralık 2019  
Değerli üstadım.Yazılarını okudukça keyif alıyorum. Teşekkürler.İple yeni yazını çekiyorum.Sağlıklar diyorum.

Osman şadi günaydın - 11 Ocak 2020  
İç barış sağlandıkça ülkeler güçlenir.


Diğer Yazıları

YAŞANTIMIZDA NELER VAR NELER YOK
MAZİYE BİR BAKIVER
İNSAN OLMAK
KABIZ OLMUŞ BEYİNLER ! İSHAL OLMUŞ AĞIZLAR !
BRİÇ SPORU NEDİR ? BRİÇ SPORU NE DEĞİLDİR ?
İNSAN OLMAK BU MUDUR?
OKULLAR AÇILIRKEN
BEYİN SAĞLIĞIMIZ İÇİN SPOR
FETOŞÇULAR
BEN İNSAN MIYIM ?
İNSANLAR GİBİ ELEŞTİRİ ÖZELEŞTİRİ YAPMAK
YAŞAMI GÜZELLEŞTİRMEK
Soruyorum Nasıl Bir Demokrası
Uzlaşmak