RİZE GRUBUNA 180 KERE MAŞALLAH

Rize 02.05.2024 - 12:48, Güncelleme: 02.05.2024 - 12:57 5739 kez okundu.
 

RİZE GRUBUNA 180 KERE MAŞALLAH

Rizeli Bürokratlardan oluşan Rize Grubu yüz sekseninci buluşmasını Ankara Hakimevinde gerçekleştirdi.
15 Yıldır hiç ara vermeden her ay yemekte bir araya gelip hasbihal eden, Rize’yi konuşan Grubun bu uzun süreli birlikteliği dikkat çekmeye devam ediyor. Sponsor kabul etmeyen, hiç kimsenin, hiçbir kurumun kuruluşun himayesini kabul etmeyen Rize Grubu 180 Aydır bu birlikteliği sürdürüyor. 180.Buluşmanın açış konuşmasını yapan MEB Önceki Talim Terbiye Kurulu Üyelerinden, Grup Kurucusu ve Başkanı İrfan Coşkun, bu Grubun birlikteliğinin, birliktelikte devamlılığı sağlayan prensiplerin incelenmeye, araştırılmaya değer olduğunu söyledi. Coşkun, Grup toplantılarında gündeme aldıkları birçok projenin gerçekleştiğini, Kırıkkale-Samsun, Samsun-Sarp Tren Yolunu on yıldır gündem konusu yaptıklarını, Bu konuda DDY’daki yetkili Grup Mensuplarından faydalandıklarını söyleyerek, bir zamanlar “olmaz” gibi algılanan projenin bugün Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı tarafından proje çalışmalarının başlatıldığını hatırlattı. Tıpkı Ovit Tüneli, Rize-Artvin Havalimanı gibi, bu hattın da bir gün mutlaka bölgemize kazandırılacağına tereddütsüz inandıklarını ifade etti. Grup Başkan Vekili SGK önceki Daire Başkanlarından Zeki Ataman, salonun hazırlanmasıyla ve katılımcılarla yakından ilgilenerek buluşmanın eksiksiz gerçekleşmesini sağladı. Grup Mensubu RİDEF Genel Başkanı Muammer Bostan, 2-5 Mayıs 2024 Tarihlerinde Ankara’da yapılacak Rize Günleri Etkinliği hakkında bilgi verdi. TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Ev Sahiplerinden biri olduğunu değerli hemşehrilerimizi ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Gümrük ve Dış Ticaret Orta Anadolu Bölge Müdürü Havva Eksilmez, kendi yazdığı şiiri seslendirerek geceye renk kattı. Adalet Bakanlığı Müşaviri Mehmet Şamlıoğlu tarafından Grup adına hazırlanan 180.Buluşma plâketleri, İdare Mahkeme Başkanı Turgut Delal ve Havva Eksilmez’e Danıştay Üyesi İbrahim Er tarafından verildi. İrfan Coşkun’un yeni şiir kitabı “Vera” Grup Mensuplarına takdim edildi. Buluşmada Ev Sahipliğini, Kimya Mühendisi Bahattin Karagöz, TED Gn.Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, TRT Müfettişi Erkan Hacıfazlıoğlu, Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, ETİ Maden daire Başkanı Bilal Ambar, Orta Öğretim Gn.Müdürü Halil İbrahim Topçu, Gümrük ve Dış Ticaret Orta Anadolu Bölge Müdürü Havva Eksilmez, Gençlik ve Spor Bakanlığı Şb.Müdürü İdris Demirci, Hakim Maksut Temizel, Memur-Sen Önceki Gn.Bşk.Yardımcısı Mehmet bayraktutar, Prof.Dr.Nurettin Parıltı,Sanayı Bakanlığı Gn.Müdürlerinden Hakan Erten, SGK Şb.Müdürü Özgür Ekşi ve vergi Başmüfettişi Yakup Yılmaztürk birlikte yaptı.
Rizeli Bürokratlardan oluşan Rize Grubu yüz sekseninci buluşmasını Ankara Hakimevinde gerçekleştirdi.

15 Yıldır hiç ara vermeden her ay yemekte bir araya gelip hasbihal eden, Rize’yi konuşan Grubun bu uzun süreli birlikteliği dikkat çekmeye devam ediyor. Sponsor kabul etmeyen, hiç kimsenin, hiçbir kurumun kuruluşun himayesini kabul etmeyen Rize Grubu 180 Aydır bu birlikteliği sürdürüyor.

180.Buluşmanın açış konuşmasını yapan MEB Önceki Talim Terbiye Kurulu Üyelerinden, Grup Kurucusu ve Başkanı İrfan Coşkun, bu Grubun birlikteliğinin, birliktelikte devamlılığı sağlayan prensiplerin incelenmeye, araştırılmaya değer olduğunu söyledi. Coşkun, Grup toplantılarında gündeme aldıkları birçok projenin gerçekleştiğini, Kırıkkale-Samsun, Samsun-Sarp Tren Yolunu on yıldır gündem konusu yaptıklarını, Bu konuda DDY’daki yetkili Grup Mensuplarından faydalandıklarını söyleyerek, bir zamanlar “olmaz” gibi algılanan projenin bugün Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı tarafından proje çalışmalarının başlatıldığını hatırlattı. Tıpkı Ovit Tüneli, Rize-Artvin Havalimanı gibi, bu hattın da bir gün mutlaka bölgemize kazandırılacağına tereddütsüz inandıklarını ifade etti.

Grup Başkan Vekili SGK önceki Daire Başkanlarından Zeki Ataman, salonun hazırlanmasıyla ve katılımcılarla yakından ilgilenerek buluşmanın eksiksiz gerçekleşmesini sağladı.

Grup Mensubu RİDEF Genel Başkanı Muammer Bostan, 2-5 Mayıs 2024 Tarihlerinde Ankara’da yapılacak Rize Günleri Etkinliği hakkında bilgi verdi. TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Ev Sahiplerinden biri olduğunu değerli hemşehrilerimizi ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Gümrük ve Dış Ticaret Orta Anadolu Bölge Müdürü Havva Eksilmez, kendi yazdığı şiiri seslendirerek geceye renk kattı.

Adalet Bakanlığı Müşaviri Mehmet Şamlıoğlu tarafından Grup adına hazırlanan 180.Buluşma plâketleri, İdare Mahkeme Başkanı Turgut Delal ve Havva Eksilmez’e Danıştay Üyesi İbrahim Er tarafından verildi.

İrfan Coşkun’un yeni şiir kitabı “Vera” Grup Mensuplarına takdim edildi.

Buluşmada Ev Sahipliğini, Kimya Mühendisi Bahattin Karagöz, TED Gn.Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, TRT Müfettişi Erkan Hacıfazlıoğlu, Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, ETİ Maden daire Başkanı Bilal Ambar, Orta Öğretim Gn.Müdürü Halil İbrahim Topçu, Gümrük ve Dış Ticaret Orta Anadolu Bölge Müdürü Havva Eksilmez, Gençlik ve Spor Bakanlığı Şb.Müdürü İdris Demirci, Hakim Maksut Temizel, Memur-Sen Önceki Gn.Bşk.Yardımcısı Mehmet bayraktutar, Prof.Dr.Nurettin Parıltı,Sanayı Bakanlığı Gn.Müdürlerinden Hakan Erten, SGK Şb.Müdürü Özgür Ekşi ve vergi Başmüfettişi Yakup Yılmaztürk birlikte yaptı.

Habere ifade bırak !
Foto Galeride Aç
Fotoğraf albümüne giderek fotoğraf(lara) yorum yazabilir yada fotoğraf(ları) sosyal medyada paylaşabilirsiniz.
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi