RİZE'DE GERÇEKÇİ PROJELERİ DEVREYE SOKMALIYIZ

Rize 07.02.2024 - 12:40, Güncelleme: 07.02.2024 - 12:40 15714 kez okundu.
 

RİZE'DE GERÇEKÇİ PROJELERİ DEVREYE SOKMALIYIZ

RTSO Başkanı Karamehmetoğlu " Turizmde kaliteyi ve kalifiye eleman sayısını artırmalıyız.
RTSO BAŞKANI KARAMEHMETOĞLU:TURİZMDE GERÇEKÇİ PROJELERİ DEVREYE SOKMALIYIZ RTSO Başkanı Karamehmetoğlu " Turizmde kaliteyi ve kalifiye eleman sayısını artırmalıyız. Aksi taktirde gün geçtikçe bölgemiz tercih noktası olmaktan çıkacak ve turistler benzer coğrafyalara yönelecektir." dedi HABER ÇİĞDEM HACIFAZLIOĞLU Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu turizm sektörünün devamlılığını sağlamak için sezonu uzatacak alternatiflerin harekete geçirilmesi ve kalifiye personelin artırılması gerektiğini savundu. Turizm sektörünün sürdürülebilir olmasında ki önemli etkenlerden birinin kalifiye eleman olduğunu söyleyen Rize Ticaret ve sanayi Odası başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu "Turizm konusunda öz eleştiri yapacağımız konulardan bir tanesi ilimize gelen yerli ve yabancı ziyaretçilere davranış şekillerimizi gözden geçirmemiz gerektiğidir. Fiyatlandırma ve hizmet kalitesi gibi hususların yanı sıra davranış şeklimiz turizmin devamlılığı açısından oldukça önemlidir. Bölge halkının gerçek misafirperverliğini gelen ziyaretçilere yansıtması her birinin bizler için birer turizm elçisi olmasını sağlayacaktır. Aksi taktirde gün geçtikçe bölgemiz tercih noktası olmaktan çıkacak ve turistler benzer coğrafyalara yönelecektir." dedi Kalifiye elemanın her alanda işin kalitesini ve bununla beraber kazancı da artıran bir etken olduğunu kaydeden Karamehmetoğlu "Oda olarak geçtiğimiz turizm sezonunda üniversitemiz ile iş birliği içerisinde yabancı dil bilen üniversite öğrencilerimizi ihtiyacı olan işletmeler ile buluşturduk aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğinde hizmet içi eğitimler düzenledik. Ancak turizm sektörünün devamlılığını sağlamak için bu alandaki eğitimleri belirli periyotlarda tekrarlamanın elzem olduğunu düşünüyoruz." dedi SEZONU ARTIRMALI GERÇEKÇİ PROJELERİ DEVREYE SOKMALIYIZ Tecrübeli elemanın, sektörün yıllık faaliyeti ile ilintili bir durum olduğunu hatırlatan Karamehmetoğlu "İlimizde turizm kısa bir döneme sıkışmış durumda. Rize geniş bir turizm yelpazesine sahip. Sahip olduğu bu değerler sayesinde ilimizi ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısında her yıl artış gözlenmekte. Ancak turizm faaliyetleri, bölgenin iklim yapısına bağlı olarak dar bir sezon ile sınırlı. Tüm yıla yayılabilecek alternatif turizm alanları için oldukça müsait bir coğrafyaya sahibiz. Bu potansiyelin kalıcı getiriler sağlayacak projelerle ortaya çıkmasını sağlamalıyız. Yıllardır avan projeler, mastır planlar ile birçok çalışma yapıldı. Ancak maalesef henüz bir sonuca ulaşılamadı. Devasa projelerin uzun vadede gerçekleştirilmesi mümkün olabilir. Ancak kısa zamanda tamamlanabilecek daha gerçekçi projelerle bir yerden başlamak gerekmektedir.
RTSO Başkanı Karamehmetoğlu " Turizmde kaliteyi ve kalifiye eleman sayısını artırmalıyız.

RTSO BAŞKANI KARAMEHMETOĞLU:TURİZMDE GERÇEKÇİ PROJELERİ DEVREYE SOKMALIYIZ

RTSO Başkanı Karamehmetoğlu " Turizmde kaliteyi ve kalifiye eleman sayısını artırmalıyız. Aksi taktirde gün geçtikçe bölgemiz tercih noktası olmaktan çıkacak ve turistler benzer coğrafyalara yönelecektir." dedi

HABER ÇİĞDEM HACIFAZLIOĞLU

Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu turizm sektörünün devamlılığını sağlamak için sezonu uzatacak alternatiflerin harekete geçirilmesi ve kalifiye personelin artırılması gerektiğini savundu.

Turizm sektörünün sürdürülebilir olmasında ki önemli etkenlerden birinin kalifiye eleman olduğunu söyleyen Rize Ticaret ve sanayi Odası başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu "Turizm konusunda öz eleştiri yapacağımız konulardan bir tanesi ilimize gelen yerli ve yabancı ziyaretçilere davranış şekillerimizi gözden geçirmemiz gerektiğidir. Fiyatlandırma ve hizmet kalitesi gibi hususların yanı sıra davranış şeklimiz turizmin devamlılığı açısından oldukça önemlidir. Bölge halkının gerçek misafirperverliğini gelen ziyaretçilere yansıtması her birinin bizler için birer turizm elçisi olmasını sağlayacaktır. Aksi taktirde gün geçtikçe bölgemiz tercih noktası olmaktan çıkacak ve turistler benzer coğrafyalara yönelecektir." dedi

Kalifiye elemanın her alanda işin kalitesini ve bununla beraber kazancı da artıran bir etken olduğunu kaydeden Karamehmetoğlu "Oda olarak geçtiğimiz turizm sezonunda üniversitemiz ile iş birliği içerisinde yabancı dil bilen üniversite öğrencilerimizi ihtiyacı olan işletmeler ile buluşturduk aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğinde hizmet içi eğitimler düzenledik. Ancak turizm sektörünün devamlılığını sağlamak için bu alandaki eğitimleri belirli periyotlarda tekrarlamanın elzem olduğunu düşünüyoruz." dedi

SEZONU ARTIRMALI GERÇEKÇİ PROJELERİ DEVREYE SOKMALIYIZ

Tecrübeli elemanın, sektörün yıllık faaliyeti ile ilintili bir durum olduğunu hatırlatan Karamehmetoğlu "İlimizde turizm kısa bir döneme sıkışmış durumda. Rize geniş bir turizm yelpazesine sahip. Sahip olduğu bu değerler sayesinde ilimizi ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısında her yıl artış gözlenmekte. Ancak turizm faaliyetleri, bölgenin iklim yapısına bağlı olarak dar bir sezon ile sınırlı. Tüm yıla yayılabilecek alternatif turizm alanları için oldukça müsait bir coğrafyaya sahibiz. Bu potansiyelin kalıcı getiriler sağlayacak projelerle ortaya çıkmasını sağlamalıyız. Yıllardır avan projeler, mastır planlar ile birçok çalışma yapıldı. Ancak maalesef henüz bir sonuca ulaşılamadı. Devasa projelerin uzun vadede gerçekleştirilmesi mümkün olabilir. Ancak kısa zamanda tamamlanabilecek daha gerçekçi projelerle bir yerden başlamak gerekmektedir.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi