RİZE'DE İMZA GÜNÜ

Kültür 20.06.2023 - 14:52, Güncelleme: 20.06.2023 - 14:52 10867+ kez okundu.
 

RİZE'DE İMZA GÜNÜ

2022 yılında Kalkedon Yayınlarından çıkan ve kısa zamanda pek çok okuyucuya ulaşan “Mucize Kedi Koket” isimli hikâye kitabı eleştirmenlerden tam not aldı.
İmza Günü Rizeli Yapımcı Yönetmen ve Yazar Erdal Barış Yıldırım, İlk kitabı olan “Mucize Kedi Koket” isimli kitabı ile Rize’de. 2022 yılında Kalkedon Yayınlarından çıkan ve kısa zamanda pek çok okuyucuya ulaşan “Mucize Kedi Koket” isimli hikâye kitabı eleştirmenlerden tam not aldı. Daha gözlerini açmamış sadece birkaç günlük iken bulunan yavru bir kedinin hikayesini anlatan Erdal Barış Yıldırım kendi başından geçen ibretlik hikâyeyi kaleme aldı. Her satırı ibretlik anekdotlarla dolu muzip ve akıcı üslubu ile okuyuculara Koket’in hikayesini anlatıyor. Büyürken çevresindekileri de büyüten ve bu süreçte pek çok badireler atlatıp inatla hayata tutunan ve onu bulan kişiyi Mekke ve Medine’ye kadar gönderen bir kedinin hikayesinin anlatıldığı “Mucize Kedi Koket” kitabı 1. Baskısının son kitapları Rize’de okuyucular ile buluşacak. Rizeli Şairler ve Yazarlar Derneği üyesi de olan Erdal Barış Yıldırım derneğin misafiri olarak 3 Temmuz 2023 tarihinde Rize de imza günü düzenlenecek. Sınırlı sayıda kitabın imzalanacağı imza gününden elde edilecek tüm gelir,  Deprem bölgesinde yapımı devam etmekte olan mobil aile sağlığı merkezi inşasında kullanılacak. Erdal Barış Yıldırım Kimdir? 1981 Rize Doğumlu olup ilk ve orta öğretimini Rize de tamamladıktan sonra Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümünü birincilikte tamamladı. Sinema Üzerine Beykent Üniversitesinde Yüksek Lisan yapan Erdal Barış Yıldırım Ünsal Oskay’ın son tez öğrencisi oldu. Ardından İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümünü ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü tamamladı. Polonya Lodz Film Okulunun, 2002 yılında üç aylık misafir öğrenci programına katıldı. Erdal Barış Yıldırım, bu programının ardından Rusya’da Dünyanın ilk Sinema Okulu olan Vgik Sinema Enstitüsünde de 3 aylık eğitim programına da katılmıştır. Devrim Tiyatrosu ve Meyerhold, Yeni Roman ve Alain Robbe-Grillet, Türk Sinemasının Beyefendi Yönetmeni; Ömer Kavur, yayınlanan makaleleri arasında yer almaktadır. 2009 ile 2023 yılları arasında ulusal kanallarda 700 bölümü aşkın pek çok TV programında yönetmenlik, yapımcılık, danışmanlık görevlerini üstlendi. Bu Yapımlardan sadece 300 bölümü TRT kanalların da 9 ayrı program olup hem yapımcı hem de yönetmenlik görevlerini üstlendi. Siyasal İletişim alanında Türkiye’nin beş seçiminde aktif kampanya yürüten E. Barış Yıldırım bu süreçte pek çok reklam filmi yönetmiştir. Halen sektörün pek çok alanında pek çok projenin tasarım, üretim ve değerlendirme süreçlerinde aktif rol almakla birlikte yapımcılık ve yönetmenlik hayatı da devam etmektedir.
2022 yılında Kalkedon Yayınlarından çıkan ve kısa zamanda pek çok okuyucuya ulaşan “Mucize Kedi Koket” isimli hikâye kitabı eleştirmenlerden tam not aldı.

İmza Günü

Rizeli Yapımcı Yönetmen ve Yazar Erdal Barış Yıldırım, İlk kitabı olan “Mucize Kedi Koket” isimli kitabı ile Rize’de.

2022 yılında Kalkedon Yayınlarından çıkan ve kısa zamanda pek çok okuyucuya ulaşan “Mucize Kedi Koket” isimli hikâye kitabı eleştirmenlerden tam not aldı.

Daha gözlerini açmamış sadece birkaç günlük iken bulunan yavru bir kedinin hikayesini anlatan Erdal Barış Yıldırım kendi başından geçen ibretlik hikâyeyi kaleme aldı. Her satırı ibretlik anekdotlarla dolu muzip ve akıcı üslubu ile okuyuculara Koket’in hikayesini anlatıyor. Büyürken çevresindekileri de büyüten ve bu süreçte pek çok badireler atlatıp inatla hayata tutunan ve onu bulan kişiyi Mekke ve Medine’ye kadar gönderen bir kedinin hikayesinin anlatıldığı “Mucize Kedi Koket” kitabı 1. Baskısının son kitapları Rize’de okuyucular ile buluşacak.

Rizeli Şairler ve Yazarlar Derneği üyesi de olan Erdal Barış Yıldırım derneğin misafiri olarak 3 Temmuz 2023 tarihinde Rize de imza günü düzenlenecek. Sınırlı sayıda kitabın imzalanacağı imza gününden elde edilecek tüm gelir,  Deprem bölgesinde yapımı devam etmekte olan mobil aile sağlığı merkezi inşasında kullanılacak.

Erdal Barış Yıldırım Kimdir?

1981 Rize Doğumlu olup ilk ve orta öğretimini Rize de tamamladıktan sonra Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümünü birincilikte tamamladı. Sinema Üzerine Beykent Üniversitesinde Yüksek Lisan yapan Erdal Barış Yıldırım Ünsal Oskay’ın son tez öğrencisi oldu. Ardından İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümünü ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü tamamladı.

Polonya Lodz Film Okulunun, 2002 yılında üç aylık misafir öğrenci programına katıldı. Erdal Barış Yıldırım, bu programının ardından Rusya’da Dünyanın ilk Sinema Okulu olan Vgik Sinema Enstitüsünde de 3 aylık eğitim programına da katılmıştır.

Devrim Tiyatrosu ve Meyerhold, Yeni Roman ve Alain Robbe-Grillet, Türk Sinemasının Beyefendi Yönetmeni; Ömer Kavur, yayınlanan makaleleri arasında yer almaktadır.

2009 ile 2023 yılları arasında ulusal kanallarda 700 bölümü aşkın pek çok TV programında yönetmenlik, yapımcılık, danışmanlık görevlerini üstlendi. Bu Yapımlardan sadece 300 bölümü TRT kanalların da 9 ayrı program olup hem yapımcı hem de yönetmenlik görevlerini üstlendi.

Siyasal İletişim alanında Türkiye’nin beş seçiminde aktif kampanya yürüten E. Barış Yıldırım bu süreçte pek çok reklam filmi yönetmiştir.

Halen sektörün pek çok alanında pek çok projenin tasarım, üretim ve değerlendirme süreçlerinde aktif rol almakla birlikte yapımcılık ve yönetmenlik hayatı da devam etmektedir.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi