RİZE'DE KÖR VE SAĞIRII OYNADIKLARI SÜRECE ...

Siyaset 20.04.2024 - 09:31, Güncelleme: 20.04.2024 - 09:45 5670 kez okundu.
 

RİZE'DE KÖR VE SAĞIRII OYNADIKLARI SÜRECE ...

Siyasi Partiler, kör ve sağırı oynadıkları sürece her seçim sonucunda aynı sözleri duymaya devam edeceğiz..
Seçimlerin ardından siyasi partiler,  başarısız oldukları il ve ilçelerde sonuçların nedenlerini araştıracakları, sorumlu gördükleri teşkilat yöneticilerini görevden alacakları yönünde açıklamalar yapar, dururlar. Bildim bileli, bu tip söylemler her seçim sonrasında gündeme yerleşir.. İşin gerçeği; bu söylemler sadece seçmeni avutmak için söylenir.  Çünkü işin aslı bilinir ki; seçim sonuçlarını başarısız kılan nedenler ileri sürülen bu nedenlerden daha derindir ve o derin nedenler siyasi partilerin genel merkezine kadar uzanır. Başarısızlığa yol açan önemli kişilere mahkum olunduğu, bazı nedenlerle korunup, kollandıkları gerçeklerini bir yana bırakarak sonuçlar üzerine konuşmak durumu geçiştirmekten başka bir şey değildir. Sonuçların gerçek nedenini bir atasözümüz ne güzel açıklıyor; “Körler, sağırlar, birbirini ağırlar..” Siyasi Partiler, kör ve sağırı oynadıkları sürece her seçim sonucunda aynı sözleri duymaya devam edeceğiz.. Denebilir ki, medya, basın işin gerçeğini neden ortaya koyamıyor ve neden onlar da bu sahte söylemlerle oyalanıp, duruyorlar? Bu sorunun cevabı da gayet basit; “al gülüm, ver gülüm” ilişkileri gerçeklere eğilmeye engel. O nedenle medyada,basında hiç kimse “ şeytanın gör dediğini” göremez.. Mesela; Rize’deki seçim sonuçlarına bakıp, seçmenler şu tip soruların cevabını merak ediyor; -CHP, birçok yerde oy patlaması yaparken Ak Partinin büyük oy kaybı yaşadığı Rize Merkezde neden oyları artmamış?  Bazı yerlerde neden aday göstermemiş.. - Akparti nasıl olmuş da Pazar, Ardeşen’i kaybetmiş, Çayeli, Fındıklı yenilgisi sürmüş?   Ak Parti’nin yereldeki önemli isimleri neden seçim çalışmalarında görülmemiş, listelerde yer bulamamış?   Ak Parti Rize Merkezde neden o kadar oy kaybetmiş, seçmenlerinin birçoğu kazanma şansı olmadığı halde neden YRP’ye yönelmiş? -MHP, nasıl olmuş da bazı yerlerde Belediye Başkan adayı bildirmeyi unutmuş? Bazı yerlerde neden aday göstermemiş? Bu ve benzeri sorulara sizce neden gerçekçi cevaplar bulunamaz da seçmenlere sürekli aynı hikayeler anlatıp, durulur? Adnan ONAY
Siyasi Partiler, kör ve sağırı oynadıkları sürece her seçim sonucunda aynı sözleri duymaya devam edeceğiz..

Seçimlerin ardından siyasi partiler,  başarısız oldukları il ve ilçelerde sonuçların nedenlerini araştıracakları, sorumlu gördükleri teşkilat yöneticilerini görevden alacakları yönünde açıklamalar yapar, dururlar. Bildim bileli, bu tip söylemler her seçim sonrasında gündeme yerleşir..

İşin gerçeği; bu söylemler sadece seçmeni avutmak için söylenir. 

Çünkü işin aslı bilinir ki; seçim sonuçlarını başarısız kılan nedenler ileri sürülen bu nedenlerden daha derindir ve o derin nedenler siyasi partilerin genel merkezine kadar uzanır. Başarısızlığa yol açan önemli kişilere mahkum olunduğu, bazı nedenlerle korunup, kollandıkları gerçeklerini bir yana bırakarak sonuçlar üzerine konuşmak durumu geçiştirmekten başka bir şey değildir.

Sonuçların gerçek nedenini bir atasözümüz ne güzel açıklıyor;

“Körler, sağırlar, birbirini ağırlar..”

Siyasi Partiler, kör ve sağırı oynadıkları sürece her seçim sonucunda aynı sözleri duymaya devam edeceğiz..

Denebilir ki, medya, basın işin gerçeğini neden ortaya koyamıyor ve neden onlar da bu sahte söylemlerle oyalanıp, duruyorlar?
Bu sorunun cevabı da gayet basit; “al gülüm, ver gülüm” ilişkileri gerçeklere eğilmeye engel. O nedenle medyada,basında hiç kimse “ şeytanın gör dediğini” göremez..

Mesela; Rize’deki seçim sonuçlarına bakıp, seçmenler şu tip soruların cevabını merak ediyor;

-CHP, birçok yerde oy patlaması yaparken Ak Partinin büyük oy kaybı yaşadığı Rize Merkezde neden oyları artmamış? 

Bazı yerlerde neden aday göstermemiş..

- Akparti nasıl olmuş da Pazar, Ardeşen’i kaybetmiş, Çayeli, Fındıklı yenilgisi sürmüş?
 

Ak Parti’nin yereldeki önemli isimleri neden seçim çalışmalarında görülmemiş, listelerde yer bulamamış?
 

Ak Parti Rize Merkezde neden o kadar oy kaybetmiş, seçmenlerinin birçoğu kazanma şansı olmadığı halde neden YRP’ye yönelmiş?

-MHP, nasıl olmuş da bazı yerlerde Belediye Başkan adayı bildirmeyi unutmuş? Bazı yerlerde neden aday göstermemiş?

Bu ve benzeri sorulara sizce neden gerçekçi cevaplar bulunamaz da seçmenlere sürekli aynı hikayeler anlatıp, durulur?

Adnan ONAY

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
çayeli
(20.04.2024 10:23 - #10104)
Rize de AK Partinin adaylarının kaybedeceğini bile bile X tarafından aday gösterildi.
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi