RİZE'DE MAHALLE MECLİSLERİ OLUŞTURACAĞIZ

Siyaset 27.03.2024 - 22:00, Güncelleme: 27.03.2024 - 22:00 3722 kez okundu.
 

RİZE'DE MAHALLE MECLİSLERİ OLUŞTURACAĞIZ

Saadet Partisi Rize Belediye Başkan Adayı Muhammet Yıldız ve Belediye Meclis Üyesi Adayları Piriçelebi Mahallesi’nde esnaf ve vatandaşları ziyaret ettiler.
Mahalle Meclisleri Oluşturacağız Saadet Partisi Rize Belediye Başkan Adayı Muhammet Yıldız ve Belediye Meclis Üyesi Adayları Piriçelebi Mahallesi’nde esnaf ve vatandaşları ziyaret ettiler. “Rize yönetiminin karar alma süreçleri­ne vatandaşların doğrudan katılımını sağlayacak mekanizmaların eksikliği söz konusudur. Belediye mec­lislerinin toplantılarına vatandaşların katılımı kısıtlı olmakta, yerel halkın karar verme süreçlerinde aktif rol almasına yeterince imkân tanınmamaktadır. Ayrıca, Rize Belediyesi tarafından yürütülen projelerde ma­halle sakinleri, sivil toplum kuruluşları ve ilgili tarafla­rın görüşlerinin yeterince alınmaması, toplumun farklı kesimlerinin ihtiyaçlarının göz ardı edilmesine neden olmaktadır.” Diyen Saadet Partisi Rize Belediye Başkan Adayı Muhammet Yıldız, “Bu sorunların üstesinden gelmek için, Rize’de daha şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışını be­nimsemesi şarttır. Rize Belediyesi web siteleri, karar alma süreçlerinin her aşamasında vatandaşlara açık olmalı ve tüm önemli bilgiler anlaşılır, erişilebilir ve güncel tutulmalıdır. Aynı zamanda, halkın belediye mec­lislerindeki toplantılara katılımının önü açılmalı, ma­halle toplantıları ve forumlar düzenlenerek vatandaşla­rın seslerinin duyulmasına imkân verilmelidir.” dedi.  “Saadet Partisi olarak, şeffaflık ve katılımcılık konusunda ortaya çıkan bu sorunları çözmek için, tüm karar alma süreçlerini vatandaşlarımızla paylaşmaya, onların görüş ve önerilerini her zaman dikkate almaya, belediye bütçesinin her kuruşunun hesabını verir bir anlayışla yönetmeye kararlıyız.” diyen Yıldız, şunları ekledi:  “Halkımızla iç içe, on­ların katkılarıyla şekillenen, her adımı net ve açık olan bir belediyecilik anlayışını benimseyeceğiz. Online Şeffaflık Platformu Kuracağız. Tüm belediye işlemlerini gerçek zamanlı olarak takip edebilecek bir online platform oluşturacağız. Vatandaşların bütçe kararlarına katılımını sağlaya­cak katılımcı bütçeleme uygulamaları hayata geçi­receğiz. Her ma­hallede düzenli olarak toplanacak mahalle meclis­leri ile karar süreçlerine vatandaşlarımızın katılımı­nı artıracağız. Mahalle muhtarlarının şehrin yönetim süreçlerinde daha etkin rol almala­rını sağlayacak, şehirlerimizi muhtarlarımızla bir­likte yöneteceğiz.”
Saadet Partisi Rize Belediye Başkan Adayı Muhammet Yıldız ve Belediye Meclis Üyesi Adayları Piriçelebi Mahallesi’nde esnaf ve vatandaşları ziyaret ettiler.

Mahalle Meclisleri Oluşturacağız

Saadet Partisi Rize Belediye Başkan Adayı Muhammet Yıldız ve Belediye Meclis Üyesi Adayları Piriçelebi Mahallesi’nde esnaf ve vatandaşları ziyaret ettiler.

“Rize yönetiminin karar alma süreçleri­ne vatandaşların doğrudan katılımını sağlayacak mekanizmaların eksikliği söz konusudur. Belediye mec­lislerinin toplantılarına vatandaşların katılımı kısıtlı olmakta, yerel halkın karar verme süreçlerinde aktif rol almasına yeterince imkân tanınmamaktadır. Ayrıca, Rize Belediyesi tarafından yürütülen projelerde ma­halle sakinleri, sivil toplum kuruluşları ve ilgili tarafla­rın görüşlerinin yeterince alınmaması, toplumun farklı kesimlerinin ihtiyaçlarının göz ardı edilmesine neden olmaktadır.” Diyen Saadet Partisi Rize Belediye Başkan Adayı Muhammet Yıldız, “Bu sorunların üstesinden gelmek için, Rize’de daha şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışını be­nimsemesi şarttır. Rize Belediyesi web siteleri, karar alma süreçlerinin her aşamasında vatandaşlara açık olmalı ve tüm önemli bilgiler anlaşılır, erişilebilir ve güncel tutulmalıdır. Aynı zamanda, halkın belediye mec­lislerindeki toplantılara katılımının önü açılmalı, ma­halle toplantıları ve forumlar düzenlenerek vatandaşla­rın seslerinin duyulmasına imkân verilmelidir.” dedi.

  Saadet Partisi olarak, şeffaflık ve katılımcılık konusunda ortaya çıkan bu sorunları çözmek için, tüm karar alma süreçlerini vatandaşlarımızla paylaşmaya, onların görüş ve önerilerini her zaman dikkate almaya, belediye bütçesinin her kuruşunun hesabını verir bir anlayışla yönetmeye kararlıyız.” diyen Yıldız, şunları ekledi:

 “Halkımızla iç içe, on­ların katkılarıyla şekillenen, her adımı net ve açık olan bir belediyecilik anlayışını benimseyeceğiz. Online Şeffaflık Platformu Kuracağız. Tüm belediye işlemlerini gerçek zamanlı olarak takip edebilecek bir online platform oluşturacağız. Vatandaşların bütçe kararlarına katılımını sağlaya­cak katılımcı bütçeleme uygulamaları hayata geçi­receğiz. Her ma­hallede düzenli olarak toplanacak mahalle meclis­leri ile karar süreçlerine vatandaşlarımızın katılımı­nı artıracağız. Mahalle muhtarlarının şehrin yönetim süreçlerinde daha etkin rol almala­rını sağlayacak, şehirlerimizi muhtarlarımızla bir­likte yöneteceğiz.”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi