RİZE'DE VİÇE KİTAP GÜNLERİ SONA ERDİ

Kültür 19.04.2022 - 08:27, Güncelleme: 02.12.2022 - 09:39 1668+ kez okundu.
 

RİZE'DE VİÇE KİTAP GÜNLERİ SONA ERDİ

Birinci Viçe Kitap Günleri Sona Erdi Fındıklı Belediyesi ve Yayıncılar Kooperatifi tarafından düzenlenen Kitap Günleri 11-17 Nisan’da Rize/Fındıklı’da Hayati Aykut Parkı’nda gerçekleşti. Kitap stantları, imza ve söyleşiler, şiir ve müzik dinletileri ve çocuk etkinlikleriyle geçen Viçe Kitap Günleri’ne ulusal ve yerel çapta birçok yazar, şair, gazeteci, siyasetçi ve sanatçı katıldı. Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu ve Yayıncılar Kooperatifi Başkanı Elif Akkaya’nın ve birçok konuğun konuşmalarının ardından Fındıklı Belediyesi Kadın Korosu ve Fındıklı Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin sahne almasıyla açılış gerçekleşti. Akşamında ise CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun’un katılımıyla Fındıklı Belediyesi’nin 3 yıllık çalışmaları ‘Meci’nin 3 Yılı’ başlığıyla Başkan Çervatoğlu tarafından anlatıldı.  Yüzlerce çocuğun katılımıyla 1 haftalık süreçte birbirinden farklı birçok çocuk atölyesi Kadıköy Atölye ve EğitiMeci ekibi tarafından yürütüldü. 7 gün boyunca söyleşi, imza ve dinletilerle birçok gündüz ve akşam etkinlikleri düzenlendi. Sırasıyla; Gazeteci İsmail Saymaz, ‘’Köy Enstitüleri’’ söyleşisiyle Alper Akçam ve Yakup Kepenek, Nazım Hikmet Şiirlerle 120 Yaşında söyleşisiyle Şair Ahmet Telli ve Küçükçekmece Bld. Kültür Müdürü Güney Özkılınç, “İkinci Yüzyıla Girerken Siyaset ve Demokrasi” söyleşisiyle gazeteci Deniz Zeyrek ve Ali Haydar Fırat, ‘’Toplumsal Alanda Kadın Mücadelesi" söyleşisi ile Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, İzmir Eski Milletvekili Zeynep Altıok ve Ankara Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Şiir gecesiyle Şair İbrahim Karaca, Taherey Mirzaei Saeidabad, Malik Enes Gümüşlü, Musa Karaalioğlu ve Şenol Morgül, ‘’Edebiyatta Hafıza ve Mekan’’ söyleşisi ile yazar Şeyhmus Diken ve İrem Uzunhasanoğlu, edebiyat söyleşisiyle gazeteci yazar konuklarımız Ayşen Şahin ve Mine Söğüt, "Gıda Krizi ve Belediyelerin Rolü" söyleşisiyle Abdullah Aysu ve Gökhan Günaydın, "Karadeniz'de Çevre ve Ekoloji Mücadeleleri" söyleşisiyle İkizdere Direnişçileri, Cemil Aksu, Neşe Karahan ve Mehmet Gürkan, "Toplumcu Belediyecilik ve Meci" söyleşisiyle Çankaya Kent Konseyi Başkanı Mustafa Coşar, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ve Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, "Dünden Bugüne Gençlik ve Siyaset" söyleşisiyle CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Sol Parti PM Üyesi Alper Taş ve Emep Genel Başkan Yardımcısı Sedat Başkavak, "Kriz ve Savaşın Gölgesinde İç ve Dış Politika" söyleşisiyle Gazeteci ve Yazar konuklarımız İbrahim Varlı, Fatih Yaşlı ve Burcu Karakaş, ‘’İnteraktif Çocuk Atölyesi’’ ile yazar Erdem Seçmen, "Aziz Nesin Edebiyatı" söyleşisiyle Aziz Nesin Vakfı'ndan Salih Bora ve Esin Pervane, "İktidar ve Mafya İlişkileri" söyleşisiyle Gazeteci Özlem Gürses ve Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Ahmet Şık, dinleti ve imza günü ile sanatçı Erdal Güney ve kapanış konseriyle Yayla Trio Viçe Kitap Günleri’nde yer aldılar.

Birinci Viçe Kitap Günleri Sona Erdi

Fındıklı Belediyesi ve Yayıncılar Kooperatifi tarafından düzenlenen Kitap Günleri 11-17 Nisan’da Rize/Fındıklı’da Hayati Aykut Parkı’nda gerçekleşti.

Kitap stantları, imza ve söyleşiler, şiir ve müzik dinletileri ve çocuk etkinlikleriyle geçen Viçe Kitap Günleri’ne ulusal ve yerel çapta birçok yazar, şair, gazeteci, siyasetçi ve sanatçı katıldı.


Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu ve Yayıncılar Kooperatifi Başkanı Elif Akkaya’nın ve birçok konuğun konuşmalarının ardından Fındıklı Belediyesi Kadın Korosu ve Fındıklı Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin sahne almasıyla açılış gerçekleşti. Akşamında ise CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun’un katılımıyla Fındıklı Belediyesi’nin 3 yıllık çalışmaları ‘Meci’nin 3 Yılı’ başlığıyla Başkan Çervatoğlu tarafından anlatıldı. 
Yüzlerce çocuğun katılımıyla 1 haftalık süreçte birbirinden farklı birçok çocuk atölyesi Kadıköy Atölye ve EğitiMeci ekibi tarafından yürütüldü.

7 gün boyunca söyleşi, imza ve dinletilerle birçok gündüz ve akşam etkinlikleri düzenlendi.

Sırasıyla; Gazeteci İsmail Saymaz, ‘’Köy Enstitüleri’’ söyleşisiyle Alper Akçam ve Yakup Kepenek, Nazım Hikmet Şiirlerle 120 Yaşında söyleşisiyle Şair Ahmet Telli ve Küçükçekmece Bld. Kültür Müdürü Güney Özkılınç, “İkinci Yüzyıla Girerken Siyaset ve Demokrasi” söyleşisiyle gazeteci Deniz Zeyrek ve Ali Haydar Fırat, ‘’Toplumsal Alanda Kadın Mücadelesi" söyleşisi ile Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, İzmir Eski Milletvekili Zeynep Altıok ve Ankara Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Şiir gecesiyle Şair İbrahim Karaca, Taherey Mirzaei Saeidabad, Malik Enes Gümüşlü, Musa Karaalioğlu ve Şenol Morgül, ‘’Edebiyatta Hafıza ve Mekan’’ söyleşisi ile yazar Şeyhmus Diken ve İrem Uzunhasanoğlu, edebiyat söyleşisiyle gazeteci yazar konuklarımız Ayşen Şahin ve Mine Söğüt, "Gıda Krizi ve Belediyelerin Rolü" söyleşisiyle Abdullah Aysu ve Gökhan Günaydın, "Karadeniz'de Çevre ve Ekoloji Mücadeleleri" söyleşisiyle İkizdere Direnişçileri, Cemil Aksu, Neşe Karahan ve Mehmet Gürkan, "Toplumcu Belediyecilik ve Meci" söyleşisiyle Çankaya Kent Konseyi Başkanı Mustafa Coşar, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ve Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, "Dünden Bugüne Gençlik ve Siyaset" söyleşisiyle CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Sol Parti PM Üyesi Alper Taş ve Emep Genel Başkan Yardımcısı Sedat Başkavak, "Kriz ve Savaşın Gölgesinde İç ve Dış Politika" söyleşisiyle Gazeteci ve Yazar konuklarımız İbrahim Varlı, Fatih Yaşlı ve Burcu Karakaş, ‘’İnteraktif Çocuk Atölyesi’’ ile yazar Erdem Seçmen, "Aziz Nesin Edebiyatı" söyleşisiyle Aziz Nesin Vakfı'ndan Salih Bora ve Esin Pervane, "İktidar ve Mafya İlişkileri" söyleşisiyle Gazeteci Özlem Gürses ve Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Ahmet Şık, dinleti ve imza günü ile sanatçı Erdal Güney ve kapanış konseriyle Yayla Trio Viçe Kitap Günleri’nde yer aldılar.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi