RİZELİ MUHTARLAR 3BİN300 ALIMYERİ İÇİN HAREKETE GEÇTİ.

Rize 03.06.2023 - 12:24, Güncelleme: 03.06.2023 - 12:24 7141+ kez okundu.
 

RİZELİ MUHTARLAR 3BİN300 ALIMYERİ İÇİN HAREKETE GEÇTİ.

Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Remzi Güzel ....
RİZELİ MUHTARLAR 3BİN300 ALIMYERİ İÇİN HAREKETE GEÇTİ.                Rize Muhtarlar Federasyonu 3 bin 300 çay alım yerinin iyileştirilmesi için harekete geçiyor.Çaykur Genel Müdürü Alim'i ziyaret eden federasyon heyeti, alımevi projelerine destek istedi.              Haber :ÇİĞDEM HACIFAZLIOĞLU       Rize Muhtarlar Federasyonu  Başkanı Remzi Güzel ve Federasyon heyeti Çay İşletmeleri Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim'i ziyaret etti.Ziyarette alımevlerinin iyileştirilmesi,budama ve çay sokağı projesine ilişkin istişareler yapıldı.       Çaykur Genel Müdürlüğü koordinesinde deprem bölgesinde kalıcı konutlar yapmak üzere hayata geçirilen Çay Sokağı Projesi için muhtarların sağlayabileceği katkıların değerlendirildiği toplantıda projenin müstahsile  anlatılması ve projenin işleyişini aktarmaları için kendi sorumluluk alanlarında ki üreticileri bilgilendirmelerinin projeye ciddi katkı sağlayacağı vurgulandı. Federasyona bağlı muhtarlar  çay sokağı projesi için aktif çalışma içerisinde olduklarını ifade ettiler.     Toplantısında ayrıca çay alım evlerinin bakım ve onarımına ilişkin yapılabilecek ortak proje istişaresi yapıldı.Muhtarlar,sorumluluk alanlarında bulunun 3 bin 300 çay alım evinin yenilenmesi gerektiğini vurgulayarak, alımevlerinin bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını yapmak için proje hazırlamak istediklerini ve bu projeye Çaykur'un paydaş olmasını talep ettiler.Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim federasyonun projeyi gerekli kurumlara yazmaları halinde kurum olarak desteklerde bulunabileceklerini söyledi. Genel Müdür Alim ayrıca çay müstahsilelrinden çay alarak bunun karşılığında onarım işlerini az da olsa karşılayabileceklerini önerdi.Alım evi içerisinde kantar palet gibi teknik arızaları Çaykur olarak giderdiklerini ifade etti.Toplantı da merkezi yerlerde yapılacak yeni alım evlerinin yapılmasının hem yoğunluğu hafifleteceği hem de daha hijyen koşullarda alım yapılacağı ve tadilat gerekmeyeceği önerisinde bulunuldu.       Federasyon Heyeti  Çaykur Genel Müdürü Alim'den yaş çay budamasının 2 yıl ertelenmesini tekli etti.Çayda son yıllarda verimin çok düştüğü bu nedenle budama projesinin hiç olmasa 2 yıl ertelenmesinin müstahsili rahatlatacağı söylendi. Buna karşılık Genel Müdür Alim üreticilerin budadıkları çayı bir yıl toplamaması halinde bir sonraki yıl verimin çok arttığını ancak üreticinin budanmış çayı sonraki dönem topladığını söyledi     Toplantı sonunda konuşan Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Remzi Güzel Çaykur Genel Müdürü Alim'e nazik karşılamalarından dolayı teşşekkür ederek Çaykur'un son yıllarda yürütmüş olduğu çalışmaları takdirle karşıladıklarını Genel Müdür Alim'in başarılı çalışmalar ile Çaykur'a sağladığı vizyonun yanı sıra çay üreticilerine yönelik ılımlı ve yapıcı yaklaşımı ile hem üreticiyi motive ettiğini hemde kurumun geleceği  açısından doğru adımlar attığını söyledi.Çaykur'un çay sektörünün lokomotifi olduğunu vurgulayan Güzel  tüm bölge halkının ÇAYKUR'a sahip çıkması gerektiğini söyledi.
Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Remzi Güzel ....

RİZELİ MUHTARLAR 3BİN300 ALIMYERİ İÇİN HAREKETE GEÇTİ.               

Rize Muhtarlar Federasyonu 3 bin 300 çay alım yerinin iyileştirilmesi için harekete geçiyor.Çaykur Genel Müdürü Alim'i ziyaret eden federasyon heyeti, alımevi projelerine destek istedi.             

Haber :ÇİĞDEM HACIFAZLIOĞLU
     
Rize Muhtarlar Federasyonu  Başkanı Remzi Güzel ve Federasyon heyeti Çay İşletmeleri Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim'i ziyaret etti.Ziyarette alımevlerinin iyileştirilmesi,budama ve çay sokağı projesine ilişkin istişareler yapıldı.
     
Çaykur Genel Müdürlüğü koordinesinde deprem bölgesinde kalıcı konutlar yapmak üzere hayata geçirilen Çay Sokağı Projesi için muhtarların sağlayabileceği katkıların değerlendirildiği toplantıda projenin müstahsile  anlatılması ve projenin işleyişini aktarmaları için kendi sorumluluk alanlarında ki üreticileri bilgilendirmelerinin projeye ciddi katkı sağlayacağı vurgulandı. Federasyona bağlı muhtarlar  çay sokağı projesi için aktif çalışma içerisinde olduklarını ifade ettiler.
   
Toplantısında ayrıca çay alım evlerinin bakım ve onarımına ilişkin yapılabilecek ortak proje istişaresi yapıldı.Muhtarlar,sorumluluk alanlarında bulunun 3 bin 300 çay alım evinin yenilenmesi gerektiğini vurgulayarak, alımevlerinin bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını yapmak için proje hazırlamak istediklerini ve bu projeye Çaykur'un paydaş olmasını talep ettiler.Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim federasyonun projeyi gerekli kurumlara yazmaları halinde kurum olarak desteklerde bulunabileceklerini söyledi. Genel Müdür Alim ayrıca çay müstahsilelrinden çay alarak bunun karşılığında onarım işlerini az da olsa karşılayabileceklerini önerdi.Alım evi içerisinde kantar palet gibi teknik arızaları Çaykur olarak giderdiklerini ifade etti.Toplantı da merkezi yerlerde yapılacak yeni alım evlerinin yapılmasının hem yoğunluğu hafifleteceği hem de daha hijyen koşullarda alım yapılacağı ve tadilat gerekmeyeceği önerisinde bulunuldu.
     
Federasyon Heyeti  Çaykur Genel Müdürü Alim'den yaş çay budamasının 2 yıl ertelenmesini tekli etti.Çayda son yıllarda verimin çok düştüğü bu nedenle budama projesinin hiç olmasa 2 yıl ertelenmesinin müstahsili rahatlatacağı söylendi. Buna karşılık Genel Müdür Alim üreticilerin budadıkları çayı bir yıl toplamaması halinde bir sonraki yıl verimin çok arttığını ancak üreticinin budanmış çayı sonraki dönem topladığını söyledi
   
Toplantı sonunda konuşan Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Remzi Güzel Çaykur Genel Müdürü Alim'e nazik karşılamalarından dolayı teşşekkür ederek Çaykur'un son yıllarda yürütmüş olduğu çalışmaları takdirle karşıladıklarını Genel Müdür Alim'in başarılı çalışmalar ile Çaykur'a sağladığı vizyonun yanı sıra çay üreticilerine yönelik ılımlı ve yapıcı yaklaşımı ile hem üreticiyi motive ettiğini hemde kurumun geleceği  açısından doğru adımlar attığını söyledi.Çaykur'un çay sektörünün lokomotifi olduğunu vurgulayan Güzel  tüm bölge halkının ÇAYKUR'a sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
KİMSESİZLİK ÇOK FENA
(05.06.2023 11:20 - #4708)
BURADAN MUHTARLARA SESLENİYORUM ALİM YERİNDE LİSTE KOYMUŞ MUHTARLAR HERKESTEN ÇAY TOPLUYORLAR OZAMAN MUHTAR EFENDİLER SİZİN İŞİNİZ VAZİFENİZ KÖYLÜNÜN DERTLERİNİ ÇÖZMEK BUGÜN BİR YEVMİYE ( GÜNLÜK 850 TL ) İLE ( TONİŞİ 3500 TL ) ARASINDA DEĞİŞMEKTE BU MİLLET SOYULUYOR ÇARE ÜRETSENİZE SİZDE ŞEBEKEYE ORTAK OLDUNUZ SÖMÜRÜCÜ SİZTEMİN MEMURLARI ÇIKTINIZ ÖNÜMÜZDE BU MUHTARLARIN HİÇ BİRİSİNİ KÖYLÜ SEÇMEYECEK HEPİNİZİ DEĞİŞTIRIR SE BELİNİZDEN MÜHÜR DENDE CEBİNİZE BAĞLANAN HORTUMDANDA OLACAKSINIZ DEĞİŞİM ŞARTTIR BU MİLLET ONUDA BECEREMEZ HİZLA ÇÖKÜŞE KAŞUYORUZ LİYAKATSIZLIK TAVANYAPTI ÇÖKÜYORUZ ALLAH A EMANET OLALIM
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi