RİZE’NİN EĞİTİMDE Kİ YENİ YOL HARİTASI BELİRLENİYOR

Eğitim 05.09.2023 - 13:16, Güncelleme: 05.09.2023 - 13:16 7389+ kez okundu.
 

RİZE’NİN EĞİTİMDE Kİ YENİ YOL HARİTASI BELİRLENİYOR

Rize’de eğitimin yeniden planlanacağı, eksiklerin belirlenip ...
MEBİZ ÇALIŞTAYI İLE RİZE’NİN EĞİTİMDE Kİ YENİ YOL HARİTASI BELİRLENECEK.                          Rize’de eğitimin yeniden planlanacağı, eksiklerin belirlenip, yol haritasının yeniden oluşturulacağı Birleştiren ve Bizleştiren eğitim Hareketi (MEBİZ )Çalıştayı başladı        HABER: Çiğdem Hacıfazlıoğlu                               Rize’de eğitim kalitesini artırmak ve verimli bir eğitim modeli geliştirmek üzere çalıştay düzenlendi.  Rize’de bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, STK lar, akademisyenler ve öğretmenlerin  6 ayrı başlık altında değerlendirmeye alacakları çalıştay da eğitimde ki sorunlara çözüm önerileri ortaya konularak  uygulamaya yönelik program belirlenecek.              Çalıştayda konuşma yapan Rize Valisi İhsan Selim Baydaş Eğitime dair her meselenin öncelikleri olacağını kaydederek” Bu ezbere söylenmiş bir söz değildir. Ülkeleri kuran güçlü eğitim sisteminden doğar. Önümüzde her türlü problemin temelinde girdiğinizde yetersiz eğitim görünür. Bahane üretecek konumda değiliz. Çözüm mezrasındayız. Vatandaşımız çözüm bekliyor. Burada bulunan herkesin eğitimde çözümün bir parçası olduğunu bilmesini istiyorum. Bu çalıştay sonucu kitap haline getirildikten sonra rafta kalmamalı. Bunu bir çalışma toplantısı olarak, bir çalışma, bir yol haritası belirleme toplantısı olarak değerlendirmemiz lazım. Bu şehrin söz sahibi olan herkesin bu hedefte yer alması gerekir “ dedi            RTE Üniversitesi Rektörü Yusuf Yılmaz Bir çoğumuzun farklı deneyimler ve bakış açılarına sahip olduğunu biliyorum. Aramızda ki tecrübeleri, bilgileri ve fikirleri paylaşarak yeni yaklaşımların kapısını birlikte aralayacağız. Birlikte güzel fikirler üretip şehrimiz ve ülkemiz için uygulamaya koyacağız. Şu an burada bulunan herkes geleceği şekillendirecek fikirlere sahip. Bu fikirleri eğitimin güçlenmesi için değerlendireceğiz. Her birinizin fikirlerini değerlendirileceğini şüpheniz olmasın” dedi .        Rize İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi yapılacak olan çalıştay ile Rize’ de eğitim kalitesini ve verimini artırmayı hedeflediklerini söyleyerek. “Tüm paydaşlarımızla birlikte eğitimde ki sorunları değerlendirme ve sorunları tespit ederek çözüm önerilerimizi uygulamaya yönelik bir program belirleyeceğiz. 6 ayrı başlık altında masalar oluşturduk. Eğitim sürekli değişiyor, dünyamız sürekli gelişiyor. Bu gelişim içerisinde öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimizin bu gelişimin gerisinde kalmaması için  eğitimlerimizle pedagojik anlamda eğitimlerle yön vereceğiz. Akademik anlamda ilimizde sıkıntı olduğumuzu öğrendik. Bu anlamda akademik başarılarla çocuklarımızın nasıl geliştirebileceğimizi değerlendireceğiz. Dünya teknolojide hızla gelişiyor. Bu anlamda çocuklarımızı teknolojiyi en üst seviyede dahil etmek için çalışmalar yürütebileceğimizi değerlendireceğiz. Bütün paydaşlarımızla birlikte belirleyeceğimiz yol haritası Rize’nin projesi olacak. Bu bizim projemiz olacak, ülkemize örnek olacak. “ şeklinde konuştu.
Rize’de eğitimin yeniden planlanacağı, eksiklerin belirlenip ...

MEBİZ ÇALIŞTAYI İLE RİZE’NİN EĞİTİMDE Kİ YENİ YOL HARİTASI BELİRLENECEK.                         

Rize’de eğitimin yeniden planlanacağı, eksiklerin belirlenip, yol haritasının yeniden oluşturulacağı Birleştiren ve Bizleştiren eğitim Hareketi (MEBİZ )Çalıştayı başladı       

HABER: Çiğdem Hacıfazlıoğlu                              

Rize’de eğitim kalitesini artırmak ve verimli bir eğitim modeli geliştirmek üzere çalıştay düzenlendi.  Rize’de bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, STK lar, akademisyenler ve öğretmenlerin  6 ayrı başlık altında değerlendirmeye alacakları çalıştay da eğitimde ki sorunlara çözüm önerileri ortaya konularak  uygulamaya yönelik program belirlenecek.             

Çalıştayda konuşma yapan Rize Valisi İhsan Selim Baydaş Eğitime dair her meselenin öncelikleri olacağını kaydederek” Bu ezbere söylenmiş bir söz değildir. Ülkeleri kuran güçlü eğitim sisteminden doğar. Önümüzde her türlü problemin temelinde girdiğinizde yetersiz eğitim görünür. Bahane üretecek konumda değiliz. Çözüm mezrasındayız. Vatandaşımız çözüm bekliyor. Burada bulunan herkesin eğitimde çözümün bir parçası olduğunu bilmesini istiyorum. Bu çalıştay sonucu kitap haline getirildikten sonra rafta kalmamalı. Bunu bir çalışma toplantısı olarak, bir çalışma, bir yol haritası belirleme toplantısı olarak değerlendirmemiz lazım. Bu şehrin söz sahibi olan herkesin bu hedefte yer alması gerekir “ dedi           

RTE Üniversitesi Rektörü Yusuf Yılmaz Bir çoğumuzun farklı deneyimler ve bakış açılarına sahip olduğunu biliyorum. Aramızda ki tecrübeleri, bilgileri ve fikirleri paylaşarak yeni yaklaşımların kapısını birlikte aralayacağız. Birlikte güzel fikirler üretip şehrimiz ve ülkemiz için uygulamaya koyacağız. Şu an burada bulunan herkes geleceği şekillendirecek fikirlere sahip. Bu fikirleri eğitimin güçlenmesi için değerlendireceğiz. Her birinizin fikirlerini değerlendirileceğini şüpheniz olmasın” dedi .       

Rize İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi yapılacak olan çalıştay ile Rize’ de eğitim kalitesini ve verimini artırmayı hedeflediklerini söyleyerek. “Tüm paydaşlarımızla birlikte eğitimde ki sorunları değerlendirme ve sorunları tespit ederek çözüm önerilerimizi uygulamaya yönelik bir program belirleyeceğiz. 6 ayrı başlık altında masalar oluşturduk. Eğitim sürekli değişiyor, dünyamız sürekli gelişiyor. Bu gelişim içerisinde öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimizin bu gelişimin gerisinde kalmaması için  eğitimlerimizle pedagojik anlamda eğitimlerle yön vereceğiz. Akademik anlamda ilimizde sıkıntı olduğumuzu öğrendik. Bu anlamda akademik başarılarla çocuklarımızın nasıl geliştirebileceğimizi değerlendireceğiz. Dünya teknolojide hızla gelişiyor. Bu anlamda çocuklarımızı teknolojiyi en üst seviyede dahil etmek için çalışmalar yürütebileceğimizi değerlendireceğiz. Bütün paydaşlarımızla birlikte belirleyeceğimiz yol haritası Rize’nin projesi olacak. Bu bizim projemiz olacak, ülkemize örnek olacak. “ şeklinde konuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Muhtar
(05.09.2023 22:05 - #7521)
Sorun belli, okullar açılıyor fakat okullarda öğretmen yok. Bunu çözmek için çaliştay mi gerek yil olmuş 2023. Rizenin sorunlarını bilmeyenler mi sorun çözecek
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi