RİZE'YENİ BİR YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ DAHA

Sağlık 09.10.2023 - 10:32, Güncelleme: 09.10.2023 - 10:32 9001+ kez okundu.
 

RİZE'YENİ BİR YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ DAHA

Rize İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı sağlık tesislerinden T
Rize’de 12 yataklı bir erişkin yoğun bakım servisi daha hizmete girdi Rize İl Sağlık Müdürlüğüne  bağlı sağlık tesislerinden T.C. Sağlık Bakanlığı Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinin yeniden inşası ve hizmete açılması akabinde; inşaat projesi içerisinde Acil Servisin üst katında Yoğun Bakım Ünitelerinin oluşturulması ve hizmete sunulması planlanmıştı. İlimiz geneli kamu hastanelerinde yenidoğan yoğun bakım yatakları hariç 77, Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde ise 46 erişkin yoğun bakım yatağı bulunmakta olup; yoğun bakım yatakları, ilimiz ve bölgemiz için büyük önem taşımakta, zaman zaman yatak sıkıntı çekildiğinden çevre illere hasta sevkleri yapılmak durumunda kalınmaktadır. Bu ihtiyacın karşılanması maksadıyla yapılan planlama doğrultusunda, Eğitim ve Araştırma Hastanemiz yeni Acil Servisi üzerinde inşası ve teknik donanımı bitirilen, tıbbi cihaz ve malzemeleri tamamlanan, görev yapacak personeli belirlenerek gerekli eğitimleri aldırılan, 12 yataklı Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi açılarak hastalarımıza hizmet sunmaya başlamıştır. Sunulan bu hizmet ile ilimiz yoğun bakım yatak sayısına önemli bir katkı sağlanmış olup, bu alandaki eksikliğimizin giderilmesi sürecinde ciddi bir yol alınmış olacaktır. Çok yakın bir süre içinde ise ilimize yeni kazandırılan anjiyo cihazının devreye girilmesi ile hizmet veren anjiyo cihaz sayımız ikiye çıkacak olup, beraberinde tadilat sürecinde sona gelinen ve bakanlığımızca ihtiyaç duyulan yeni tıbbi cihaz ve malzemelerle donatılan ilave kardiyoloji servisinin de devreye girmesiyle büyük yoğunluk yaşanan ve son derece önemli olan kardiyoloji alanında da ilimiz ve bölgemiz için önemli bir rahatlama sağlanmış olacaktır.
Rize İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı sağlık tesislerinden T

Rize’de 12 yataklı bir erişkin yoğun bakım servisi daha hizmete girdi

Rize İl Sağlık Müdürlüğüne  bağlı sağlık tesislerinden T.C. Sağlık Bakanlığı Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinin yeniden inşası ve hizmete açılması akabinde; inşaat projesi içerisinde Acil Servisin üst katında Yoğun Bakım Ünitelerinin oluşturulması ve hizmete sunulması planlanmıştı.

İlimiz geneli kamu hastanelerinde yenidoğan yoğun bakım yatakları hariç 77, Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde ise 46 erişkin yoğun bakım yatağı bulunmakta olup; yoğun bakım yatakları, ilimiz ve bölgemiz için büyük önem taşımakta, zaman zaman yatak sıkıntı çekildiğinden çevre illere hasta sevkleri yapılmak durumunda kalınmaktadır.

Bu ihtiyacın karşılanması maksadıyla yapılan planlama doğrultusunda, Eğitim ve Araştırma Hastanemiz yeni Acil Servisi üzerinde inşası ve teknik donanımı bitirilen, tıbbi cihaz ve malzemeleri tamamlanan, görev yapacak personeli belirlenerek gerekli eğitimleri aldırılan, 12 yataklı Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi açılarak hastalarımıza hizmet sunmaya başlamıştır.

Sunulan bu hizmet ile ilimiz yoğun bakım yatak sayısına önemli bir katkı sağlanmış olup, bu alandaki eksikliğimizin giderilmesi sürecinde ciddi bir yol alınmış olacaktır.

Çok yakın bir süre içinde ise ilimize yeni kazandırılan anjiyo cihazının devreye girilmesi ile hizmet veren anjiyo cihaz sayımız ikiye çıkacak olup, beraberinde tadilat sürecinde sona gelinen ve bakanlığımızca ihtiyaç duyulan yeni tıbbi cihaz ve malzemelerle donatılan ilave kardiyoloji servisinin de devreye girmesiyle büyük yoğunluk yaşanan ve son derece önemli olan kardiyoloji alanında da ilimiz ve bölgemiz için önemli bir rahatlama sağlanmış olacaktır.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
SG
(10.10.2023 17:07 - #8089)
Emeği geçenlere teşekkür ederiz de,Rize li yi yoğun bakıma giden yoldan kurtarmanın çaresine bakan kimse yok.Rize nin bütün köylerinde kimyasal gübre ve otlardan kurtulmak için kimyasal zehir kullanılıyor.Köy ve mahallelerde Rizelinin içtiği suyun kalitesine veya kimyasal tahliline bakan varmı.Rize de karadenize akan bir derede Çok büyük bir maden firması ve deniz deşarjı var.Bu deşarjdan denize ne pompalanıyor bununla ilgili koca üniversite bir araştırma yaptımı yada birtane araştırma görevlisi tez olarak bu madenin doğaya etkileri konusunda bir araştırma tezi yazdımı.Yapılan iş,ölürken oksijene bağlanacak tesis yapmak.Canlılara hayat verecek çalışmaları bekliyoruz.
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi