ŞEHİR HASTANELERİ DE YABANCILARA SATILIRSA!

Genel 18.01.2024 - 10:58, Güncelleme: 18.01.2024 - 10:58 13661+ kez okundu.
 

ŞEHİR HASTANELERİ DE YABANCILARA SATILIRSA!

Paramız yok, yapmayalım bu pahalı beton yığını hastaneleri dedik, halkımıza feda olsun dediler, dediniz.
ŞEHİR HASTANELERİ DE YABANCILARA SATILIRSA! Ne olur batının isim koyduğu o Meşhur Hasta Adam durumuna geri gelmeyelim  Devlet yöneticisi de artık saklamıyor. Evet hastaneler için yabancılarla görüşüyoruz diyor. Siz olsanız 30-40 bin yataklı boş binalara para verirmiydimiz.  Normalde hayır tabi.. Fabrikalar, Tesisler, İşleyen limanlar, Arsalar, tarlalar, Deniz kenarları, Dağlar, yaylalar, Otoyollar, Ve henüz bilmediğimiz daha neler gitti, gidiyor. 1800-1900 yılları arasına benziyor, inşallah olmaz Paramız yok, yapmayalım bu pahalı beton yığını hastaneleri dedik, halkımıza feda olsun dediler, dediniz.  İtalya, İngiltere, Fransa, Almanya, Norveç, Finlandiya, vs ileri ülkelerde böyle hantal, kocaman  , bir yere toplanmış sistem, hastane yok dedik.  Müteahhit kazanıyor, çocuklarımız, geleceğimiz gidecek dedik. Nafile yazdık. Daha da ilerisine, kötüsüne gidiyoruz. Sağlık sistemi 3-5 yıldır özele kayıyordu.  Şimdi özele, yetmedi yabancılara zıpladı. Yabancılar neden devasa hastaneleri alsınlar.. Otel mi yapacaklar. Hayır. Konuta çevirip kiraya mı verecekler. Hayır. Bizi çok mu seviyorlar, hayır işi mi yapacaklar, hayır. Arsalarını mı değerlendirecekler. Buna hayır demiyorum. Buda ekstra kötü bir durum. -Tüccar bunlar, para kazanacaklar, geleceğimizi, ülkemizi alacaklar. Aldılar zaten. Boşalan hazinenin belki bir kısmını doldurmak için satmak zorunda kalacağımız hastanelerin iş yapması için, özele kayan sağlık sisteminin, devlette kalan daha az paralı, mecbur hastaları, devlete gitmek zorunda kalanları mecburen buralara, hem de artan devlet desteğiyle mecburen yönlendirilecek, devlet verilen sözleri tutmak için, yatakları doldurtmak, günlük insan, hasta sayısı, gelir garantileriyle elimizden giden hastane rezaletine ilave gelecekte buralara verilen işletme sözleri sebebiyle deli gibi yeni para akıtacak. Akıtmak zorunda çünkü. Zincirleme şekilde geleceğimiz, ülkemiz daha da elden gidecek. Particiliği, liderliği bırakalım. Sağlık sistemi, ülke elden gidiyor. Bazı insanımıza oy uğruna işlenen pkk ve ülkenin bekası aslında çok geniş kavramıyla aslında buralarda.  Her seferinde inşallah devamı gelmez diyorum, ama durmuyor. Sistem çok hızlı aleyhimize işliyor maalesef. Çözüm büyük akılda, devlet aklında. Çözüm particiliğin dışındadır. Çözüm bilgili, eğitimli geniş devlet aklı, sistemli, ehil devlet kurumları ( anayasa ve diğer yargı mercilerinin işlemesi, Sayıştay, Danıştay, Yüce meclisin etkinliği ,,, ) ve kuvvetler ayrılığının tam çalışmasıdır. Birey olarak, vatanın bir evladı olarak çok üzüntülüyüm, içim yanıyor ve elimden bir şey gelmiyor. Yukarıda belirttiğim çözüme tekrar bir günde dönemeyeceğimiz.  Ancak halk, ileri gelenler, yöneticim, hükümet,  liderler, devlet kurumu yöneticileri, milletvekilleri, ülke lideri ne olur devletçilik esasına göre çalışın ve uygulayın. Hastane ve diğer kurumların satışına yetkili kurumlar onay vemesin. Vermemli. Mustafa Bayram Aksoylu 
Paramız yok, yapmayalım bu pahalı beton yığını hastaneleri dedik, halkımıza feda olsun dediler, dediniz.

ŞEHİR HASTANELERİ DE YABANCILARA SATILIRSA!

Ne olur batının isim koyduğu o Meşhur Hasta Adam durumuna geri gelmeyelim 

Devlet yöneticisi de artık saklamıyor. Evet hastaneler için yabancılarla görüşüyoruz diyor.

Siz olsanız 30-40 bin yataklı boş binalara para verirmiydimiz. 
Normalde hayır tabi..

Fabrikalar,
Tesisler,
İşleyen limanlar,
Arsalar, tarlalar,
Deniz kenarları,
Dağlar, yaylalar,
Otoyollar,
Ve henüz bilmediğimiz daha neler gitti, gidiyor.
1800-1900 yılları arasına benziyor, inşallah olmaz

Paramız yok, yapmayalım bu pahalı beton yığını hastaneleri dedik, halkımıza feda olsun dediler, dediniz. 
İtalya, İngiltere, Fransa, Almanya, Norveç, Finlandiya, vs ileri ülkelerde böyle hantal, kocaman  , bir yere toplanmış sistem, hastane yok dedik. 
Müteahhit kazanıyor, çocuklarımız, geleceğimiz gidecek dedik.
Nafile yazdık.

Daha da ilerisine, kötüsüne gidiyoruz.
Sağlık sistemi 3-5 yıldır özele kayıyordu. 
Şimdi özele, yetmedi yabancılara zıpladı.

Yabancılar neden devasa hastaneleri alsınlar..
Otel mi yapacaklar. Hayır.
Konuta çevirip kiraya mı verecekler. Hayır.
Bizi çok mu seviyorlar, hayır işi mi yapacaklar, hayır.
Arsalarını mı değerlendirecekler. Buna hayır demiyorum. Buda ekstra kötü bir durum.
-Tüccar bunlar, para kazanacaklar, geleceğimizi, ülkemizi alacaklar. Aldılar zaten.

Boşalan hazinenin belki bir kısmını doldurmak için satmak zorunda kalacağımız hastanelerin iş yapması için, özele kayan sağlık sisteminin, devlette kalan daha az paralı, mecbur hastaları, devlete gitmek zorunda kalanları mecburen buralara, hem de artan devlet desteğiyle mecburen yönlendirilecek, devlet verilen sözleri tutmak için, yatakları doldurtmak, günlük insan, hasta sayısı, gelir garantileriyle elimizden giden hastane rezaletine ilave gelecekte buralara verilen işletme sözleri sebebiyle deli gibi yeni para akıtacak. Akıtmak zorunda çünkü.

Zincirleme şekilde geleceğimiz, ülkemiz daha da elden gidecek.
Particiliği, liderliği bırakalım. Sağlık sistemi, ülke elden gidiyor.

Bazı insanımıza oy uğruna işlenen pkk ve ülkenin bekası aslında çok geniş kavramıyla aslında buralarda. 

Her seferinde inşallah devamı gelmez diyorum, ama durmuyor. Sistem çok hızlı aleyhimize işliyor maalesef.

Çözüm büyük akılda, devlet aklında.
Çözüm particiliğin dışındadır.
Çözüm bilgili, eğitimli geniş devlet aklı, sistemli, ehil devlet kurumları ( anayasa ve diğer yargı mercilerinin işlemesi, Sayıştay, Danıştay, Yüce meclisin etkinliği ,,, ) ve kuvvetler ayrılığının tam çalışmasıdır.

Birey olarak, vatanın bir evladı olarak çok üzüntülüyüm, içim yanıyor ve elimden bir şey gelmiyor.
Yukarıda belirttiğim çözüme tekrar bir günde dönemeyeceğimiz. 
Ancak halk, ileri gelenler, yöneticim, hükümet,  liderler, devlet kurumu yöneticileri, milletvekilleri, ülke lideri ne olur devletçilik esasına göre çalışın ve uygulayın.

Hastane ve diğer kurumların satışına yetkili kurumlar onay vemesin. Vermemli.

Mustafa Bayram Aksoylu 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi