Abdullah UZUN
Köşe Yazarı
Abdullah UZUN
.
 

Bazıları bir adım öne çıkıyor

Rize  “Pazar için yazıyoruz. Vatandaşlardan olumlu ve olumsuz tepkiler alıyoruz Her hafta “PAZAR” Gündemi yazılarıma devam edip sizlere gelişmeler hakkında bilgiler vermeye çalışıyorum. Bu haftayı da dolu dolu gündemlerle geçirdik. 2 Konuyu sizlerle Paylaşacağım. 1-PAZARSPOR,2 YEREL SEÇİMLER   1-PAZARSPOR Pazarspor, 2.ligden 3.lige düşünce, bu gidişle amatör kümede bile kalamayız diyenlerin içinde bende kısmen yer alanlardandım. Tabi öyle olmasını istediğimizden değil, gidiş öyle gösterdiğinden bu düşünceleri taşımıştık. Yeni yönetim, yeni teknik heyet iş başına geldi. Şu ana kadar 7 karşılaşmada 11 puan toplayan Pazarspor ilk 5’te yer alıyor. Tebrikler Pazarspor. Güzel de futbol oynuyor. Bu takıma 2 takviye, bunlardan biri abilik yapacak tecrübeli bir olup ta alınırsa yine 2.lige çıkabiliriz diye düşünüyorum. 2-SİYASİ GELİŞMELER Her geçen gün birilerinin ismi aday adayı olarak gündeme geliyor. Bazıları bir adım öne çıkıyor. Lakin vakitsiz çıkış ve açıklamalarla üstüne koyacakken, irtifa kaybediyor. Ben Sosyal Paylaşım hesabımda yaptığım bilgilendirmeler ışığından, sizlere şöyle bir mesaj vermek istiyorum. Bunu anlayan da oluyor, anlamak istemeyenler de… Aslında yorumlar ilçe için yapılması gerekirken, şahıslar ele alınıp, kısır döngüye devam ediliyor. “Ahmet Basa ne yaptı” sözleri ÇOK yanlış. Yaptıklarını kimse konuşmuyor. Ben buradan anlatsam da onlar yine kendi bildik tarzlarıyla cevap verecekler o yüzden konuya farklı bir bakış açısından yaklaşacağım. “Basa ne yaptı, değil, Basa neler yapmadı veya yapamadı” mantığı daha düzgün ve anlaşılabilir bir görüştür. Yapılanı, yapılmayanı seçmen zaten seçimlerde değerlendirecek. Aday adayıyım diyerek basına çıkıp, Ahmet Basa’yı kötülemek size artı bir puan sağlamaz. Vatandaş da neler yapıp yapmadığını sizden çok iyi biliyor. Onun yerine 5 yıl taşın altına elinizi koymak için yola çıktıysanız. “Neler yapılmadı? Neler yapılması gerekir? İşte bunları kamuoyu ile paylaşın ki, sizi değerlendirme yapsınlar. Yoksa Ahmet Basa’yı günah keçisi yapıp, onun üzerinden pirim yapamazsınız…. Bu hafta da nabız yoklamasına devam ettim. Pazaryeri ve bazı esnaflarla konuştum. Onlara isimleri telaffuz edilenleri sordum. Bana çok ilginç şeyler söylediler. Biz farklı düşüncelerle karşımıza çıkılmasını istiyoruz. Yoksa birilerini kötüleyerek oy alma zamanı geçti. Bizler bundan sonra ufku açık, gelişmelere ayak uyduracak, ilçenin sorunlarını bilip ona göre profesyonelce hazırlık yapanları bekliyoruz. Şu an aday adayı olarak telaffuz edilenler veya sağda solda ismi dolaşanların dikkatini bu yöne çekmek için yazıyorum. İsim elbette önemli, ama daha da önemlisi vatandaşa güven verecek olmak daha da önemlidir. Son Söz, Eleştiri yapan arkadaşlarıma şunu hatırlatmak istiyorum. Yorum yaparken şuna dikkat edin. Pazar ilçemizi, diğer ilçelerden aşağıya düşürecek söz ve yazılardan uzak durun. Bu ne size, nede bize bir şey kazandırır. Varsa olumlu bir görüşünüz onları yazın ki, aday olacaklara YOL HARİTASI olsun…..”
Ekleme Tarihi: 23 Ekim 2023 - Pazartesi

Bazıları bir adım öne çıkıyor

Rize  “Pazar için yazıyoruz. Vatandaşlardan olumlu ve olumsuz tepkiler alıyoruz

Her hafta “PAZAR” Gündemi yazılarıma devam edip sizlere gelişmeler hakkında bilgiler vermeye çalışıyorum.

Bu haftayı da dolu dolu gündemlerle geçirdik.

2 Konuyu sizlerle Paylaşacağım.

1-PAZARSPOR,2 YEREL SEÇİMLER

 

1-PAZARSPOR

Pazarspor, 2.ligden 3.lige düşünce, bu gidişle amatör kümede bile kalamayız diyenlerin içinde bende kısmen yer alanlardandım.

Tabi öyle olmasını istediğimizden değil, gidiş öyle gösterdiğinden bu düşünceleri taşımıştık.

Yeni yönetim, yeni teknik heyet iş başına geldi. Şu ana kadar 7 karşılaşmada 11 puan toplayan Pazarspor ilk 5’te yer alıyor.

Tebrikler Pazarspor.

Güzel de futbol oynuyor. Bu takıma 2 takviye, bunlardan biri abilik yapacak tecrübeli bir olup ta alınırsa yine 2.lige çıkabiliriz diye düşünüyorum.

2-SİYASİ GELİŞMELER

Her geçen gün birilerinin ismi aday adayı olarak gündeme geliyor. Bazıları bir adım öne çıkıyor. Lakin vakitsiz çıkış ve açıklamalarla üstüne koyacakken, irtifa kaybediyor.

Ben Sosyal Paylaşım hesabımda yaptığım bilgilendirmeler ışığından, sizlere şöyle bir mesaj vermek istiyorum. Bunu anlayan da oluyor, anlamak istemeyenler de…

Aslında yorumlar ilçe için yapılması gerekirken, şahıslar ele alınıp, kısır döngüye devam ediliyor.

“Ahmet Basa ne yaptı” sözleri ÇOK yanlış. Yaptıklarını kimse konuşmuyor. Ben buradan anlatsam da onlar yine kendi bildik tarzlarıyla cevap verecekler o yüzden konuya farklı bir bakış açısından yaklaşacağım.

“Basa ne yaptı, değil, Basa neler yapmadı veya yapamadı” mantığı daha düzgün ve anlaşılabilir bir görüştür.

Yapılanı, yapılmayanı seçmen zaten seçimlerde değerlendirecek.

Aday adayıyım diyerek basına çıkıp, Ahmet Basa’yı kötülemek size artı bir puan sağlamaz. Vatandaş da neler yapıp yapmadığını sizden çok iyi biliyor.

Onun yerine 5 yıl taşın altına elinizi koymak için yola çıktıysanız. “Neler yapılmadı? Neler yapılması gerekir? İşte bunları kamuoyu ile paylaşın ki, sizi değerlendirme yapsınlar. Yoksa Ahmet Basa’yı günah keçisi yapıp, onun üzerinden pirim yapamazsınız….

Bu hafta da nabız yoklamasına devam ettim. Pazaryeri ve bazı esnaflarla konuştum. Onlara isimleri telaffuz edilenleri sordum.

Bana çok ilginç şeyler söylediler.

Biz farklı düşüncelerle karşımıza çıkılmasını istiyoruz. Yoksa birilerini kötüleyerek oy alma zamanı geçti. Bizler bundan sonra ufku açık, gelişmelere ayak uyduracak, ilçenin sorunlarını bilip ona göre profesyonelce hazırlık yapanları bekliyoruz.

Şu an aday adayı olarak telaffuz edilenler veya sağda solda ismi dolaşanların dikkatini bu yöne çekmek için yazıyorum.

İsim elbette önemli, ama daha da önemlisi vatandaşa güven verecek olmak daha da önemlidir.

Son Söz, Eleştiri yapan arkadaşlarıma şunu hatırlatmak istiyorum. Yorum yaparken şuna dikkat edin. Pazar ilçemizi, diğer ilçelerden aşağıya düşürecek söz ve yazılardan uzak durun. Bu ne size, nede bize bir şey kazandırır.

Varsa olumlu bir görüşünüz onları yazın ki, aday olacaklara YOL HARİTASI olsun…..”

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi