Mehmet Emin  TOPRAK
Köşe Yazarı
Mehmet Emin TOPRAK
 

BİRİ SÜNNET İSE DİĞERİ FARZDIR

Geçen günlerde tren yolu ile alakalı Rize Ticaret Odası Başkanının beyanatı çıktı basında!  Yapılacaksa önceliğin Samsun - Sarp olması gerektiği ile ilgili…  Erzincan - Trabzon Tren Yolu Hattının ne durumda olduğunu bilmemekle beraber, memleketimizin menfaatleri açısından Samsun - Sarp hattının önce yapılması gerektiğini söylüyorum!  Hangi açılardan olduğunu söyleyeyim;  Birincisi, Samsun - Sarp Karayolu, Türkiye’nin belki de en yoğun karayollarından biridir! Türkiye’mizi bilenler bilir, devletimiz sağolsun bu hattan çok daha seyrek olan yerlere devasa duble yollar yapmış!    Yapılacak olan SAMSUN – SARP TREN YOLU HATTI, hem bu yoğunluğu kısmen hafifletecek, hem de süreyi kısaltacaktır! İkincisi ve en önemlisi, bu hat’ta yapılacak olan tren yolu, 4,5 milyon kişiye hizmet götürürken, Erzincan - Trabzon hattı 1,3 milyon kişiye hizmet verecek!  Fazla uzatmak istemiyorum, şayet farklı düşünen varsa çıksın söylesin! Zaten Trabzon’lular da o hattı pek savunmuyorlar, olursa olsun diyorlar!  Fakat burada en önemli konu, devlet bütçesinin verimli ve yerinde kullanılmasını sağlamaktır! Hele de şu sıralar!  Yani sonuç olarak, güçlü olan haklı değil de, haklı olan güçlü olması lazım!  Erzincan - Trabzon tren hattı sünnet mesabesinde ise SAMSUN – SARP TREN HATTI farz mesabesindedir bence!   Son olarak, akl-İ selim bölge yöneticilerine bir serzenişim olacak, bu kadar açık ve net bir konuyu niçin yukarıya taşımazlar!  Sayın Cumhurbaşkanımıza bu şekilde anlatmazlar!  Farz dururken, icraatlarıyla sünnete niçin rıza gösterirler!  Emin olun ruz-u mahşerde bunların hepsinin hesabı sorulur! O koltukların ağır bedelleri vardır!  Saygılar sunarım… 
Ekleme Tarihi: 22 Ekim 2019 - Salı

BİRİ SÜNNET İSE DİĞERİ FARZDIR

Geçen günlerde tren yolu ile alakalı Rize Ticaret Odası Başkanının beyanatı çıktı basında! 


Yapılacaksa önceliğin Samsun - Sarp olması gerektiği ile ilgili… 


Erzincan - Trabzon Tren Yolu Hattının ne durumda olduğunu bilmemekle beraber, memleketimizin menfaatleri açısından Samsun - Sarp hattının önce yapılması gerektiğini söylüyorum! 


Hangi açılardan olduğunu söyleyeyim;  Birincisi, Samsun - Sarp Karayolu, Türkiye’nin belki de en yoğun karayollarından biridir! Türkiye’mizi bilenler bilir, devletimiz sağolsun bu hattan çok daha seyrek olan yerlere devasa duble yollar yapmış! 
 

Yapılacak olan SAMSUN – SARP TREN YOLU HATTI, hem bu yoğunluğu kısmen hafifletecek, hem de süreyi kısaltacaktır! İkincisi ve en önemlisi, bu hat’ta yapılacak olan tren yolu, 4,5 milyon kişiye hizmet götürürken, Erzincan - Trabzon hattı 1,3 milyon kişiye hizmet verecek! 


Fazla uzatmak istemiyorum, şayet farklı düşünen varsa çıksın söylesin! Zaten Trabzon’lular da o hattı pek savunmuyorlar, olursa olsun diyorlar! 


Fakat burada en önemli konu, devlet bütçesinin verimli ve yerinde kullanılmasını sağlamaktır! Hele de şu sıralar! 


Yani sonuç olarak, güçlü olan haklı değil de, haklı olan güçlü olması lazım! 


Erzincan - Trabzon tren hattı sünnet mesabesinde ise SAMSUN – SARP TREN HATTI farz mesabesindedir bence!  


Son olarak, akl-İ selim bölge yöneticilerine bir serzenişim olacak, bu kadar açık ve net bir konuyu niçin yukarıya taşımazlar! 


Sayın Cumhurbaşkanımıza bu şekilde anlatmazlar! 


Farz dururken, icraatlarıyla sünnete niçin rıza gösterirler! 


Emin olun ruz-u mahşerde bunların hepsinin hesabı sorulur! O koltukların ağır bedelleri vardır! 

Saygılar sunarım… 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi