Osman KÖSEOĞLU
Köşe Yazarı
Osman KÖSEOĞLU
.
 

RTEÜ'NÜN REKTÖRÜ OLACAK İSİM !

2014 yılından beri Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü olarak görev yapan Karaman, 13 Haziran 2022 tarihinde rektörlüğe veda ediyor .   İki dönem Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde Rektörlük yapan Hüseyin Karaman‘ın görevi tamamlamasının ardından rektörlük için adı geçenler, Rize eski Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr Kemal Memişoğlu ,Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi eski Başhekimi Prof.Dr.Hasan Türüt,Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Prof .Dr. Abdülkerim kar ve Dünyanın en etkili bilim insanı kendi alanındaki tek Türk olan, Marmara Üniversitesi iç hastalıkları ve gastroloji uzmanı Prof. Dr. Yusuf Yılmaz‘ın da yer aldığı bilgisine ulaşıldı. Recep Tayyip Erdoğan tarafında Yüksek öğretim kurulunun YÖK önerdiği adaylar arasında 13 Haziran 2018 tarihi itibariyle ikinci kez atanan Prof .Dr. Hüseyin Karaman’ın 4 yıllık görev süresi Haziran ayı içerisinde sona erecek. 2021-2022 Türkiye sıralamasında 121, Devlet Üniversitesi arasında 48 sirada, Tıp Fakültesi olan 80 Ülke  arasında 45.,  2000 yılından sonra kurulan 108 üniversite arasında 13., 2021 yılında araştırma  kategorisinde Türkiye’de 203 Üniversite arasında 62. ve URAP‘ın Dünya’ nın en iyi 3 bin üniversite sıralamasında 2 bin 124 sırada ve Dünya’nın en iyi genç üniversiteli kategorisinde İlk 500 Üniversitesi arasımda yer alan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, öğretim üyeleriyle başarı elde etti.   2014 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Karaman’ın ataması yapılmış ancak yukarıda isimlerini saydığımız ve muhtemelen atamaları yapılacak Rektörlerin ortak özelliğinin Rizeli olmaları! Rize kamuoyunda yıllardan beri Karadeniz‘de bulunan bütün üniversitelerin Rektörleri kendi illerinden olmasına rağmen, İki dönem Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğünü Trabzonlu hemşehrimiz Hüseyin Karaman yürütüyordu. Görev süresi bitecek olan Karaman’a Yeni görevinde başarılar dilerken, Rize kamu oyunda Rize eski Belediye Başkanı Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Reşat Kasap'in ismi öne çıkanlar Arasında.Aatanacak yeni rektörün ilimize ve üniversitemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

RTEÜ'NÜN REKTÖRÜ OLACAK İSİM !

2014 yılından beri Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü olarak görev yapan Karaman, 13 Haziran 2022 tarihinde rektörlüğe veda ediyor .

 

İki dönem Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde Rektörlük yapan Hüseyin Karaman‘ın görevi tamamlamasının ardından rektörlük için adı geçenler, Rize eski Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr Kemal Memişoğlu ,Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi eski Başhekimi Prof.Dr.Hasan Türüt,Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Prof .Dr. Abdülkerim kar ve Dünyanın en etkili bilim insanı kendi alanındaki tek Türk olan, Marmara Üniversitesi iç hastalıkları ve gastroloji uzmanı Prof. Dr. Yusuf Yılmaz‘ın da yer aldığı bilgisine ulaşıldı.


Recep Tayyip Erdoğan tarafında Yüksek öğretim kurulunun YÖK önerdiği adaylar arasında 13 Haziran 2018 tarihi itibariyle ikinci kez atanan Prof .Dr. Hüseyin Karaman’ın 4 yıllık görev süresi Haziran ayı içerisinde sona erecek.


2021-2022 Türkiye sıralamasında 121, Devlet Üniversitesi arasında 48 sirada, Tıp Fakültesi olan 80 Ülke  arasında 45.,  2000 yılından sonra kurulan 108 üniversite arasında 13., 2021 yılında araştırma  kategorisinde Türkiye’de 203 Üniversite arasında 62. ve URAP‘ın Dünya’ nın en iyi 3 bin üniversite sıralamasında 2 bin 124 sırada ve Dünya’nın en iyi genç üniversiteli kategorisinde İlk 500 Üniversitesi arasımda yer alan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, öğretim üyeleriyle başarı elde etti.

 

2014 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Karaman’ın ataması yapılmış ancak yukarıda isimlerini saydığımız ve muhtemelen atamaları yapılacak Rektörlerin ortak özelliğinin Rizeli olmaları!


Rize kamuoyunda yıllardan beri Karadeniz‘de bulunan bütün üniversitelerin Rektörleri kendi illerinden olmasına rağmen, İki dönem Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğünü Trabzonlu hemşehrimiz Hüseyin Karaman yürütüyordu.


Görev süresi bitecek olan Karaman’a Yeni görevinde başarılar dilerken, Rize kamu oyunda Rize eski Belediye Başkanı Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Reşat Kasap'in ismi öne çıkanlar Arasında.Aatanacak yeni rektörün ilimize ve üniversitemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi