Osman KÖSEOĞLU
Köşe Yazarı
Osman KÖSEOĞLU
.
 

ZAM ZAM ZAM ! 41 KERE MAŞAELLAH !

Türkiye Yeni yüzyılında Akaryakıtla uçuşa geçti!    41 KERE MAŞALLAH! Türkiye,Cumhuriyet tarihinin en büyük ekonomik krizi ve buhranı ile karşı karşıya! Özellikle son 3-4 yılda uygulanan yanlış ekonomik Politikalar yüzünden,ekonomi batma noktasına geldi! Yıl sonu resmi Enflasyonun çift haneli %60'larda olacağı tahmin edilirken, halkın enflasyonu 2 yıldan beri yaklaşık %150 civarında seyretti.. TÜİK,gerçeklerden uzak hayalci rakamlarla, 2- 3 yıldan beri emekli ve dar gelirlilerin yoksul kalmasına sebep oldu! 3-4 yıldan beri dar gelirli, emekli işçi çiftçinin alım gücü, Cumhuriyet tarihinin en düşük seviyesine geriledi! Türk-İŞ'in Ağustos ayında yapmış olduğu,4 kişik bir ailenin gıda beslenme harcaması,açlık sınırının 12.500 TL, yoksulluk sınırı ise 40.000 TL'ye dayandığı bu kapitalist faiz rant sistemi düzeninde, Türkiye'nin %60 -70'i açlık ve yoksulluk sınırı içerisinde ücret alıp yaşama mücadelesi verdiği gözleniyor! Genel seçimler sonrasında, memura yüksek enflasyon durumu gözetilerek, seyyanen 8000 TL  %100, kamu işçisine kademeli yüzde 80- 90 ,özel teşebbüslerin işverenlerin yükünü çektiği asgari ücretliye, yıl içerisinde % 107 zam verilirken, bu ülkenin kalkınmasına imarına hayatlarını feda eden ,son yıllarını yaşayan emeklileri ise adeta açlık sınırının da altında, 7.500 -10.000 TL arası %25 oranında sözde zam  yapılarak, büyük bir sosyal toplumsal kaos ortamı yaratıldı.. Türk halkının bütün katmanları, özellikle emeklilere karşı yapılan bu haksız durum karşısında hem fikir olarak, Ekim ayında meclisin açılması ile seyyanen 8.000 TL, ya da %50 oranında bütün emeklilere zam verilmesi bekleniyor! Seçimler sonrasında doların aşırı şekilde değer kazanıp 27-28 TL dayanması sonucunda, başta akaryakıt olmak üzere gıda'dan ulaşıma,giyimden her şeye %100 oranında zam yapıldı.. Kuşkusuz zamların başında gelen  akaryakı zamlarıdır!  Seçimler öncesi 19 TL olan motorin benzin zammı ,bu gece yapılan zamlarla birlikte Cumhuriyet tarihinin en yüksek değerine çıkarak 41 TL'ye yükselmiş oldu.. Akaryakıta bağımlı bir ülke olmamız vesilesiyle,şimdi zamlar yine kaldığı yerden devam edecek! Bunun zorluğunu her zaman olduğu gibi,dar gelirli çiftçi, emeklisiyle işçisiyle toplumun her katmanı çekecek.. Faiz sebep enflasyon olarak,bunun neticesinde yine her şeye zam olarak Halka yansıyacak.. 600 milyar dolar diş borcu olan Türkiye'yi,bu ekonomik buhrandan krizden çıkaracak tek yol; milli görüş lideri 54.Hükümetin Başbakanı,Prof.Dr. Erbakan hocamızın hayata geçirdiği, DENK bütçeli, Faizin olmadığı havuz sistemidir!. Yol yakınken bu model mutlaka hayata geçmelidir..
Ekleme Tarihi: 13 Eylül 2023 - Çarşamba

ZAM ZAM ZAM ! 41 KERE MAŞAELLAH !

Türkiye Yeni yüzyılında Akaryakıtla uçuşa geçti!

   41 KERE MAŞALLAH!

Türkiye,Cumhuriyet tarihinin en büyük ekonomik krizi ve buhranı ile karşı karşıya!

Özellikle son 3-4 yılda uygulanan yanlış ekonomik Politikalar yüzünden,ekonomi batma noktasına geldi!

Yıl sonu resmi Enflasyonun çift haneli %60'larda olacağı tahmin edilirken, halkın enflasyonu 2 yıldan beri yaklaşık %150 civarında seyretti..

TÜİK,gerçeklerden uzak hayalci rakamlarla, 2- 3 yıldan beri emekli ve dar gelirlilerin yoksul kalmasına sebep oldu!

3-4 yıldan beri dar gelirli, emekli işçi çiftçinin alım gücü, Cumhuriyet tarihinin en düşük seviyesine geriledi!

Türk-İŞ'in Ağustos ayında yapmış olduğu,4 kişik bir ailenin gıda beslenme harcaması,açlık sınırının 12.500 TL, yoksulluk sınırı ise 40.000 TL'ye dayandığı bu kapitalist faiz rant sistemi düzeninde, Türkiye'nin %60 -70'i açlık ve yoksulluk sınırı içerisinde ücret alıp yaşama mücadelesi verdiği gözleniyor!

Genel seçimler sonrasında, memura yüksek enflasyon durumu gözetilerek, seyyanen 8000 TL  %100, kamu işçisine kademeli yüzde 80- 90 ,özel teşebbüslerin işverenlerin yükünü çektiği asgari ücretliye, yıl içerisinde % 107 zam verilirken, bu ülkenin kalkınmasına imarına hayatlarını feda eden ,son yıllarını yaşayan emeklileri ise adeta açlık sınırının da altında, 7.500 -10.000 TL arası %25 oranında sözde zam  yapılarak, büyük bir sosyal toplumsal kaos ortamı yaratıldı..

Türk halkının bütün katmanları, özellikle emeklilere karşı yapılan bu haksız durum karşısında hem fikir olarak, Ekim ayında meclisin açılması ile seyyanen 8.000 TL, ya da %50 oranında bütün emeklilere zam verilmesi bekleniyor!

Seçimler sonrasında doların aşırı şekilde değer kazanıp 27-28 TL dayanması sonucunda, başta akaryakıt olmak üzere gıda'dan ulaşıma,giyimden her şeye %100 oranında zam yapıldı..

Kuşkusuz zamların başında gelen  akaryakı zamlarıdır!
 Seçimler öncesi 19 TL olan motorin benzin zammı ,bu gece yapılan zamlarla birlikte Cumhuriyet tarihinin en yüksek değerine çıkarak 41 TL'ye yükselmiş oldu..

Akaryakıta bağımlı bir ülke olmamız vesilesiyle,şimdi zamlar yine kaldığı yerden devam edecek!

Bunun zorluğunu her zaman olduğu gibi,dar gelirli çiftçi, emeklisiyle işçisiyle toplumun her katmanı çekecek..

Faiz sebep enflasyon olarak,bunun neticesinde yine her şeye zam olarak Halka yansıyacak..

600 milyar dolar diş borcu olan Türkiye'yi,bu ekonomik buhrandan krizden çıkaracak tek yol; milli görüş lideri 54.Hükümetin Başbakanı,Prof.Dr. Erbakan hocamızın hayata geçirdiği, DENK bütçeli, Faizin olmadığı havuz sistemidir!.
Yol yakınken bu model mutlaka hayata geçmelidir..

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi