Yasemin ÖZÇELİK
Köşe Yazarı
Yasemin ÖZÇELİK
 

BÜYÜK BALIK KÜÇÜK BALIĞI YER "BÜYÜK BALIKÇI DA KÜÇÜK BALIKÇIYI YİYOR "

Büyük balıkçıların sorumsuzluğu liman içinde ki küçük balıkçıları mağdur ediyor . Büyük teknelerin hamsiyi boşalttıktan sonra yağı kıyıya basması deniz üzerini ve kayıkların altının yağ ile kaplamasına sebep oldu. Küçük balıkçılar isyan etti. "Kanunda yeri var ama önlem yok takip yok " 1 Eylül’de av yasağının kalkmasıyla balıkçılar denize açılmaya başladı. Denizin bereketliliği vatandaşların ve büyük balıkçı teknelerinin hoşuna gitse de kıyı balıkçılarını mağdur etmeye başladı. Karadeniz’de balık tutan teknelerin kıyıya geldiğinde denize bıraktığı atıklar, kooperatif mensubu kayıkhane sahiplerinin mağdur olmasına neden oldu. Deniz üzerine büyük balıkçı motorlarının bıraktığı atıklardan bir katman oluştu. Oluşan katman ise gören herkesin tepkisine neden oldu. Yasaya göre yasak! Denizlerle İlgili Kirletme Yasakları, Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği, Dördüncü Bölüm, Su Kalitesine İlişkin Planlama Esasları ve Yasaklar kapsamında Madde 23.’ün g fırkasında ‘Balıkçılıkla ilgili olarak yapılan, su ürünleri ekimi ve balık, sünger ve diğer su ürünleri kalıntılarının geri boşaltımı ve buna benzer işlemlerin liman, koy ve körfezlerde  Bakanlığın uygun  görüşü alınmadan yapılması yasaktır’ ifadelerine yer verilmektedir.
Ekleme Tarihi: 27 Kasım 2023 - Pazartesi

BÜYÜK BALIK KÜÇÜK BALIĞI YER "BÜYÜK BALIKÇI DA KÜÇÜK BALIKÇIYI YİYOR "

Büyük balıkçıların sorumsuzluğu liman içinde ki küçük balıkçıları mağdur ediyor . Büyük teknelerin hamsiyi boşalttıktan sonra yağı kıyıya basması deniz üzerini ve kayıkların altının yağ ile kaplamasına sebep oldu.

Küçük balıkçılar isyan etti. "Kanunda yeri var ama önlem yok takip yok "

1 Eylül’de av yasağının kalkmasıyla balıkçılar denize açılmaya başladı. Denizin bereketliliği vatandaşların ve büyük balıkçı teknelerinin hoşuna gitse de kıyı balıkçılarını mağdur etmeye başladı. Karadeniz’de balık tutan teknelerin kıyıya geldiğinde denize bıraktığı atıklar, kooperatif mensubu kayıkhane sahiplerinin mağdur olmasına neden oldu. Deniz üzerine büyük balıkçı motorlarının bıraktığı atıklardan bir katman oluştu. Oluşan katman ise gören herkesin tepkisine neden oldu.

Yasaya göre yasak!

Denizlerle İlgili Kirletme Yasakları, Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği, Dördüncü Bölüm, Su Kalitesine İlişkin Planlama Esasları ve Yasaklar kapsamında Madde 23.’ün g fırkasında ‘Balıkçılıkla ilgili olarak yapılan, su ürünleri ekimi ve balık, sünger ve diğer su ürünleri kalıntılarının geri boşaltımı ve buna benzer işlemlerin liman, koy ve körfezlerde  Bakanlığın uygun  görüşü alınmadan yapılması yasaktır’ ifadelerine yer verilmektedir.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi