Yasemin ÖZÇELİK
Köşe Yazarı
Yasemin ÖZÇELİK
 

HAYVAN YAVRULARI İNSAN YAVRULARININ OYUNCAĞI DEĞİLDİR!!!!

Hayvan Yaşam  Merkezi Yapmak Bu Şehirde Bu Kadar Zor Olmamalı...   Eğer gecenin köründe bir çocuk ya da yetişkin evine gelirken köpekler kovalarsa sevgiyle kollarını açıp üzerine koşan köpekleri kucaklasın. Köpek saldırmış, ısırmış veya kazaya sebep olmuş; ayağı kırılmış, kolu kopmuş hiç önemli  değil. Yeterki köpekler iyi olsun, çocuk önemli değil, yine yaparsınız.   İnsandan çok hayvana değer veren sevgili hayvan severler, lütfen yaz günlerinizin neşesi olan sinekler de ilaçlanmasın. Onların da bir canı var, değil mi? Birkaç damla kanınızı verseniz ne olur ki? Evinize dadanan karıncaları, görünce heyecandan yerinizden fırladığınız örümcekleri süpürgeye çekmeyin . Fareler de hayvan, onların da canı var, evinize fare girince sakın ha zehir falan koymayın, yazıktır kıyamam. Sahi aklıma geldi: sevdiklerinizle mangal başı sohbetleriniz nasıl? Kuzu etini mi tercih edersiniz yoksa dana mı? Balık da olabilir değil mi? sakın kıymayın onlara, onlar da hayvan, biliyorsunuz değil mi?   Hayvanları sadece "kedi ve köpek" olarak sınırlandıran, diğer hayvanları elinin tersiyle öldüren hatta yiyen insanoğlu; bu yorumu yadırgayacak, tepki gösterecek olan insanoğlu, dilerim siz değil çocuğunuza köpekler saldırır ve kırıkları olur, doktor doktor çare ararsınız ve köpekleri kucaklayıp belediyeye tepki göstermeyip yeniden çocuk yaparsınız. Malum köpeklere oyuncak lazım, gece gündüz saldırmaları gereken masum insan yavruları lazım.   Ayrıca eğer bir şehrin belediyesi Rize gibi arazisi bol bir yerde hala bir hayvan yaşam merkezi yapamamış ise dursun çevre illere hatta çevre ilçelere baksın .Hayvan yaşam merkezi yapmak ve o hayvanlara özgürce yaşayacakları bir alan yapmak için hayvanseverler de destek verse...   Sokaklarda beton kaldırımlar üzerinde güneşte sarhoş sarhoş yatan hayvanlara su, yem vermek mi hayvanı sevmek? Onların yeri doğa. Mademki insanoğlu doğanın merkezini kullanıyor, o zaman o hayvanlar için yaşayabilecekleri hayvan yaşam merkezi yapmak hem belediyenin hem insanların görevidir. Çocuğunun kucağına köpek yavrusunu oyuncak gibi vermek hayvanseverlik değil. Hayvana zulümdür.
Ekleme Tarihi: 20 Ağustos 2022 - Cumartesi

HAYVAN YAVRULARI İNSAN YAVRULARININ OYUNCAĞI DEĞİLDİR!!!!

Hayvan Yaşam  Merkezi Yapmak Bu Şehirde Bu Kadar Zor Olmamalı...

 
Eğer gecenin köründe bir çocuk ya da yetişkin evine gelirken köpekler kovalarsa sevgiyle kollarını açıp üzerine koşan köpekleri kucaklasın.

Köpek saldırmış, ısırmış veya kazaya sebep olmuş; ayağı kırılmış, kolu kopmuş hiç önemli  değil. Yeterki köpekler iyi olsun, çocuk önemli değil, yine yaparsınız.
 
İnsandan çok hayvana değer veren sevgili hayvan severler, lütfen yaz günlerinizin neşesi olan sinekler de ilaçlanmasın. Onların da bir canı var, değil mi? Birkaç damla kanınızı verseniz ne olur ki? Evinize dadanan karıncaları, görünce heyecandan yerinizden fırladığınız örümcekleri süpürgeye çekmeyin .
Fareler de hayvan, onların da canı var, evinize fare girince sakın ha zehir falan koymayın, yazıktır kıyamam.

Sahi aklıma geldi: sevdiklerinizle mangal başı sohbetleriniz nasıl? Kuzu etini mi tercih edersiniz yoksa dana mı? Balık da olabilir değil mi? sakın kıymayın onlara, onlar da hayvan, biliyorsunuz değil mi?
 
Hayvanları sadece "kedi ve köpek" olarak sınırlandıran, diğer hayvanları elinin tersiyle öldüren hatta yiyen insanoğlu; bu yorumu yadırgayacak, tepki gösterecek olan insanoğlu, dilerim siz değil çocuğunuza köpekler saldırır ve kırıkları olur, doktor doktor çare ararsınız ve köpekleri kucaklayıp belediyeye tepki göstermeyip yeniden çocuk yaparsınız. Malum köpeklere oyuncak lazım, gece gündüz saldırmaları gereken masum insan yavruları lazım.
 
Ayrıca eğer bir şehrin belediyesi Rize gibi arazisi bol bir yerde hala bir hayvan yaşam merkezi yapamamış ise dursun çevre illere hatta çevre ilçelere baksın .Hayvan yaşam merkezi yapmak ve o hayvanlara özgürce yaşayacakları bir alan yapmak için hayvanseverler de destek verse...
 
Sokaklarda beton kaldırımlar üzerinde güneşte sarhoş sarhoş yatan hayvanlara su, yem vermek mi hayvanı sevmek? Onların yeri doğa. Mademki insanoğlu doğanın merkezini kullanıyor, o zaman o hayvanlar için yaşayabilecekleri hayvan yaşam merkezi yapmak hem belediyenin hem insanların görevidir. Çocuğunun kucağına köpek yavrusunu oyuncak gibi vermek hayvanseverlik değil. Hayvana zulümdür.
Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi