CHP’nin yeni A Takımı belli oldu İŞTE TAM LİSTE

Siyaset 06.11.2023 - 12:35, Güncelleme: 06.11.2023 - 12:38 15186 kez okundu.
 

CHP’nin yeni A Takımı belli oldu İŞTE TAM LİSTE

CHP’nin yeni A Takımı belli oldu işta tam liste
Ankara Spor Salonu’nda gerçekleşen CHP Kurultayı’nın ikinci günde Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üye seçimleri yapıldı. ÖZGÜR ÖZEL ANAHTAR LİSTESİNDE O İSİMLERE YER VERMEDİ CHP Genel Başkanı Özgür Özel, kurmay ekibini belirlemek için 70 kişilik bir anahtar liste hazırladı. Özel'in listesinde milletvekilleri ve örgütün ağırlığı dikkat çekti. Gençlik ve kadın kollarından gelen isimleri anahtar listesine alan Özel'in listesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yakın olan isimler de yer aldı.   Özel, kamuoyunda çoklu dönem milletvekili olan ve tepki çeken isimlerin hiç birini listesine almadı. 9 İSİM ANAHTAR LİSTEYİ DELDİ Kurulan 23 sandıkta 1366 delege​​​​​​​ 60 kişiden oluşan PM ve 15 kişilik YDK üyelerinin seçimi için oy kullanıldı. Sonuçlara göre Özgür Özel’in anahtar listesini beş kişi deldi. Bu isimler, Ali Haydar Hakverdi, Mehmet Tüm, Mustafa Adıgüzel, Müslim Sarı, Necdet Saraç, Nevaf Bilek, Oğuz Kaan Salıcı, Orhan Sarıbal ve Semra Dinçer oldu. Salıcı’nın kadın ve gençlik kotası nedeniyle PM’ye giremeyeceği belirtiliyor. İşte oylama sonrası belirlenen CHP’nin yeni A Takımı: Parti Meclisi Üyeleri Gökhan Zeybek Özgür Karabat Bedirhan Berk Doğru Ozan Işık Deniz Yücel Gamze Taşçıer Murat Bakan Suat Özçağdaş Cem Aydın Baki Aydöner Ensar Aytekin M. Gül Çiftçi Binici Selin Sayek Böke Canan Taşer Pınar Uzun Okakin Mahir Yüksel Erhan Adem Burhanettin Bulut Ecevit Keleş Ali Abbas Ertürk Hikmet Erbilgin Ali Haydar Fırat Bülent Nuri Çavuşoğlu Hüseyin Yaşar Berker Esen Ulaş Karasu Müslim Sarı Deniz Yavuzyılmaz Zeliha Aksaz Şahbaz Özgür Ceylan Hikmet Yalın Halıcı Erbil Aydınlık Sevgi Kılıç Yalçın Görgöz Orhan Sarıbal Turgay Özcan Melisa Uğuraş Mehmet Tüm Ali Haydar Hakverdi Mehmet Necati Yağcı Sinem Kırçiçek Mustafa Sezgin Tanrıkulu İsmail Atakan Ünver Semra Dinçer Nevaf Bilek Hüseyin Can Güner Ahmet Hakan Uyanık Bora Terzi Ertan Akbaba Dursun Bulut Oğuz Kaan Salıcı Şengül Yeşildal Bilim Kültür Sanat Platformu Üyeleri Yankı Bağcıoğlu Yalçın Karatepe Volkan Demir Baran Bozoğlu İlhan Uzgel Gülşah Deniz Atalar Fethi Açıkel Gökçe Gökçen Yüksek Disiplin Kurulu Üyeleri Ayça Akpek Şenay Esin Fatma Temel Hümeyra Akkuş Sandıklı İsmail Emre Telci Ekincan Aksoy Özkan Tice Aysem Gülmez Deniz Çakır Süleyman Bülbül Deniz Demiröz Nurdan Yücal Turan Taşkın Özer Ali Balta Özgür Sağlam Remzi Kazmaz * İsimler aldıkları oy sayısına göre sıralanmıştır. ** Kadın ve gençlik kotası sonrası PM’deki 6 isim değişecek.
CHP’nin yeni A Takımı belli oldu işta tam liste

Ankara Spor Salonu’nda gerçekleşen CHP Kurultayı’nın ikinci günde Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üye seçimleri yapıldı.

ÖZGÜR ÖZEL ANAHTAR LİSTESİNDE O İSİMLERE YER VERMEDİ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, kurmay ekibini belirlemek için 70 kişilik bir anahtar liste hazırladı. Özel'in listesinde milletvekilleri ve örgütün ağırlığı dikkat çekti.

Gençlik ve kadın kollarından gelen isimleri anahtar listesine alan Özel'in listesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yakın olan isimler de yer aldı.
 

Özel, kamuoyunda çoklu dönem milletvekili olan ve tepki çeken isimlerin hiç birini listesine almadı.

9 İSİM ANAHTAR LİSTEYİ DELDİ

Kurulan 23 sandıkta 1366 delege​​​​​​​ 60 kişiden oluşan PM ve 15 kişilik YDK üyelerinin seçimi için oy kullanıldı. Sonuçlara göre Özgür Özel’in anahtar listesini beş kişi deldi.

Bu isimler,


Ali Haydar Hakverdi, Mehmet Tüm, Mustafa Adıgüzel, Müslim Sarı, Necdet Saraç, Nevaf Bilek, Oğuz Kaan Salıcı, Orhan Sarıbal ve Semra Dinçer oldu. Salıcı’nın kadın ve gençlik kotası nedeniyle PM’ye giremeyeceği belirtiliyor.

İşte oylama sonrası belirlenen CHP’nin yeni A Takımı:

Parti Meclisi Üyeleri

Gökhan Zeybek
Özgür Karabat
Bedirhan Berk Doğru
Ozan Işık
Deniz Yücel
Gamze Taşçıer
Murat Bakan
Suat Özçağdaş
Cem Aydın
Baki Aydöner
Ensar Aytekin
M. Gül Çiftçi Binici
Selin Sayek Böke
Canan Taşer
Pınar Uzun Okakin
Mahir Yüksel
Erhan Adem
Burhanettin Bulut
Ecevit Keleş
Ali Abbas Ertürk
Hikmet Erbilgin
Ali Haydar Fırat
Bülent Nuri Çavuşoğlu
Hüseyin Yaşar
Berker Esen
Ulaş Karasu
Müslim Sarı
Deniz Yavuzyılmaz
Zeliha Aksaz Şahbaz
Özgür Ceylan
Hikmet Yalın Halıcı
Erbil Aydınlık
Sevgi Kılıç
Yalçın Görgöz
Orhan Sarıbal
Turgay Özcan
Melisa Uğuraş
Mehmet Tüm
Ali Haydar Hakverdi
Mehmet Necati Yağcı
Sinem Kırçiçek
Mustafa Sezgin Tanrıkulu
İsmail Atakan Ünver
Semra Dinçer
Nevaf Bilek
Hüseyin Can Güner
Ahmet Hakan Uyanık
Bora Terzi
Ertan Akbaba
Dursun Bulut
Oğuz Kaan Salıcı
Şengül Yeşildal

Bilim Kültür Sanat Platformu Üyeleri

Yankı Bağcıoğlu
Yalçın Karatepe
Volkan Demir
Baran Bozoğlu
İlhan Uzgel
Gülşah Deniz Atalar
Fethi Açıkel
Gökçe Gökçen

Yüksek Disiplin Kurulu Üyeleri

Ayça Akpek Şenay
Esin Fatma Temel
Hümeyra Akkuş Sandıklı
İsmail Emre Telci
Ekincan Aksoy
Özkan Tice
Aysem Gülmez
Deniz Çakır
Süleyman Bülbül
Deniz Demiröz
Nurdan Yücal
Turan Taşkın Özer
Ali Balta
Özgür Sağlam
Remzi Kazmaz


* İsimler aldıkları oy sayısına göre sıralanmıştır.
** Kadın ve gençlik kotası sonrası PM’deki 6 isim değişecek.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi