ERDOĞAN TALİMAT VERDİ. 2024 Ocak emekli maaşı, memur maaşları tablosu

Ekonomi 10347+ kez okundu.
 

ERDOĞAN TALİMAT VERDİ. 2024 Ocak emekli maaşı, memur maaşları tablosu

İşte 2024 Ocak emekli maaşı, memur maaşları tablosu
Erdoğan'dan 2 Bakana zam talimatı! İşte 2024 Ocak emekli maaşı, memur maaşları tablosu Toplu sözleşmede memur ve emekli maaşı hesaplama tablosu netleşti. İşte meslek meslek yüzde 45 Ocak 2024 emekli ve memur maaş tabloları... Edindiğimiz bilgilere göre Kamu İşveren Heyeti ve memur sendikaları yarın da görüşmelerini sürdürecek ve uzlaşma zemini arayacak. Yeni zam teklifinin 22 Ağustos Salı günü gelmesi bekleniyor. TOPLU SÖZLEŞME ZAMMI MEMUR VE EMEKLİ ZAMMINI NASIL ETKİLİYOR? Memur ve memur emeklileri her yıl Ocak ve Temmuz döneminde zam alıyor. Memur zammı 6 aylık enflasyon farkı ve toplu sözleşme zammı ile kesinleşiyor. Burada enflasyon farkı bir önceki dönemin toplu sözleşme zammının üzerindeki enflasyonu ifade ederken, bu rakama yeni toplu sözleşme zammı ilave edilerek zam oranı belirleniyor. Ekonomistler yüzde 59,46'lık enflasyon tahminine göre Tüketici Fiyat Endeksi'nin 1799,43 puana yükselmesi ve 6 aylık enflasyonun yüzde 33,13 olması bekleniyor. Bu yüzde 33,13'lük 6 aylık enflasyon oranı refah payı hariç SSK ve Bağ-Kur emekli zammını temsil ediyor. Bu rakamdan Temmuz 2023'de uygulanan yüzde 6'lık toplu sözleşme zammı çıkarıldığında memur enflasyon farkı yüzde 25,59 olarak gerçekleşecek. OCAK 2024 İÇİN MEMUR ZAM BEKLENTİSİ YÜZDE 45'E DAYANDI Memur zammı, enflasyon farkı ve toplu sözleşme zammı ile hesaplanıyor. Yani Ocak 2024 için yüzde 15'lik toplu sözleşme zam teklifine göre yeni hesap yapıldığında memur maaşları yüzde 44,42 oranında artacak. MEMUR ZAMMI YÜZDE 45'E DAYANIYOR: ENFLASYONUN 12 PUAN ÜZERİNDE Hükümetin ikinci toplu sözleşme zam teklifi yüzde 15 düzeyinde oldu. Bu rakama enflasyon farkı ilave edildiğinde Ocak 2024 memur zammı yüzde 44,42 olarak gerçekleşecek. Böylece memur zammı yaklaşık yüzde 12 daha fazla enflasyonun üzerinde gerçekleşecek. HESAPLANAN OCAK ZAMMI İLE YENİ MEMUR MAAŞLARI Yüzde 33,13'lük 6 aylık enflasyon beklentisi ve 15'lik toplu sözleşme zam teklifine göre yeni memur ve memur emeklisinin maaşlarını hesapladık: NOT: MEMUR VE MEMUR EMEKLİSİ TABAN AYLIKLARI ZAM ORANI NİSBETİNDE DEĞİL DE RESEN DE BELİRLENEBİLİR. TABLODAKİ EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI EVLİ VE 2 ÇOCUKLU BİR MEMURU TEMSİL ETMEKTEDİR. NOT: RAKAMLAR TOPLU SÖZLEŞME SÜRECİN NETİCELENDİĞİNDE YENİLENECEK. Mete Dirice / Sabah
İşte 2024 Ocak emekli maaşı, memur maaşları tablosu

Erdoğan'dan 2 Bakana zam talimatı! İşte 2024 Ocak emekli maaşı, memur maaşları tablosu
Toplu sözleşmede memur ve emekli maaşı hesaplama tablosu netleşti. İşte meslek meslek yüzde 45 Ocak 2024 emekli ve memur maaş tabloları...

Edindiğimiz bilgilere göre Kamu İşveren Heyeti ve memur sendikaları yarın da görüşmelerini sürdürecek ve uzlaşma zemini arayacak. Yeni zam teklifinin 22 Ağustos Salı günü gelmesi bekleniyor.

TOPLU SÖZLEŞME ZAMMI MEMUR VE EMEKLİ ZAMMINI NASIL ETKİLİYOR?

Memur ve memur emeklileri her yıl Ocak ve Temmuz döneminde zam alıyor. Memur zammı 6 aylık enflasyon farkı ve toplu sözleşme zammı ile kesinleşiyor. Burada enflasyon farkı bir önceki dönemin toplu sözleşme zammının üzerindeki enflasyonu ifade ederken, bu rakama yeni toplu sözleşme zammı ilave edilerek zam oranı belirleniyor.

Ekonomistler yüzde 59,46'lık enflasyon tahminine göre Tüketici Fiyat Endeksi'nin 1799,43 puana yükselmesi ve 6 aylık enflasyonun yüzde 33,13 olması bekleniyor.

Bu yüzde 33,13'lük 6 aylık enflasyon oranı refah payı hariç SSK ve Bağ-Kur emekli zammını temsil ediyor. Bu rakamdan Temmuz 2023'de uygulanan yüzde 6'lık toplu sözleşme zammı çıkarıldığında memur enflasyon farkı yüzde 25,59 olarak gerçekleşecek.

OCAK 2024 İÇİN MEMUR ZAM BEKLENTİSİ YÜZDE 45'E DAYANDI

Memur zammı, enflasyon farkı ve toplu sözleşme zammı ile hesaplanıyor. Yani Ocak 2024 için yüzde 15'lik toplu sözleşme zam teklifine göre yeni hesap yapıldığında memur maaşları yüzde 44,42 oranında artacak.

MEMUR ZAMMI YÜZDE 45'E DAYANIYOR: ENFLASYONUN 12 PUAN ÜZERİNDE

Hükümetin ikinci toplu sözleşme zam teklifi yüzde 15 düzeyinde oldu. Bu rakama enflasyon farkı ilave edildiğinde Ocak 2024 memur zammı yüzde 44,42 olarak gerçekleşecek. Böylece memur zammı yaklaşık yüzde 12 daha fazla enflasyonun üzerinde gerçekleşecek.

HESAPLANAN OCAK ZAMMI İLE YENİ MEMUR MAAŞLARI

Yüzde 33,13'lük 6 aylık enflasyon beklentisi ve 15'lik toplu sözleşme zam teklifine göre yeni memur ve memur emeklisinin maaşlarını hesapladık:

NOT: MEMUR VE MEMUR EMEKLİSİ TABAN AYLIKLARI ZAM ORANI NİSBETİNDE DEĞİL DE RESEN DE BELİRLENEBİLİR. TABLODAKİ EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI EVLİ VE 2 ÇOCUKLU BİR MEMURU TEMSİL ETMEKTEDİR.

NOT: RAKAMLAR TOPLU SÖZLEŞME SÜRECİN NETİCELENDİĞİNDE YENİLENECEK.

Mete Dirice / Sabah

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Hakan Arıkan
(21.08.2023 11:08 - #7144)
Sabah gazetesiyle Tuvalet Kağıdı arasındaki fark Tuvalet Kağıdı kullanınca temizlenirsin, sabah gazetesini okursan zehirlenirsin. Adamlar yüzde 15 zam veriyor, sabah yüzde 45 diyor. Milleti böyle kırdırıyorlar birbirine.
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi