Osman YAZICI
Köşe Yazarı
Osman YAZICI
 

Ankara’dan çıktık yola.. Rize’de verdik mola..

TAKA Gazetesi Ankara Temsilcisi.. Tacettin Çebi ile birlikte; bugün Trabzon’dayız. Sabah uçağı ile..  Trabzon Gazeteciler Cemiyeti. Ankara-İstanbul-İzmir’den sonra. En güçlü ve büyük Cemiyetidir. Üyesi olmaktan onur duyuyorum Üye sayısı 300’ün üstünde. Genel kurulu var. Bizde oy kullanacağız.. Dostlarımızla bulacağız. Uzun sokaktan girip, Kunduracılar Caddesi’nden çıkacağız. İki gün aranızda olacağız. Bütün dostlara selam…   * Bir şehir düşünün ki..”7’den 70’e” herkes spor ile yatıp, spor ile kalkıyor. Bu şehrin adı: Trabzon. Derler ya “Bize Her Yer Trabzon” diye… Sevgimin temelinde her ferdinin” Kadını ve erkeği” ile, cesur, mert, çalışkan, vefalı ve vatansever. Trabzon, Eren Bülbül’ün şehridir.  Şehitler ve gazileri ile, Türklüğün, İslam’ın en sağlam kalelerindendir. Şehzadeler ve  Padişahların memleketidir.. Trabzon’u sevmek için o kadar nedenlerim var ki…  Say say bitmez. İlk “meslek heyecanım”... İlk” göz ağrım”..14 yıl gazetecilik yaptığım bu şehirdedir. Trabzonspor. Trabzonspor’un başarısı sevginin azmin, emeğin, bağlılığın, adanmışlığın, ülke ve miller sevgisinin cisimleşmiş halıdır.                                                     *   Ve yarın sabah..Yomra.Arsın..Araklı..Sürmene ve Of  derken Rize’ye uzanacağız.. Rize’nin nüfusu: 350 bin. Yüze 50.17’si erkek. Yüzde 49.83’ü kadın.. Vali: Kemal Çeber.. Belediye başkanı: Rahmi Metin.  Rektör: Prof.Dr. Hüseyin Kahraman. ÇAYKUR Genel müdürü: Yusuf Ziya Alım. Emniyet Müdürü: Nurettin Gökduman. Ve bazı sivil toplum kuruluş temsilcileri ile.. Programları uygun olurlarsa..”Kısa hal hatır sorma” zaman dilimlerinde ziyaret etmeyi düşünüyoruz. Denk gelirse… Rize…Medyası aktif.. Sivil Toplum Kuruluşları etkin.  Siyasi parti il başkanları ve temsilcileri tam kadro.  Rize canlı. Rize hareketli… Bazı meslektaşlarıma uğramadan olmaz… Rize’nin simgesi Faik Bakoğlu’na mutlaka… Keşke  meslek büyüğüm Yavuzer Tarlan’a uğrayabilsek.. Sonra… Çayeli- Pazar ve oradan benim ilçem Ardeşen’e..  Türkiye'nin denizin üzerine yapılan, ikinci havalimanı. Kule... Karadeniz’i simgeliyor... "Çay bardağı" şeklinde. Havalimanı... Büyük eser... Sadece "Bölgeye" değil, "Dışarıya" da hizmet verecek... Havalimanı'nın Batum'a uzaklığı... 100 kilometre. Pazar’daki ..Evime uzaklığı ise 5 dakika.. Adını.. ”Ahmet Mesut Yılmaz” verilmesi Rizelilerin büyük arzusudur. Takdir sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın….   *   Prof.Dr. Mehmet Haberal. Rize-Artvin Havalimanı inşaatına koca koca taşlar nereden getiriliyor?.. Denizi doldurmak için. Pazar'ın... Subaşı Köyü'nden... Prof. Mehmet Haberal'ın köyü. Prof. Haberal'ın "Bölgede" izi var... Tozu var... Saygıyla anılıyor. Memleketi Pazar'a okul yaptırmış... Anne ve babası adına: "Medine-Yaşar Ali İlköğretim Okulu." Sağ ol Hocam... Memleketiniz sizinle gurur duyuyor... Biz de. Güneysu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın.. Çayeli...  Rahmetli Mesut Yılmaz'ın Çamlıhemşin... Murat Karayalçın'ın memleketi.. TBMM  eski başkanı Köksal Toptan’ı de unutmadık.. Ve gece Ankara’ya…
Ekleme Tarihi: 12 Nisan 2022 - Salı

Ankara’dan çıktık yola.. Rize’de verdik mola..

TAKA Gazetesi Ankara Temsilcisi.. Tacettin Çebi ile birlikte; bugün Trabzon’dayız. Sabah uçağı ile..

 Trabzon Gazeteciler Cemiyeti. Ankara-İstanbul-İzmir’den sonra. En güçlü ve büyük Cemiyetidir. Üyesi olmaktan onur duyuyorum

Üye sayısı 300’ün üstünde. Genel kurulu var. Bizde oy kullanacağız..

Dostlarımızla bulacağız. Uzun sokaktan girip, Kunduracılar Caddesi’nden çıkacağız. İki gün aranızda olacağız. Bütün dostlara selam…

 

*

Bir şehir düşünün ki..”7’den 70’e” herkes spor ile yatıp, spor ile kalkıyor. Bu şehrin adı: Trabzon. Derler ya “Bize Her Yer Trabzon” diye…

Sevgimin temelinde her ferdinin” Kadını ve erkeği” ile, cesur, mert, çalışkan, vefalı ve vatansever. Trabzon, Eren Bülbül’ün şehridir.

 Şehitler ve gazileri ile, Türklüğün, İslam’ın en sağlam kalelerindendir. Şehzadeler ve  Padişahların memleketidir..

Trabzon’u sevmek için o kadar nedenlerim var ki…

 Say say bitmez. İlk “meslek heyecanım”...

İlk” göz ağrım”..14 yıl gazetecilik yaptığım bu şehirdedir.

Trabzonspor. Trabzonspor’un başarısı sevginin azmin, emeğin, bağlılığın, adanmışlığın, ülke ve miller sevgisinin cisimleşmiş halıdır.

                                                    *

 

Ve yarın sabah..Yomra.Arsın..Araklı..Sürmene ve Of  derken Rize’ye uzanacağız..

Rize’nin nüfusu: 350 bin. Yüze 50.17’si erkek. Yüzde 49.83’ü kadın..

Vali: Kemal Çeber.. Belediye başkanı: Rahmi Metin.

 Rektör: Prof.Dr. Hüseyin Kahraman. ÇAYKUR Genel müdürü: Yusuf Ziya Alım. Emniyet Müdürü: Nurettin Gökduman. Ve bazı sivil toplum kuruluş temsilcileri ile..

Programları uygun olurlarsa..”Kısa hal hatır sorma” zaman dilimlerinde ziyaret etmeyi düşünüyoruz. Denk gelirse…

Rize…Medyası aktif.. Sivil Toplum Kuruluşları etkin.

 Siyasi parti il başkanları ve temsilcileri tam kadro.

 Rize canlı. Rize hareketli…

Bazı meslektaşlarıma uğramadan olmaz…

Rize’nin simgesi Faik Bakoğlu’na mutlaka…

Keşke  meslek büyüğüm Yavuzer Tarlan’a uğrayabilsek..

Sonra… Çayeli- Pazar ve oradan benim ilçem Ardeşen’e..

 Türkiye'nin denizin üzerine yapılan, ikinci havalimanı.
Kule... Karadeniz’i simgeliyor... "Çay bardağı" şeklinde.
Havalimanı... Büyük eser... Sadece "Bölgeye" değil, "Dışarıya" da hizmet verecek... Havalimanı'nın Batum'a uzaklığı... 100 kilometre.

Pazar’daki ..Evime uzaklığı ise 5 dakika..

Adını.. ”Ahmet Mesut Yılmaz” verilmesi Rizelilerin büyük arzusudur.

Takdir sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın….

 

*

 

Prof.Dr. Mehmet Haberal. Rize-Artvin Havalimanı inşaatına koca koca taşlar nereden getiriliyor?.. Denizi doldurmak için.
Pazar'ın... Subaşı Köyü'nden... Prof. Mehmet Haberal'ın köyü.
Prof. Haberal'ın "Bölgede" izi var... Tozu var... Saygıyla anılıyor.
Memleketi Pazar'a okul yaptırmış... Anne ve babası adına:
"Medine-Yaşar Ali İlköğretim Okulu."
Sağ ol Hocam... Memleketiniz sizinle gurur duyuyor... Biz de.

Güneysu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın..
Çayeli...  Rahmetli Mesut Yılmaz'ın

Çamlıhemşin... Murat Karayalçın'ın memleketi..

TBMM  eski başkanı Köksal Toptan’ı de unutmadık..

Ve gece Ankara’ya…

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.