Osman YAZICI
Köşe Yazarı
Osman YAZICI
 

Devletin Kasası Emin ellerde…

Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürü (DMO) ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atanan Şinasi CANDAN, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümü mezunudur. 1990 yılında Maliye Bakanlığı Hesap Uzman Yardımcısı olarak göreve başlamış, 1993-1997 yıllarında Hesap Uzmanı, 1997-2000 yıllarında Hitit Vergi Dairesi Başkanı, 2001-2003 yıllarında Baş Hesap Uzmanı olarak görev yaptı.  2003-2005 yıllarında Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı, 2005-2006 yıllarında Gelir İdaresi Daire Başkanı, 2006-2010 yıllarında Ankara Vergi Dairesi Başkanı, 2010-2016 yıllarında Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı, 2016-2020 yıllarında ise Kamu İhale Kurulu İkinci Başkanlığı yapan Şinasi CANDAN, 2020-2021 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığında Bakanlık Müşaviri görevinde bulundu. Ayrıca; Tütün, Tütün Mamulleri Tuz ve Alkol İşletmeleri A.Ş. (TEKEL A.Ş.) Denetim Kurulu Üyesi, Yönetim Kurulu Üyesi ve TTA Gayrimenkul A.Ş.' de Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev yaptı. 2000-2001 yıllarında görevini İngiltere’de yürüten Şinasi CANDAN, İngiltere’de “İngiliz Gelir İdaresinin Örgütlenmesi” konusunda etüt ve incelemelerde bulundu. İhale ve vergi konularında seminer ve konferanslar verdi. Vergi konusunda değişik dergilerde yayımlanmış makaleleri mevcuttur. Kamu İhale Kurulu ikinci başkanlığı görevinin ardından, kendi isteği ile emekli olan Candan, Bakan Mehmet Şimşek’in ekonomi yönetimini devralması ve eski ekibini toplaması üzerine, kendisine yapılan bu teklife  ”Vatan borcu bitmez”  anlayışı, devlet görevine geri döndü. Candan parlak bir geçmişe sahip  bir bürokrattır.. 07 Ekim 2023 tarih ve 2023/446 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanan Şinasi CANDAN, evli ve bir çocuk babası olup iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca bilmektedir. Genel müdür Candan’ı ortak dostlarımızla birlikte, ziyaret ettik. Geçmişten günümüze güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Başkan, vatana, bayrağa, devlete, millete sevdalı  namuslu, dürüt,ilkeli   adam gibi adamdır.. Genel müdür Candan’ın ;örnek teşkil eden üstün özellikleri, değer katan örnek davranışları,  dik dürüşü; her türlü takdirin üzerindedir.. Etkileyici başarıları, , bilgi, donanımları, kıvrak ve üstün zekâları ülkeye ve millete hizmet etmeleriyle az rastlanır örnek teşkil ediyor. Bürokrasinin imbiğinden geçmiş, bilgisini, birikimi, deneyimini zirveye çıkarmış; damıtmış, hayatının her anını devlet ve millete adayarak geçirmiş kişidir. Zarif, beyefendi kişiliği dostlukları ise türlü takdirin üzerindedir. Yaptıkları görevler itibarıyla bir faniye nasip olacak her makamı, mevkii görmüşler. Yaptıkları her görevi en nitelikli şekilde ifa etmişler. Devlet görevine geri dönen Şinasi Candan’ı tebrik ediyor, başarılar diliyoruz…
Ekleme Tarihi: 09 Ocak 2024 - Salı

Devletin Kasası Emin ellerde…

Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürü (DMO) ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atanan Şinasi CANDAN, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümü mezunudur.

1990 yılında Maliye Bakanlığı Hesap Uzman Yardımcısı olarak göreve başlamış, 1993-1997 yıllarında Hesap Uzmanı, 1997-2000 yıllarında Hitit Vergi Dairesi Başkanı, 2001-2003 yıllarında Baş Hesap Uzmanı olarak görev yaptı.

 2003-2005 yıllarında Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı, 2005-2006 yıllarında Gelir İdaresi Daire Başkanı, 2006-2010 yıllarında Ankara Vergi Dairesi Başkanı,

2010-2016 yıllarında Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı, 2016-2020 yıllarında ise Kamu İhale Kurulu İkinci Başkanlığı yapan Şinasi CANDAN, 2020-2021 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığında Bakanlık Müşaviri görevinde bulundu.

Ayrıca; Tütün, Tütün Mamulleri Tuz ve Alkol İşletmeleri A.Ş. (TEKEL A.Ş.) Denetim Kurulu Üyesi, Yönetim Kurulu Üyesi ve TTA Gayrimenkul A.Ş.' de Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev yaptı.

2000-2001 yıllarında görevini İngiltere’de yürüten Şinasi CANDAN, İngiltere’de “İngiliz Gelir İdaresinin Örgütlenmesi” konusunda etüt ve incelemelerde bulundu. İhale ve vergi konularında seminer ve konferanslar verdi. Vergi konusunda değişik dergilerde yayımlanmış makaleleri mevcuttur.

Kamu İhale Kurulu ikinci başkanlığı görevinin ardından, kendi isteği ile emekli olan Candan, Bakan Mehmet Şimşek’in ekonomi yönetimini devralması ve eski ekibini toplaması üzerine, kendisine yapılan bu teklife  ”Vatan borcu bitmez”  anlayışı, devlet görevine geri döndü. Candan parlak bir geçmişe sahip  bir bürokrattır..

07 Ekim 2023 tarih ve 2023/446 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanan Şinasi CANDAN, evli ve bir çocuk babası olup iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca bilmektedir.

Genel müdür Candan’ı ortak dostlarımızla birlikte, ziyaret ettik. Geçmişten günümüze güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Başkan, vatana, bayrağa, devlete, millete sevdalı  namuslu, dürüt,ilkeli   adam gibi adamdır..

Genel müdür Candan’ın ;örnek teşkil eden üstün özellikleri, değer katan örnek davranışları,  dik dürüşü; her türlü takdirin üzerindedir..
Etkileyici başarıları, , bilgi, donanımları, kıvrak ve üstün zekâları ülkeye ve millete hizmet etmeleriyle az rastlanır örnek teşkil ediyor.
Bürokrasinin imbiğinden geçmiş, bilgisini, birikimi, deneyimini zirveye çıkarmış; damıtmış, hayatının her anını devlet ve millete adayarak geçirmiş kişidir. Zarif, beyefendi kişiliği dostlukları ise türlü takdirin üzerindedir.

Yaptıkları görevler itibarıyla bir faniye nasip olacak her makamı, mevkii görmüşler. Yaptıkları her görevi en nitelikli şekilde ifa etmişler.

Devlet görevine geri dönen Şinasi Candan’ı tebrik ediyor, başarılar diliyoruz…

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (1)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Meryem karadeniz
(10.01.2024 20:30 - #1325)
Aşırı övgü,abartı görüntü olarak güzeldir.Ama icilince çok eksidir...Bütün insanlar güzeldir. Ama insanlara adil firsatlar verilmeli...İlim esas slinmali...15 yıl fabrika müdürlüğü yapanlar,yerlerini 5 yıl sonunda yardımcılarına bırakmalı....
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi