Osman YAZICI
Köşe Yazarı
Osman YAZICI
 

CHP'nin ihmal ettiği iki isim.

CHP’nin Liyakati ve Adaleti açısından önem arz eden bir yazı… Geçen hafta hayatını kaydeden; Basından sorumlu Devlet eski bakanı, yazar, şair, senarist, bestekâr  Dr. Yılmaz Karakoyunlu, Habertürk Gazetesi’ndeki köşesinde milletvekili seçimlerinin ardından yazdığı yazıyı benimle ilgili bölümünü; CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e, ve eski Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun  ve de kamuoyunun takdirlerinize, sunmak istedim.. Habertürk yazarı merhum Yılmaz Karakoyunlu, CHP listelerinde Umut Oran ve Osman Yazıcı'nın yer bulamamasını "talihsizlik" olarak nitelendirdi ve "İkisi de beni hayrete düşüren ve yürek yakan bir ihmalin kurbanı olmuşlar ve milletvekili listelerinde yer almamışlardı." dedi. Bu isimlerin listede yer almamasının birçok kesimde tepkilere neden olduğunu belirten Karakoyunlu, "Çevremdeki entelektüellerin, siyaset mensuplarının, sosyalist doktrin müptelalarının, CHP tutkunlarının  Osman Bey ve Umut Bey’e gösterilen ihmal karşısında nasıl alınganlıklar gösterdiklerine şahit oldum." dedi. Karakoyunlu şunları yazdı (Şahsımla ilgili) * İkinci olarak Osman Yazıcı’nın listelerde yer alamayışını şaşkınlıkla belirtmeliyim... Osman Yazıcı’yı ANAP’ta birlikte siyaset yaptığımız yıllardan tanırım. Yeteneklerini, insani ve siyasi etkinliklerini derinliğine tanıma fırsatı bulduğum bir olgun ve yüksek değerli siyasi şahsiyettir. Devletin çeşitli kademelerinde, müdürlük, genel müdürlük yapmış, bakan ve başbakan danışmalıkları hizmetini kusursuz bir ciddiyetle yerine getirmişti. Bir siyasi gelişmenin kavranmasında ve uygulanmasında dirayet gerektiren noktayı, işin en hassas ayrıntısında kavrayan yönetim ustalığıyla dikkat çekerdi. Olayların yorumlanmasında makul olmanın disiplinini kullanırdı. Ve o makul noktanın önemine işaret eden tasnif ve tarif mahareti eklerdi... Siyasetteki üstün akıl kullanma yeteneği, bu iki meziyeti mezceden isabetten kaynaklanırdı. Karadeniz’in önemli isimlerindendi. Kişiliğinin olgunlaşmasında otuz yıllık dürüst ve hakşinas bir basın mesleğinin gururlu tablosunu getiriyordu. 35 yıllık gazeteciliğinin yanı sıra; başbakan baş müşaviri kadrosuyla; üç başbakan ve birçok bakanla; TRT, Anadolu Ajansı, Basın-Yayın Genel müdürlüğü ve özelleştirmeden sorumlu başdanışmanlık görevlerini yürütmüştü. Az bulunur değerde bir fırsattı... CHP listelerinde yer bulamadı. Bunu CHP için nadir rastlanır bir talihsizlik, hatta hata olarak görüyorum... Eğer talih yaver değilse, evsafın değeri kaybolmaz. Ziyan, kararın ashabına aittir..."  
Ekleme Tarihi: 14 Şubat 2024 - Çarşamba

CHP'nin ihmal ettiği iki isim.

CHP’nin Liyakati ve Adaleti açısından önem arz eden bir yazı…

Geçen hafta hayatını kaydeden; Basından sorumlu Devlet eski bakanı, yazar, şair, senarist, bestekâr  Dr. Yılmaz Karakoyunlu, Habertürk Gazetesi’ndeki köşesinde milletvekili seçimlerinin ardından yazdığı yazıyı benimle ilgili bölümünü; CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e, ve eski Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun  ve de kamuoyunun takdirlerinize, sunmak istedim..

Habertürk yazarı merhum Yılmaz Karakoyunlu, CHP listelerinde Umut Oran ve Osman Yazıcı'nın yer bulamamasını "talihsizlik" olarak nitelendirdi ve "İkisi de beni hayrete düşüren ve yürek yakan bir ihmalin kurbanı olmuşlar ve milletvekili listelerinde yer almamışlardı." dedi.

Bu isimlerin listede yer almamasının birçok kesimde tepkilere neden olduğunu belirten Karakoyunlu, "Çevremdeki entelektüellerin, siyaset mensuplarının, sosyalist doktrin müptelalarının, CHP tutkunlarının  Osman Bey ve Umut Bey’e gösterilen ihmal karşısında nasıl alınganlıklar gösterdiklerine şahit oldum." dedi.

Karakoyunlu şunları yazdı (Şahsımla ilgili)

*

İkinci olarak Osman Yazıcı’nın listelerde yer alamayışını şaşkınlıkla belirtmeliyim...

Osman Yazıcı’yı ANAP’ta birlikte siyaset yaptığımız yıllardan tanırım. Yeteneklerini, insani ve siyasi etkinliklerini derinliğine tanıma fırsatı bulduğum bir olgun ve yüksek değerli siyasi şahsiyettir.

Devletin çeşitli kademelerinde, müdürlük, genel müdürlük yapmış, bakan ve başbakan danışmalıkları hizmetini kusursuz bir ciddiyetle yerine getirmişti.

Bir siyasi gelişmenin kavranmasında ve uygulanmasında dirayet gerektiren noktayı, işin en hassas ayrıntısında kavrayan yönetim ustalığıyla dikkat çekerdi.

Olayların yorumlanmasında makul olmanın disiplinini kullanırdı. Ve o makul noktanın önemine işaret eden tasnif ve tarif mahareti eklerdi...

Siyasetteki üstün akıl kullanma yeteneği, bu iki meziyeti mezceden isabetten kaynaklanırdı. Karadeniz’in önemli isimlerindendi. Kişiliğinin olgunlaşmasında otuz yıllık dürüst ve hakşinas bir basın mesleğinin gururlu tablosunu getiriyordu.

35 yıllık gazeteciliğinin yanı sıra; başbakan baş müşaviri kadrosuyla; üç başbakan ve birçok bakanla; TRT, Anadolu Ajansı, Basın-Yayın Genel müdürlüğü ve özelleştirmeden sorumlu başdanışmanlık görevlerini yürütmüştü.

Az bulunur değerde bir fırsattı...

CHP listelerinde yer bulamadı. Bunu CHP için nadir rastlanır bir talihsizlik, hatta hata olarak görüyorum...

Eğer talih yaver değilse, evsafın değeri kaybolmaz.

Ziyan, kararın ashabına aittir..."

 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi