Reklamı Geç
YAZARLAR
RİZE'DE HERŞEY SÜT LİMAN MI?
Bayram Arif TURAN
27 Kasım 2020 - Cuma 14:26
Ankara kulislerinde ülke genelinde genel secim konuşulmadığı bir dönemde,  CHP Rize il Başkanı Saltuk DENİZ, ilimizin merkezi olmak üzere, bütün ilçeleri kapsayacak şekilde Devlet daireleri ağırlıklı olarak, STK.'na ziyaretlerini  yakinen takıp ediyorum.
   
Uzun zamandır Saltuk Deniz'in  ziyaretlerinin bitmesini beklerken, Başkan yine başa sararak, ziyaret etmiş olduğu ilçeleri tekrardan ziyaretde bulunması, aklıma yazımın alt kısmında ifade edeceğim bir anımı hatırlattı.
   
Başkana sormak isterim...

Sayın başkan:
   
İl ve ilçelerdeki, Müftülere , Milli Eğitim Müdürlüklerine, Kaymakamlıklara, Kolluk Kuvvetlerine, Belediyelere, Fakültelere, Ziraat Odalarına, Esnaf odalarına, Şoförler Esnafına, İsmini sayamadığım kurumların sıkıntıları var mı ? Öğrenebildiniz mi?  Açıklayacak mısınız?  Yoksa bu kurumlarda her şey süt liman mı?
     
İl ve ilçelerimizdeki sıkıntıları, ziyaretlerinizde gündeme getirdiniz mi? Ne gibi çözümler üretmeyi düşünüyorsunuz?  
   
Sayın Başkan  Fındıklı Belediyenin yan tarafından (dağ tarafı) AK Parti döneminde başlayıp belli bir kısmı biten bir nevi çevre yolunu ,Belediye devam ettirecek mı?  O yol, hem şehrin Trafiiğini , stad yolunu ve hem de Meyvalı grup yolunu rahatlatıp şehrin gelişmesi için önem arz eden bir yoldur. Bu yolla ilgili ne düşünülüyor gündeme getirdiniz mi ? .
    
Ardeşen ziyaretinizde, Ardeşen'in içerisinden, caddelerinden kamyon, otobüs, Tır Tunca Beldesine gidiyor Yeni Tunca yolu yapılmadan kimse Ardeşen'de bir şey yaptım demesin,. Bu yolun akıbeti hakkında bilgi aldınız mı?  Gndeme getirdin mi?. 
    
Pazar ziyaretinizde  Kamu Amirlerini değil , Eski Kaymakamın  (Ümit GÜNEY) berbat ettığı Pazar köy yollarını gezdiniz m,?  Halk isyanda, yolların durumu ve akıbetleri ne durumda? Köylüyü, vatandaşı dinledinİiz mi?  Yetkililere konuyu görüşüp çözüm üretecek mısıniz ? Bu konuyu gündeme taşıyacak mısınız?
.
    
Çamlıhemşin Ayder'de, bana ulaşan doğru yanlış bilgiler size  ulaşmaz mı? Hatırlı kişilerin iş yerlerine Devlet imkânlarını kullanılarak yol istinat duvarları yapılıyor doğruluğunu yanlışlığını ilçedeki teşkilatınızdan duyum aldınız mı? Zziyaretinizde  bu konu gündem oldu mu?
   
Hemşin'de eski Başkan Başar CUMBUR'un öncü fikri olan, Kentsel dönüşümde, Ak Parti Belediyesi Muhteşem şekilde yaptığı yaşam kalitesini artıracak sosyal tesisler,  nüfusu o ilçeye çekecek hizmetleri görmeyip , Devletin düzeltebileceği konuyu gündeme getirmeniz ne derece doğru.?  Sayın DENİZ,  Hemşin'de dağdan muhteşem yol yapılarak Çayeli Aşıklar grup  yolundan Çayeli'ne bağlanacak yol çalışması ne durumda? Çalışmalar devam ediyor mu? Akıbeti ne durumda? Görüşmelerinizde gündeme getirdiniz, incelediniz mi.?
     
Çayeli ilçemiz sürekli büyük afetlerin yaşandığı bir ilçemiz. Son afetlerde devlet vatandaşın yaralarını sardı mı? Bu konuda bilgi aldınız mı?. Yine bu afetler sonucunda gündeme gelen afetzedelere alternatif yol olmadığından ulaşılamadığı sorununu gündeme getirdiniz mi?  Seroz vadisindeki yol ikiye ayrılıyor  Çataldere Uzundere ve Başköy'un kesik olan yol birleştirilmesini, Madenli ile Şairler Deresini Sarısu Köyü ile birleştirilmesini,  Aşıklar grup yolunun Kestanelik Köyü'nden Pazar Şendere Köyüne irtibatlandırılması konusunu ziyaret ettiğiniz yetkililerle konuştunuz mu? Vatandaşın hayatı dertleri olan bu konular  gündeminizde var mıydı?.
   
Yine Merkez İlçe ziyaretlerinizde; Gündoğdu Hamidiye yolu yapılıyor, bu proje değişti mi?  kaç defa değişti?  Neden değişti?  Ziyaretlerinizde gündeme geldi mi. Yine CHP İstanbul Milletvekili Sayın Bekaroğlu bir kaç hafta önce imtiyazlı kişiler korunuyor, imar paftalarında oynama yapılmış, diye açıklama yaptı. Siz bu konuyu ziyaretlerinizde gündeme getirip bilgilendiniz mi ? Yine Beştepe ,Yeni Selimiye köy halkı yollarının yetersizliğinden  şikayetçi .Yollarının genişletilip Rize Ortapazar -Yolbası- Kalkandere grup yoluna bağlanmak o yolu   kullanmak istiyorlar.  Köylülerle görüşmeniz oldu mu? Bu konuda yetkililerle konuyu görüştünüz mü?
   
Derepazarı ziyaretlerinizde, Derepazarı Maltepe-Kendirli yolu hakkında ne zaman açıklama yapacaksınız? İhale durumu hakkında bilgi aldınız mı? Gecikme nedenlerini bizlerle paylaşacak mısınız ?
   
İyidere'de, bence görünen en başarılı Belediye başkanı olan Saffet Mete'nin eski yol için vatandaşa verdiği secim vaadinin durumunu incelediniz mı?  Vaatlerini yerine getirmiş mi?  .
   
Kalkandere'nin kronik  sorunu olan, Kalkandere'nin çıkışı Çağlayan köy tarafının trafiği  çok sıkışıyor halk, esnaf isyanda ziyaretlerinizde  gündeme getirtirdiniz mı?
    
İkizdere'de organik Fabrika sözleri verilmişti, O sözlerin takibini ziyaretlerinizde gündeme getirdiniz mi?, İktidar olursanız bu konuda tasarrufunuz ne olacak Açıklayacak mısınız? Ovit yolunun akıbetiini ve son  durumunu  İncelediniz mi?
    
Güneysu ziyaretlerinizde, daha önce bir kaç kez basın açıklamasında bulunduğunuz, kurs öğrencisinin kazasını aydınlatacağız açıklamasında bulunmuştunuz .Sözünüzü unuttunuz mu? Konuyu gündeme getirdiniz mi.
     
Kısaca Sayın Başkan yukarda sıraladığım sorunlar iktidarın olduğu gibi, eksiklerin takibi, kamuoyunu bilgilendirmek de muhalefetin işidir. Sizler bunca kurum kuruluşu ziyaret ettiğinize göre bu soruların cevaplarını da öğrenmiş olmalısınız.
              
SONUÇ OLARAK 
     
Sayın Başkan
, Ana Muhalefet  Partisi İl Başkanı olarak Kamu kurumlarına kanımca nezaket ziyaretlerinde bulunur. Bu ziyarette durup durukken yapılmaz.  Amir, Müdür, il'e tayın yoluylaya gelmiş , ya da gidecekse bu tür ziyaretler yapılır. Bir de secimlerde adaylar kendini tanıtmak için Kamu Kurumlarının amirlerini ziyaret eder. Hiçbir amir kurumundaki eksik ve yanlışları Ana muhalefet Partisi il Başkanına söylemez. Sizin bu ziyaretiniz benim kamuda çalıştığım yılları hatırlattı. Kışın Kar yağdığında nostalji olsun diye Çayeli Kaptanpaşada eski ahşaptan yapılı köy kahvesi vardı, genişçe bir sobası gürgen odunlarıyla yanan, yandığında da kıpkırmızı olan sobanın yanındaki masaya her yıl oturup kavurma cay , zeytin büyükçe bardakla cay içip yağan karı seyrederdik. Bu nostalji yaşamak için dönemim müdürü Sultan Yılmaz beyden izin isteyince yılların deneyimi işi anlayıp bizlere çorba içmeye mi gideceksiniz bu karda kışta derdi. 
,
Şimdi Sayın Başkan ,Hiçbir şey yokken köylüleri, halkı ziyaret etmeden kurumları ziyaret etmendeki amaç acık çay içmek için mi idi?
.   

SAYGILARIMLA 
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

Diğer Yazıları

​RİZELİ İL BAŞKANINI BAKANDAN ÖNDE GÖRÜR
CHP İL BAŞKANINDAN İSTİRHAM EDİYORUM..
RİZELİ MEYDANLARDA ŞARKI SÖYLEMEK İSTİYOR
HABERİ OLMAYANLAR DÜNÜN AK PARTİLİ BUGÜNÜN AKP'LİLERİ
SAYIN VALİM KEMAL ÇEBER RİZELİ YANINDA... DEVAMMMMM
ÇAYKUR, ÖZEL SEKTÖR VE ÇAY MÜHTAHSİLLERİ GÜNAHKARSINIZ
Rize İl Koordinasyon Toplantısının Ardından Gözlemlerim
​İKİ YILDA RİZE'YE DAMGA VURDU. BAŞKANIN İKİNCİ YILI
RİZE'DE ÇAY ÜĞRETİCİLERİ İSYANDA
MERAL AKŞENER'İN RİZE GEZİSİ VE AYŞEGÜL BAŞKAN
SAYIN AVCI SIYASİ EGOLARI YERLE BİR ETTİNİZ.
İKİZDEREDEKİ AGIT YAKAN HALAMA SESLENİYORUM
RİZE'DE Kİ YATIRIM İÇİN PARAYI VEREN İKTİDAR ,REKLAMINI YAPAN SİZ
R.TAYYİP ERDOĞAN VAKİF ÜYELERİ VE HÜSEYİN KARAMAN
RİZE İLE TRABZON ARASINDAKİ KÜSLÜĞE DİRENEN ADAM
​ŞU SORUMUN CEVABINI ALMADAN ÖLÜRSEM GÖZÜM ARKAMDA KALIR.
KAPALI KAPILAR ARDINDA MI BU KANUNU ÇIKARACAKSINIZ
RİZE'DE BİR KİŞİ BULAMADINIZ MI?
RİZE BASINI... GÜNAHKARSINIZ
BAŞARIRSA RİZE'DE HEYKELİ DİKİLİR
RİZE- ARTVİN HAVALİMANININ İSİM DEGİŞİMİ
RİZE'DE SİYASET DİBE VURUYOR
Rize'nin çiçeği burnundaki müdürleri
PAYİDAR KAL CUMHURİYET
RİZE İŞ MERKEZİ NE ZAMAN BİTECEK
İŞİNİZ ZOR SAYIN AVCI
RİZE'NİN UNUTULMUŞ İSTIKLAL GAZİSİ DEĞERLERİ
CHP TRABZON VEKİLİ KAYA'YA
SEBEP İÇİNİZDEKİ İRLANDALILAR
YENİ YETMELERİ KİM?
BAŞKAN METİN'İN İCRAATLARİ VE SORAMADIKLARIM
​BİLİM KURULU KARARLARINA RİZE'DE NE KADAR UYULUYOR
RİZE'DE ETKİSİZ, YETKİSİZ LİYAKATSIZ İNSANLARIN ...
BAŞKAN METİN'İN KOLTUKDAKİ BİR YILI
ÜRETİCİLER İSYANDA SAYIN MÜDÜR...
İTHAL-KAÇAK ÇAY GERÇEĞİ
RİZE'DE PARK VE BAHÇELER BAKIMLI MI?
SAYIN ALİM BU VEBAL KİMİN?
RİZE BUNU BAŞARAMAZSA KARA GÜNLER YAKINDIR
RİZE'DE HEDEF ADAM. VURUN ABALIYA MİSALİ
TEBRİKLER SAYIN VALİ, TEBRİKLER SAYIN AVCI... BELEDİYE?
Sayın Valim, Sayın Vekillerim , Sayın yetkilier...
ÇAY BARONLARI BU HALDE İKEN .. RİZELİLER GİBİ DEĞİL !
COVİD 19 GELİŞMLERİNİ RİZE'DE SOKAKTAN DUYMAK İSTEMİYORUZ
HAK BELA VERMEZ KUL AZMADIKCA
LİNÇ GİRİŞİMİ RİZELİLERE YAKIŞIR MI ?
RİZE'DE ARTIK TÜNELİN ÖTESİ BERİSİ YOK.
RİZELİNİN SESİ RİZE HALKININ KALEMİYİM
MAKAMDA HAKARET YAKIŞMADI BEYLER
Sadece vekil veya bir kac kisinin dert etmesiyle sorunları çözülmez,
ÇEVRE YOLU ÖLÜM YOLU MU ?
RİZE'DE CHP evet.İYİ PARTİ evet.SAADET evet. YAZICI İletecek.
HAKKINI HELAL ET KASKETLİ HALİL BAKIRCI
Sayın vekilim Avcı’ya
REİSİMİZİN RİZE'DEKİ VAATLERİ ENGELLENMİYOR MU
Kadınlarımız kızlarımız için böyle söylemlerde nasıl bulunursun.
Rize'nin önünü kesmek için yapılan bir yatırım.
BİR EYYYY'de BASKAN SAKAL 'a
AK PARTİNİN RİZE'DEKİ ULAŞTIRMA VİZYONU
ŞAHSİ ÇIKARLARINIZ İÇİN RİZE HEBA EDİLEMEZ
Gözümüzün nuru ÇAYKUR'un paketleme fabrikasin'da neler oluyor.
AK PARTİ RİZE İL TEŞKİLATINA SORUYORUM
CHP RİZE İL BAŞKANINA SORUYORUM
MÜJDELER OLSUN ,ÖLÜM YOLU ÇEVRE YOLU HIZLANACAKTIR.
YETERRR ÇEKİN ELİNİZİ ÇAYKURDAN
U12.BASKET MACI . RİZE 29 FILISTIN 42
RİZE'DE HERKES KONUŞUYOR BİR TEK O SUSUYOR
Rize'de Kentsel Dönüşüm Sessizce Yapılmalı
GÜNAHKARSNIZ
YAŞAYAN TARİH DEĞİRMENCİ.
Rize Tarım il müdürlüğü yetkililerine seslenmek istiyorum..
CHP... Rize İl Genelinde Başarılı olamadınız
İmdat Sütlüoğlu
Rize Türkiye Şampiyonu mu ? Bir bakalım......