Reklamı Geç
YAZARLAR
RİZE'DE HERŞEY SÜT LİMAN MI?
Bayram Arif TURAN
27 Kasım 2020 - Cuma 14:26
818 defa okunmuş.
Ankara kulislerinde ülke genelinde genel secim konuşulmadığı bir dönemde,  CHP Rize il Başkanı Saltuk DENİZ, ilimizin merkezi olmak üzere, bütün ilçeleri kapsayacak şekilde Devlet daireleri ağırlıklı olarak, STK.'na ziyaretlerini  yakinen takıp ediyorum.
   
Uzun zamandır Saltuk Deniz'in  ziyaretlerinin bitmesini beklerken, Başkan yine başa sararak, ziyaret etmiş olduğu ilçeleri tekrardan ziyaretde bulunması, aklıma yazımın alt kısmında ifade edeceğim bir anımı hatırlattı.
   
Başkana sormak isterim...

Sayın başkan:
   
İl ve ilçelerdeki, Müftülere , Milli Eğitim Müdürlüklerine, Kaymakamlıklara, Kolluk Kuvvetlerine, Belediyelere, Fakültelere, Ziraat Odalarına, Esnaf odalarına, Şoförler Esnafına, İsmini sayamadığım kurumların sıkıntıları var mı ? Öğrenebildiniz mi?  Açıklayacak mısınız?  Yoksa bu kurumlarda her şey süt liman mı?
     
İl ve ilçelerimizdeki sıkıntıları, ziyaretlerinizde gündeme getirdiniz mi? Ne gibi çözümler üretmeyi düşünüyorsunuz?  
   
Sayın Başkan  Fındıklı Belediyenin yan tarafından (dağ tarafı) AK Parti döneminde başlayıp belli bir kısmı biten bir nevi çevre yolunu ,Belediye devam ettirecek mı?  O yol, hem şehrin Trafiiğini , stad yolunu ve hem de Meyvalı grup yolunu rahatlatıp şehrin gelişmesi için önem arz eden bir yoldur. Bu yolla ilgili ne düşünülüyor gündeme getirdiniz mi ? .
    
Ardeşen ziyaretinizde, Ardeşen'in içerisinden, caddelerinden kamyon, otobüs, Tır Tunca Beldesine gidiyor Yeni Tunca yolu yapılmadan kimse Ardeşen'de bir şey yaptım demesin,. Bu yolun akıbeti hakkında bilgi aldınız mı?  Gndeme getirdin mi?. 
    
Pazar ziyaretinizde  Kamu Amirlerini değil , Eski Kaymakamın  (Ümit GÜNEY) berbat ettığı Pazar köy yollarını gezdiniz m,?  Halk isyanda, yolların durumu ve akıbetleri ne durumda? Köylüyü, vatandaşı dinledinİiz mi?  Yetkililere konuyu görüşüp çözüm üretecek mısıniz ? Bu konuyu gündeme taşıyacak mısınız?
.
    
Çamlıhemşin Ayder'de, bana ulaşan doğru yanlış bilgiler size  ulaşmaz mı? Hatırlı kişilerin iş yerlerine Devlet imkânlarını kullanılarak yol istinat duvarları yapılıyor doğruluğunu yanlışlığını ilçedeki teşkilatınızdan duyum aldınız mı? Zziyaretinizde  bu konu gündem oldu mu?
   
Hemşin'de eski Başkan Başar CUMBUR'un öncü fikri olan, Kentsel dönüşümde, Ak Parti Belediyesi Muhteşem şekilde yaptığı yaşam kalitesini artıracak sosyal tesisler,  nüfusu o ilçeye çekecek hizmetleri görmeyip , Devletin düzeltebileceği konuyu gündeme getirmeniz ne derece doğru.?  Sayın DENİZ,  Hemşin'de dağdan muhteşem yol yapılarak Çayeli Aşıklar grup  yolundan Çayeli'ne bağlanacak yol çalışması ne durumda? Çalışmalar devam ediyor mu? Akıbeti ne durumda? Görüşmelerinizde gündeme getirdiniz, incelediniz mi.?
     
Çayeli ilçemiz sürekli büyük afetlerin yaşandığı bir ilçemiz. Son afetlerde devlet vatandaşın yaralarını sardı mı? Bu konuda bilgi aldınız mı?. Yine bu afetler sonucunda gündeme gelen afetzedelere alternatif yol olmadığından ulaşılamadığı sorununu gündeme getirdiniz mi?  Seroz vadisindeki yol ikiye ayrılıyor  Çataldere Uzundere ve Başköy'un kesik olan yol birleştirilmesini, Madenli ile Şairler Deresini Sarısu Köyü ile birleştirilmesini,  Aşıklar grup yolunun Kestanelik Köyü'nden Pazar Şendere Köyüne irtibatlandırılması konusunu ziyaret ettiğiniz yetkililerle konuştunuz mu? Vatandaşın hayatı dertleri olan bu konular  gündeminizde var mıydı?.
   
Yine Merkez İlçe ziyaretlerinizde; Gündoğdu Hamidiye yolu yapılıyor, bu proje değişti mi?  kaç defa değişti?  Neden değişti?  Ziyaretlerinizde gündeme geldi mi. Yine CHP İstanbul Milletvekili Sayın Bekaroğlu bir kaç hafta önce imtiyazlı kişiler korunuyor, imar paftalarında oynama yapılmış, diye açıklama yaptı. Siz bu konuyu ziyaretlerinizde gündeme getirip bilgilendiniz mi ? Yine Beştepe ,Yeni Selimiye köy halkı yollarının yetersizliğinden  şikayetçi .Yollarının genişletilip Rize Ortapazar -Yolbası- Kalkandere grup yoluna bağlanmak o yolu   kullanmak istiyorlar.  Köylülerle görüşmeniz oldu mu? Bu konuda yetkililerle konuyu görüştünüz mü?
   
Derepazarı ziyaretlerinizde, Derepazarı Maltepe-Kendirli yolu hakkında ne zaman açıklama yapacaksınız? İhale durumu hakkında bilgi aldınız mı? Gecikme nedenlerini bizlerle paylaşacak mısınız ?
   
İyidere'de, bence görünen en başarılı Belediye başkanı olan Saffet Mete'nin eski yol için vatandaşa verdiği secim vaadinin durumunu incelediniz mı?  Vaatlerini yerine getirmiş mi?  .
   
Kalkandere'nin kronik  sorunu olan, Kalkandere'nin çıkışı Çağlayan köy tarafının trafiği  çok sıkışıyor halk, esnaf isyanda ziyaretlerinizde  gündeme getirtirdiniz mı?
    
İkizdere'de organik Fabrika sözleri verilmişti, O sözlerin takibini ziyaretlerinizde gündeme getirdiniz mi?, İktidar olursanız bu konuda tasarrufunuz ne olacak Açıklayacak mısınız? Ovit yolunun akıbetiini ve son  durumunu  İncelediniz mi?
    
Güneysu ziyaretlerinizde, daha önce bir kaç kez basın açıklamasında bulunduğunuz, kurs öğrencisinin kazasını aydınlatacağız açıklamasında bulunmuştunuz .Sözünüzü unuttunuz mu? Konuyu gündeme getirdiniz mi.
     
Kısaca Sayın Başkan yukarda sıraladığım sorunlar iktidarın olduğu gibi, eksiklerin takibi, kamuoyunu bilgilendirmek de muhalefetin işidir. Sizler bunca kurum kuruluşu ziyaret ettiğinize göre bu soruların cevaplarını da öğrenmiş olmalısınız.
              
SONUÇ OLARAK 
     
Sayın Başkan
, Ana Muhalefet  Partisi İl Başkanı olarak Kamu kurumlarına kanımca nezaket ziyaretlerinde bulunur. Bu ziyarette durup durukken yapılmaz.  Amir, Müdür, il'e tayın yoluylaya gelmiş , ya da gidecekse bu tür ziyaretler yapılır. Bir de secimlerde adaylar kendini tanıtmak için Kamu Kurumlarının amirlerini ziyaret eder. Hiçbir amir kurumundaki eksik ve yanlışları Ana muhalefet Partisi il Başkanına söylemez. Sizin bu ziyaretiniz benim kamuda çalıştığım yılları hatırlattı. Kışın Kar yağdığında nostalji olsun diye Çayeli Kaptanpaşada eski ahşaptan yapılı köy kahvesi vardı, genişçe bir sobası gürgen odunlarıyla yanan, yandığında da kıpkırmızı olan sobanın yanındaki masaya her yıl oturup kavurma cay , zeytin büyükçe bardakla cay içip yağan karı seyrederdik. Bu nostalji yaşamak için dönemim müdürü Sultan Yılmaz beyden izin isteyince yılların deneyimi işi anlayıp bizlere çorba içmeye mi gideceksiniz bu karda kışta derdi. 
,
Şimdi Sayın Başkan ,Hiçbir şey yokken köylüleri, halkı ziyaret etmeden kurumları ziyaret etmendeki amaç acık çay içmek için mi idi?
.   

SAYGILARIMLA 
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

Diğer Yazıları

RİZESPOR BAŞKANI BASINLA BİRARAYA GELDİ.
500
RTEÜ'nin Yeni Rektörü Prof.Dr. Yusuf YILMAZ
393
​RİZE'DE NEREYE TUTSAN SIKINTI, SORUNLARA NEŞTER VURACAK KİMSE YOK
497
​RİZELİYE RAĞMEN BU TASARIYA NASIL İMZA ATARSINIZ
206
ALGI İLE REKTÖR ATANMAZ...
248
​RİZELİLER GÖREVLERİNİ HAKKIYLA YERİNE GETİRDİLER
656
RİZE'DE BİR BAŞIBOŞLUK MU VAR?
453
​SANMA Kİ BU RİZE'NİN SAHİBİ YOK
415
RİZE'DE GAZETECİLER GECESİNİN ARDINDAN
590
SAYIN CUMHURBAŞKANIM
372
​RİZELİ İL BAŞKANINI BAKANDAN ÖNDE GÖRÜR
548
CHP İL BAŞKANINDAN İSTİRHAM EDİYORUM..
1077
RİZELİ MEYDANLARDA ŞARKI SÖYLEMEK İSTİYOR
1559
HABERİ OLMAYANLAR DÜNÜN AK PARTİLİ BUGÜNÜN AKP'LİLERİ
991
SAYIN VALİM KEMAL ÇEBER RİZELİ YANINDA... DEVAMMMMM
731
ÇAYKUR, ÖZEL SEKTÖR VE ÇAY MÜHTAHSİLLERİ GÜNAHKARSINIZ
1079
Rize İl Koordinasyon Toplantısının Ardından Gözlemlerim
1395
​İKİ YILDA RİZE'YE DAMGA VURDU. BAŞKANIN İKİNCİ YILI
553
RİZE'DE ÇAY ÜĞRETİCİLERİ İSYANDA
3272
MERAL AKŞENER'İN RİZE GEZİSİ VE AYŞEGÜL BAŞKAN
1006
SAYIN AVCI SIYASİ EGOLARI YERLE BİR ETTİNİZ.
1099
İKİZDEREDEKİ AGIT YAKAN HALAMA SESLENİYORUM
1275
RİZE'DE Kİ YATIRIM İÇİN PARAYI VEREN İKTİDAR ,REKLAMINI YAPAN SİZ
1387
R.TAYYİP ERDOĞAN VAKİF ÜYELERİ VE HÜSEYİN KARAMAN
2135
RİZE İLE TRABZON ARASINDAKİ KÜSLÜĞE DİRENEN ADAM
1052
​ŞU SORUMUN CEVABINI ALMADAN ÖLÜRSEM GÖZÜM ARKAMDA KALIR.
1476
KAPALI KAPILAR ARDINDA MI BU KANUNU ÇIKARACAKSINIZ
1039
RİZE'DE BİR KİŞİ BULAMADINIZ MI?
1220
RİZE BASINI... GÜNAHKARSINIZ
1055
BAŞARIRSA RİZE'DE HEYKELİ DİKİLİR
1056
RİZE- ARTVİN HAVALİMANININ İSİM DEGİŞİMİ
625
RİZE'DE SİYASET DİBE VURUYOR
743
Rize'nin çiçeği burnundaki müdürleri
1041
PAYİDAR KAL CUMHURİYET
1036
RİZE İŞ MERKEZİ NE ZAMAN BİTECEK
1183
İŞİNİZ ZOR SAYIN AVCI
839
RİZE'NİN UNUTULMUŞ İSTIKLAL GAZİSİ DEĞERLERİ
898
CHP TRABZON VEKİLİ KAYA'YA
839
SEBEP İÇİNİZDEKİ İRLANDALILAR
860
YENİ YETMELERİ KİM?
9045
BAŞKAN METİN'İN İCRAATLARİ VE SORAMADIKLARIM
3675
​BİLİM KURULU KARARLARINA RİZE'DE NE KADAR UYULUYOR
1478
RİZE'DE ETKİSİZ, YETKİSİZ LİYAKATSIZ İNSANLARIN ...
3504
BAŞKAN METİN'İN KOLTUKDAKİ BİR YILI
5684
ÜRETİCİLER İSYANDA SAYIN MÜDÜR...
5378
İTHAL-KAÇAK ÇAY GERÇEĞİ
1828
RİZE'DE PARK VE BAHÇELER BAKIMLI MI?
3040
SAYIN ALİM BU VEBAL KİMİN?
2735
RİZE BUNU BAŞARAMAZSA KARA GÜNLER YAKINDIR
2033
RİZE'DE HEDEF ADAM. VURUN ABALIYA MİSALİ
2140
TEBRİKLER SAYIN VALİ, TEBRİKLER SAYIN AVCI... BELEDİYE?
2777
Sayın Valim, Sayın Vekillerim , Sayın yetkilier...
1653
ÇAY BARONLARI BU HALDE İKEN .. RİZELİLER GİBİ DEĞİL !
1504
COVİD 19 GELİŞMLERİNİ RİZE'DE SOKAKTAN DUYMAK İSTEMİYORUZ
1533
HAK BELA VERMEZ KUL AZMADIKCA
2860
LİNÇ GİRİŞİMİ RİZELİLERE YAKIŞIR MI ?
1357
RİZE'DE ARTIK TÜNELİN ÖTESİ BERİSİ YOK.
1544
RİZELİNİN SESİ RİZE HALKININ KALEMİYİM
1530
MAKAMDA HAKARET YAKIŞMADI BEYLER
1533
Sadece vekil veya bir kac kisinin dert etmesiyle sorunları çözülmez,
1607
ÇEVRE YOLU ÖLÜM YOLU MU ?
1837
RİZE'DE CHP evet.İYİ PARTİ evet.SAADET evet. YAZICI İletecek.
1357
HAKKINI HELAL ET KASKETLİ HALİL BAKIRCI
2026
Sayın vekilim Avcı’ya
1617
REİSİMİZİN RİZE'DEKİ VAATLERİ ENGELLENMİYOR MU
1332
Kadınlarımız kızlarımız için böyle söylemlerde nasıl bulunursun.
1417
Rize'nin önünü kesmek için yapılan bir yatırım.
1302
BİR EYYYY'de BASKAN SAKAL 'a
2197
AK PARTİNİN RİZE'DEKİ ULAŞTIRMA VİZYONU
1369
ŞAHSİ ÇIKARLARINIZ İÇİN RİZE HEBA EDİLEMEZ
1227
Gözümüzün nuru ÇAYKUR'un paketleme fabrikasin'da neler oluyor.
1160
AK PARTİ RİZE İL TEŞKİLATINA SORUYORUM
1286
CHP RİZE İL BAŞKANINA SORUYORUM
1378
MÜJDELER OLSUN ,ÖLÜM YOLU ÇEVRE YOLU HIZLANACAKTIR.
2213
YETERRR ÇEKİN ELİNİZİ ÇAYKURDAN
1375
U12.BASKET MACI . RİZE 29 FILISTIN 42
1263
RİZE'DE HERKES KONUŞUYOR BİR TEK O SUSUYOR
1985
Rize'de Kentsel Dönüşüm Sessizce Yapılmalı
1404
GÜNAHKARSNIZ
1505
YAŞAYAN TARİH DEĞİRMENCİ.
1553
Rize Tarım il müdürlüğü yetkililerine seslenmek istiyorum..
1437
CHP... Rize İl Genelinde Başarılı olamadınız
1465
İmdat Sütlüoğlu
3257
Rize Türkiye Şampiyonu mu ? Bir bakalım......
5047