Bayram Arif TURAN
Köşe Yazarı
Bayram Arif TURAN
 

ÇAYKUR İŞÇİSİ VE HANÇEROĞLU.

 Geçmişte ÇAYKUR işçisinin sendikası TEK GİDA İŞ sendikası idi . TEK GİDA İŞ SENDİKASİ Genel Başkanı Mustafa TÜRKER hükumete yaptığı toplu is sözleşmeleri sonucunda sözleşmenin imza aşamasında gelmişken, anı bir karar alarak  (Rize'deki TEK gıda iş şubesini rakip görmüş olmalı) zamanın sendikacılarını da dinlemeden genel GREV kararı aldı. Çalışanların üretici de olmalarından ötürü, Genel grevi katılım olmadı. Bu süreç doğrultusunda Zamanın Genel Müdürü SÜTLÜOĞLU nun da isteği doğrultusunda ,çalışanlar sendika değiştirerek toplu iş sözleşmemelerinde hükumetle pazarlığa HAK İŞ'e bağlı ÖZ GİDA İŞ sendikası oturdu.  HAKKINI TESLİM EDELİM.   ÇAYKUR işçisinin mustarip olduğu (4) ay çalışıp sigortadan yararlanamamasını zamanın vekili Şimdiki Ak Parti il Başkanı Hikmet AYAR bakanlar kuruluna bu sıkıntıyı taşıyarak İşçilerin çalışma suresini (6)aya çıkarılmasına on ayak oldu.    DİNLE BENİ HAMAL KARDEŞİM (SOSYETİK İSMİYLE) İŞÇİ KARDESIM   Geçmişte genel müdürlük yaptığı kuruma kıyak olsun diye ortaya bir laf atan Çalışma Bakanının beyanatları ile kadro almak için umutlarınızı yeşerttiniz. ÇAYKUR isçisi olarak Sizlerde çok iyi biliyorsunuz ki bu konektörde Çaykur'a kadro ile çalışmak mümkün değil.   Çalışma sürelerini uzatılması veya işsizlik sigortasından yararlanmak sigortalarınızın on iki ay yatırılması konusunda istekleriniz pekâlâ karşılanır, karşılanır karşılanmasına da sendikacınız olan Tevfik Ali HANÇER in sendikacınız olduğu sürece bu da zor görünüyor.        İşçi kardeşim sizler öncelikle güneşe karşı   İ....yen HANCEROGLU'na  sahıp çıkmayı bırakın .Kazanımlarınıza bakınız. Dağılmayınız bir çatı altında omuz omuza olunuz, en kötü sendika sendikasızlıktan iyidir, bilesiniz.   En son yaptığınız kadro beklentisindeki eyleminizden anlaşılan o dur ki, sendikanızı saf dışı bıraktığınız eylemdi. Bu denli tertipli düzenlenen eylemden sonra bu gibi eylemler, peşi sıra geleceğini düşünüyorum. Ey işçi kardeşlerim pompaya propagandalara gelmeden kazanımlarınıza bakınız.    EY ÖZ GİDA İŞ SENDİKASİ.    Ağa babalar,  İşçi bilinçlendi, sizler olmadan da kazanımlar alabilecek birlik içindeler ,artık Ankara'da rahatlık yok sizlere de ,bir dahaki eylemde sendikalarından istifa eylemi olacaktır diye düşünüyorum . SAYIN AĞA BABALAR.   Bunca işçi mi , HANÇEROĞLU mu ? Gerekeni yap Sayın HANCEROĞLU .  Sendika paşaları ,senin ismin orda olduğu müddetçe ,bu işçi kardeşlerimizin  mağdur olacağı aşikârdır..    Tekrar ediyorum sosyetik ismiyle işçi fakat hamal kardeşlerim kopmayın bölünmeyin kimsenin pompasınada gazına gelmeyin.   SAYGILARIMLA.
Ekleme Tarihi: 26 Şubat 2024 - Pazartesi

ÇAYKUR İŞÇİSİ VE HANÇEROĞLU.

 Geçmişte ÇAYKUR işçisinin sendikası TEK GİDA İŞ sendikası idi . TEK GİDA İŞ SENDİKASİ Genel Başkanı Mustafa TÜRKER hükumete yaptığı toplu is sözleşmeleri sonucunda sözleşmenin imza aşamasında gelmişken, anı bir karar alarak  (Rize'deki TEK gıda iş şubesini rakip görmüş olmalı) zamanın sendikacılarını da dinlemeden genel GREV kararı aldı. Çalışanların üretici de olmalarından ötürü, Genel grevi katılım olmadı. Bu süreç doğrultusunda Zamanın Genel Müdürü SÜTLÜOĞLU nun da isteği doğrultusunda ,çalışanlar sendika değiştirerek toplu iş sözleşmemelerinde hükumetle pazarlığa HAK İŞ'e bağlı ÖZ GİDA İŞ sendikası oturdu.

 HAKKINI TESLİM EDELİM.
 
ÇAYKUR işçisinin mustarip olduğu (4) ay çalışıp sigortadan yararlanamamasını zamanın vekili Şimdiki Ak Parti il Başkanı Hikmet AYAR bakanlar kuruluna bu sıkıntıyı taşıyarak İşçilerin çalışma suresini (6)aya çıkarılmasına on ayak oldu.
  
DİNLE BENİ HAMAL KARDEŞİM (SOSYETİK İSMİYLE) İŞÇİ KARDESIM
 
Geçmişte genel müdürlük yaptığı kuruma kıyak olsun diye ortaya bir laf atan Çalışma Bakanının beyanatları ile kadro almak için umutlarınızı yeşerttiniz. ÇAYKUR isçisi olarak Sizlerde çok iyi biliyorsunuz ki bu konektörde Çaykur'a kadro ile çalışmak mümkün değil.
 
Çalışma sürelerini uzatılması veya işsizlik sigortasından yararlanmak sigortalarınızın on iki ay yatırılması konusunda istekleriniz pekâlâ karşılanır, karşılanır karşılanmasına da sendikacınız olan Tevfik Ali HANÇER in sendikacınız olduğu sürece bu da zor görünüyor.
      
İşçi kardeşim sizler öncelikle güneşe karşı   İ....yen HANCEROGLU'na  sahıp çıkmayı bırakın .Kazanımlarınıza bakınız. Dağılmayınız bir çatı altında omuz omuza olunuz, en kötü sendika sendikasızlıktan iyidir, bilesiniz.
 
En son yaptığınız kadro beklentisindeki eyleminizden anlaşılan o dur ki, sendikanızı saf dışı bıraktığınız eylemdi. Bu denli tertipli düzenlenen eylemden sonra bu gibi eylemler, peşi sıra geleceğini düşünüyorum. Ey işçi kardeşlerim pompaya propagandalara gelmeden kazanımlarınıza bakınız. 
 
EY ÖZ GİDA İŞ SENDİKASİ. 
 
Ağa babalar,  İşçi bilinçlendi, sizler olmadan da kazanımlar alabilecek birlik içindeler ,artık Ankara'da rahatlık yok sizlere de ,bir dahaki eylemde sendikalarından istifa eylemi olacaktır diye düşünüyorum .
SAYIN AĞA BABALAR.
 
Bunca işçi mi , HANÇEROĞLU mu ? Gerekeni yap Sayın HANCEROĞLU .  Sendika paşaları ,senin ismin orda olduğu müddetçe ,bu işçi kardeşlerimizin  mağdur olacağı aşikârdır.. 
 
Tekrar ediyorum sosyetik ismiyle işçi fakat hamal kardeşlerim kopmayın bölünmeyin kimsenin pompasınada gazına gelmeyin.
 
SAYGILARIMLA.
Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (1)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Ahmet Feyiz
(26.02.2024 20:10 - #1432)
BayramAli Turan göruyorum'ki sayın genel başkanımızı sevmeyen bazı zatların ağzından bir açıklama yapmışsın.O süreçte yaşananlardan bı haber olduğun açık ve net ortada.Sendikalar üzerinden kendine pirim çıkarma peşine koşmaktansa keşke Sendikamıza gelip o zaman ki süreç hakkında doğru bilgiler edinseydin.
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi