RİZE'DE Ruh Sağlığı Farkındalık ve Oryantasyon Eğitimi

Sağlık 8071+ kez okundu.
 

RİZE'DE Ruh Sağlığı Farkındalık ve Oryantasyon Eğitimi

Ruh Sağlığı Farkındalık ve Oryantasyon Eğitimi”
Yeni göreve başlayan personellere “Ruh Sağlığı Farkındalık ve Oryantasyon Eğitimi”  Rize Sağlık Müdürlüğü tarafından göreve yeni başlayan personellere “Ruh Sağlığı Farkındalık ve Oryantasyon Eğitimi” düzenledi.   Sağlık Müdürlüğünce 2023 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığı Merkezi atamasıyla atanan  personellere yönelik düzenlenen eğitim 25 personelin katılımıyla iki grup halinde gerçekleştirildi.   Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı Ruh Sağlığı Birimi tarafından gerçekleştirilen eğitime; müdürlüğümüzde görevli psikologlar tarafından “Stresle Başa Çıkma Teknikleri” ve “Psikolojik Dayanıklılık” eğitimleri düzenlendi.   Müdürlüğümüzün daveti ile eğitime katılan Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” ve Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi tarafından ise “Mobbing ve Etkili İletişim Teknikleri” eğitimleri gerçekleştirilerek personellerimizin müdürlüğümüze oryantasyonu sağlandı.   Çalışma alanında aile olunduğuna vurgu yapan Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe; “Vatanımızın çeşitli yerlerinden ilimizde görev almaya gelen personellerimiz siz bize ailelerinizin emanetisiniz. Müdürlüğümüzün çalışma alanı bazen yorucu ve yıpratıcı  olabiliyor, fakat buna rağmen işimizi severek çalışkanlık ve erdemli bir şekilde devam ettirmeliyiz. Emin olun hiçbir çabanız boşa gitmiyor. Alanınızda daha da ileriye taşımak adına sizlerden gelecek önerilere büyük önem veriyoruz. Çünkü bu alanı en iyi o işte çalışanlar olarak sizler bilirsiniz.” ifadelerinde bulundu.   Göreve yeni başlayan personellerin mesailerine dikkat etmelerini isteyen Tepe, “ Mesailere dikkat etmek mesleki saygınlığı ifade eder ve yaptığınız işe verdiğiniz önemi gösterir. Uzun sürecek olan mesleki hayatlarınızda bunu alışkanlık haline getirmenizi temenni edip çalışma  hayatınızda başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.   Gerçekleşen eğitim sonunda katılım sağlayan sağlık personellerine İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe tarafından katılım sertifikaları verildi.
Ruh Sağlığı Farkındalık ve Oryantasyon Eğitimi”
Yeni göreve başlayan personellere “Ruh Sağlığı Farkındalık ve Oryantasyon Eğitimi”  Rize Sağlık Müdürlüğü tarafından göreve yeni başlayan personellere “ Ruh Sağlığı Farkındalık ve Oryantasyon Eğitimi” düzenledi.
 
Sağlık Müdürlüğünce 2023 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığı Merkezi atamasıyla atanan  personellere yönelik düzenlenen eğitim 25 personelin katılımıyla iki grup halinde gerçekleştirildi.
 
Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı Ruh Sağlığı Birimi tarafından gerçekleştirilen eğitime; müdürlüğümüzde görevli psikologlar tarafından “Stresle Başa Çıkma Teknikleri” ve “Psikolojik Dayanıklılık” eğitimleri düzenlendi.
 
Müdürlüğümüzün daveti ile eğitime katılan Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” ve Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi tarafından ise “Mobbing ve Etkili İletişim Teknikleri” eğitimleri gerçekleştirilerek personellerimizin müdürlüğümüze oryantasyonu sağlandı.
 
Çalışma alanında aile olunduğuna vurgu yapan Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe; “Vatanımızın çeşitli yerlerinden ilimizde görev almaya gelen personellerimiz siz bize ailelerinizin emanetisiniz. Müdürlüğümüzün çalışma alanı bazen yorucu ve yıpratıcı  olabiliyor, fakat buna rağmen işimizi severek çalışkanlık ve erdemli bir şekilde devam ettirmeliyiz. Emin olun hiçbir çabanız boşa gitmiyor. Alanınızda daha da ileriye taşımak adına sizlerden gelecek önerilere büyük önem veriyoruz. Çünkü bu alanı en iyi o işte çalışanlar olarak sizler bilirsiniz.” ifadelerinde bulundu.
 
Göreve yeni başlayan personellerin mesailerine dikkat etmelerini isteyen Tepe, “ Mesailere dikkat etmek mesleki saygınlığı ifade eder ve yaptığınız işe verdiğiniz önemi gösterir. Uzun sürecek olan mesleki hayatlarınızda bunu alışkanlık haline getirmenizi temenni edip çalışma  hayatınızda başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.
 
Gerçekleşen eğitim sonunda katılım sağlayan sağlık personellerine İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe tarafından katılım sertifikaları verildi.
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Kudret GEZER ( York Dük Yardimcisi )
(24.08.2023 18:35 - #7245)
Kamusal alandan fotoğraf sosyal medyada paylaşmayın. Mesai bittikten sonra göreviniz yoksa kamusal alanda bulunmayın.
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi