Yasemin ÖZÇELİK
Köşe Yazarı
Yasemin ÖZÇELİK
 

NE OLUYOR BU ÇOCUKLARA ! İNTAHAR !!!

Kulağı tırmalıyor değil mi ? şöyle bir allah korusun diyorsun  derin bir nefes alıp; Peki o zaman neydi sebebi ,sırlarıyla ölüp gitmeye değecek kadar büyük dert neydi? Bir haber aldım çocukluğundan tanıdığım üzerinde az da olsa emeğim gecmiş bir genç intihar etmişti. Üzüntü içerisinde aynı yaşta ki oğlumu aradım , Sakın intahar etme! sözümle o da şok oldu .oğlum bak derdin her ne olursa olsun lütfen intahar etme gel bana anlat ben senin yerine gerekirse intahar ederim, ama sen etme ,hiç bir anne bu acıyı hak etmez ve çözülemeyecek dert yoktur yavrum :( Sonra sebebini ve üzüntümü anlattım Sordum : gencecik bir fidan neden kıyar ki canına .cevabı ürkütücü ama çözümsüz değildi .gelecek kaygısı,işsizlik,borca girip aileye söyleyememe gibi şeyler söyledi . Düşündüm ,nerde hata yapıyoruz biz yetişkiler acaba ,çünkü bu sebepler çözülemeyecek şeyler değil di . Üç oğlumuda karşıma alıp konuştum ,sorunun ne kadar büyük olursa olsun bana gel .sana büyük gelen sorun belkide benim için çok küçüktür.hiç bir kişi veya olay canına kıyma sebebin olmasın ve sen başrarılı iyi bir çocukta olsan ,başarısız yaramaz bir çocukta olsan benimsin ve seni bu değerlere göre daha az veya daha çok sevmeyeceğim .ben anneyim ve seni her koşulda aynı seveceğim .dedim. On beş gün içerisinde rize de duyduğum sanırım beşinci intahar vakasıydı bu ,yani beş annenin ciğeri yanıyor. Peki bu vakkalar üzerine yetkili hiç bir merci masa oluşturdu mu Benim dikkatimi çeken bu konu kimsenin dikkatini çekmedimi . Hızlı bir sekilde bir seyler yapmalı gerekırse kamu spotu oluşturmalıyız dıye düşünüyorum .hiç bir çocuk sınavı,notu,okulu,arkadaşıyla kavgası,ailesiyle kavgası ,işsizliği sebebiyle canına kıymamalı .bunun önüne geçmek için acil çözüm Sevgili çocuklar ve gençler lütfen sizden rica ediyor hatta yalvarıyorum ,öfke ile çaresizlik içine düştüğünüz zaman bir saniye düşünün ,kendinizi değil annenizi ve kardesınızı düşünün ,sizin gidişinizle nasıl canlarının yanacagını düşünün ve kendiniz için değilsede anneniz için vazgeçin Can tatlı ,yaşamak güzel gibi sözler yazmak istemiyorum onun yerine ''annen çok acı çeker ''demeyi tercih ediyorum . Her şey bir yana günümüzde bir çocuğun canına kıyacak kadar büyük derdi olmamalı .eğer varsa bunun suçlusu biz yetişkinleriz . Sevgili okurum ;ben yine duygularıma engel olamadan soluksuzca klavyeme yükleniyorum ,bir kaç damla yaşa engel olamadan tekrar soruyorum '' NE OLUYOR BU ÇOCUKLARA''?
Ekleme Tarihi: 30 Ekim 2019 - Çarşamba

NE OLUYOR BU ÇOCUKLARA ! İNTAHAR !!!

Kulağı tırmalıyor değil mi ? şöyle bir allah korusun diyorsun  derin bir nefes alıp;


Peki o zaman neydi sebebi ,sırlarıyla ölüp gitmeye değecek kadar büyük dert neydi?


Bir haber aldım çocukluğundan tanıdığım üzerinde az da olsa emeğim gecmiş bir genç intihar etmişti.


Üzüntü içerisinde aynı yaşta ki oğlumu aradım ,


Sakın intahar etme! sözümle o da şok oldu .oğlum bak derdin her ne olursa olsun lütfen intahar etme gel bana anlat ben senin yerine gerekirse intahar ederim, ama sen etme ,hiç bir anne bu acıyı hak etmez ve çözülemeyecek dert yoktur yavrum :(


Sonra sebebini ve üzüntümü anlattım


Sordum : gencecik bir fidan neden kıyar ki canına .cevabı ürkütücü ama çözümsüz değildi .gelecek kaygısı,işsizlik,borca girip aileye söyleyememe gibi şeyler söyledi .


Düşündüm ,nerde hata yapıyoruz biz yetişkiler acaba ,çünkü bu sebepler çözülemeyecek şeyler değil di .


Üç oğlumuda karşıma alıp konuştum ,sorunun ne kadar büyük olursa olsun bana gel .sana büyük gelen sorun belkide benim için çok küçüktür.hiç bir kişi veya olay canına kıyma sebebin olmasın ve sen başrarılı iyi bir çocukta olsan ,başarısız yaramaz bir çocukta olsan benimsin ve seni bu değerlere göre daha az veya daha çok sevmeyeceğim .ben anneyim ve seni her koşulda aynı seveceğim .dedim.


On beş gün içerisinde rize de duyduğum sanırım beşinci intahar vakasıydı bu ,yani beş annenin ciğeri yanıyor.


Peki bu vakkalar üzerine yetkili hiç bir merci masa oluşturdu mu


Benim dikkatimi çeken bu konu kimsenin dikkatini çekmedimi .


Hızlı bir sekilde bir seyler yapmalı gerekırse kamu spotu oluşturmalıyız dıye düşünüyorum .hiç bir çocuk sınavı,notu,okulu,arkadaşıyla kavgası,ailesiyle kavgası ,işsizliği sebebiyle canına kıymamalı .bunun önüne geçmek için acil çözüm


Sevgili çocuklar ve gençler lütfen sizden rica ediyor hatta yalvarıyorum ,öfke ile çaresizlik içine düştüğünüz zaman bir saniye düşünün ,kendinizi değil annenizi ve kardesınızı düşünün ,sizin gidişinizle nasıl canlarının yanacagını düşünün ve kendiniz için değilsede anneniz için vazgeçin


Can tatlı ,yaşamak güzel gibi sözler yazmak istemiyorum onun yerine ''annen çok acı çeker ''demeyi tercih ediyorum .


Her şey bir yana günümüzde bir çocuğun canına kıyacak kadar büyük derdi olmamalı .eğer varsa bunun suçlusu biz yetişkinleriz .


Sevgili okurum ;ben yine duygularıma engel olamadan soluksuzca klavyeme yükleniyorum ,bir kaç damla yaşa engel olamadan tekrar soruyorum '' NE OLUYOR BU ÇOCUKLARA''?

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi