Osman YAZICI
Köşe Yazarı
Osman YAZICI
 

Şehitler Üstgeçitleri…

Bayram süresince Karadeniz’deydim. Paramızla uçakta, bir çok vatandaş gibi bizde yer bulamadık. Karadan gidip- geldik. Bir anlamda iyi oldu. İzlenimlerimi sizlere aktarmaya çalışacağız. Türk Hava Yolları(THY) Genel müdürü Bilal Ekşi, Rize  Havaalanı’na daha çok seferler koymalı. Vatandaş parasıyla uçabilmeli. Bayram tatilini Rize ve Artvin’de ailesi ile birlikte geçiren DEVA Partisi Genel başkanı Ali Babacan bile Trabzon üzerinden Ankara’ya dönmek zorunda kaldığını bilmeli. Bu konu ile ilgili daha geniş   yorumu gelecek yazımda yer vereceğim.. Karadeniz’e gidenler ve bu bölgede yaşayanlar bilirler. Samsun’dan Hopa’ya kadar ki tüm üst geçitlerde, şehitlerimizin adları vardır.Saymakla bitmiyor. Bu vatan için şehit olanlar ebetteki sadece Karadeniz’den değildir. Türkiye’nin her bölgesinde şehitlerimiz vardır. Her şehit 85 milyonun şehididir. Bu vatan uğruna şehit düşen kahraman evlatlarımızı rahmet ve  minnetle anıyorum.. Askerimize, polisimize dil uzatanlar, bu üst geçitlere iyi bakmalı ve düşünmelidir. Hatta vatan için şehit düşen evlatlarımızdan özür dilemelidirler.. Şehit aileleri hep tanıdık. Gariban aile çocukları.. Şehitlik, neden hep garibana nasip oluyor? diye de düşünmeden edemiyorum.. Unutmadan yazayım. TSK  ve  Hükümetin terörle mücadelesini destekliyor ve alkışlıyorum.. Bir zamanlar(FETÖ Terör örgütü tarafından)teröristler ve destekçileri el üstünde tutulurken, tanık yapılırken, bu ülkenin 25.Genelkurmay Başkanı ve şanlı Türk ordusunun paşaları, subayları, yazarlar, milletvekilleri, terör örgütüne üye olmaktan tutuklanırken… Kahramanlar hain, hainler kahraman yapılırken, Askerlerimizi şehit edenler, okulları yakıp yıkanlar, devlet görevlilerini kaçıranlar, şehirleri ateşe verenler, hala nutuk atmalarına anlam vermek mümkün değildir. Başka bir konuda şu: Şehitlik, neden hep garibana nasıp oluyor? Allah yolunda canını feda eden bir Müslüman şehit olur. Şehitlik İslam’da büyük bir mertebedir. Allah katında kadir ve kıymeti çok yücedir. Ahirette Peygamberlikten sonra en yüce mertebenin şehitlik olduğu söylenir. Üç kişi şefaat edecek. Peygamberler, âlimler ve şehitler. Kısacası şehitlik bu kadar yüce bir mertebedir. Bu konuda değişik ayetler vardır (Bakara,Al-i İmran süreleri gibi) Ben de diyorum ki: 35 yıllık gazeteciyim. Şehit olan, parçalanan, hayatları sönen hep fakir ve gariban halkımızın çocuklarıdır. Bugüne kadar, bu vatan için şehit olan tek bir Başbakan, Bakan, Genelkurmay Başkanı, Kuvvet komutanları, paşalar, üst düzey bürokrat, işadamı ve siyasilerin çocuğuna şehitlik nasıp olduğunu hatırlamıyorum. Makamı, parayı, ihaleleri, yatları, katları, devlet içindeki önemli kadroları hiç kimseye bırakmayanlar, ülkenin hiçbir imkânını yoksul vatandaşa reva görmeyenler, bu kadar önemli olan ve Kur’an’ la da müjdelenen Şehitlik mertebesini neden garibanlara bırakıyorlar anlamış değilim!    
Ekleme Tarihi: 02 Temmuz 2023 - Pazar

Şehitler Üstgeçitleri…

Bayram süresince Karadeniz’deydim. Paramızla uçakta, bir çok vatandaş gibi bizde yer bulamadık. Karadan gidip- geldik. Bir anlamda iyi oldu. İzlenimlerimi sizlere aktarmaya çalışacağız.

Türk Hava Yolları(THY) Genel müdürü Bilal Ekşi, Rize  Havaalanı’na daha çok seferler koymalı. Vatandaş parasıyla uçabilmeli. Bayram tatilini Rize ve Artvin’de ailesi ile birlikte geçiren DEVA Partisi Genel başkanı Ali Babacan bile Trabzon üzerinden Ankara’ya dönmek zorunda kaldığını bilmeli. Bu konu ile ilgili daha geniş   yorumu gelecek yazımda yer vereceğim..

Karadeniz’e gidenler ve bu bölgede yaşayanlar bilirler.

Samsun’dan Hopa’ya kadar ki tüm üst geçitlerde, şehitlerimizin adları vardır.Saymakla bitmiyor.

Bu vatan için şehit olanlar ebetteki sadece Karadeniz’den değildir. Türkiye’nin her bölgesinde şehitlerimiz vardır. Her şehit 85 milyonun şehididir.

Bu vatan uğruna şehit düşen kahraman evlatlarımızı rahmet ve  minnetle anıyorum..

Askerimize, polisimize dil uzatanlar, bu üst geçitlere iyi bakmalı ve düşünmelidir. Hatta vatan için şehit düşen evlatlarımızdan özür dilemelidirler..

Şehit aileleri hep tanıdık. Gariban aile çocukları..

Şehitlik, neden hep garibana nasip oluyor? diye de düşünmeden edemiyorum..

Unutmadan yazayım. TSK  ve  Hükümetin terörle mücadelesini destekliyor ve alkışlıyorum..

Bir zamanlar(FETÖ Terör örgütü tarafından)teröristler ve destekçileri el üstünde tutulurken, tanık yapılırken, bu ülkenin 25.Genelkurmay Başkanı ve şanlı Türk ordusunun paşaları, subayları, yazarlar, milletvekilleri, terör örgütüne üye olmaktan tutuklanırken…

Kahramanlar hain, hainler kahraman yapılırken,

Askerlerimizi şehit edenler, okulları yakıp yıkanlar, devlet görevlilerini kaçıranlar, şehirleri ateşe verenler, hala nutuk atmalarına anlam vermek mümkün değildir.

Başka bir konuda şu: Şehitlik, neden hep garibana nasıp oluyor?

Allah yolunda canını feda eden bir Müslüman şehit olur. Şehitlik İslam’da büyük bir mertebedir. Allah katında kadir ve kıymeti çok yücedir.

Ahirette Peygamberlikten sonra en yüce mertebenin şehitlik olduğu söylenir.

Üç kişi şefaat edecek. Peygamberler, âlimler ve şehitler. Kısacası şehitlik bu kadar yüce bir mertebedir. Bu konuda değişik ayetler vardır (Bakara,Al-i İmran süreleri gibi)

Ben de diyorum ki: 35 yıllık gazeteciyim. Şehit olan, parçalanan, hayatları sönen hep fakir ve gariban halkımızın çocuklarıdır.

Bugüne kadar, bu vatan için şehit olan tek bir Başbakan, Bakan, Genelkurmay Başkanı, Kuvvet komutanları, paşalar, üst düzey bürokrat, işadamı ve siyasilerin çocuğuna şehitlik nasıp olduğunu hatırlamıyorum.

Makamı, parayı, ihaleleri, yatları, katları, devlet içindeki önemli kadroları hiç kimseye bırakmayanlar, ülkenin hiçbir imkânını yoksul vatandaşa reva görmeyenler, bu kadar önemli olan ve Kur’an’ la da müjdelenen Şehitlik mertebesini neden garibanlara bırakıyorlar anlamış değilim!

 

 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi