Bayram Arif TURAN
Köşe Yazarı
Bayram Arif TURAN
 

AK PARTI RİZE İL BAŞKANI VE YÖNETİMİ ATANIYOR

AK Parti Rize il Başkanı İshak ALİM in 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak genel seçimlerde aday adayı olmak için 30-Ocak- 2023 günü istifa etmesinden sonra, hiçbir resmî açıklama koca iktidar partisinden kamuoyuna yapılmamakla birlikte, Bütün il yönetim kurulu üyelerinin de istifalarının istenmesi, bugün halen konuşuldu, konuşuluyor. Resmi olarak istifalar konusunda bir açıklama halen yok ,Başkan geçici olarak kim , bilen de yok. Bu soruların cevabını Ak Parti genel merkezinde aradım.   İshak Başkan ve yönetim kurulunun istifalarından sonra, şehir ve kurumlarda gözle görünen boşluklar oluştuğu,  bununla birlikte, özellikle ülkemiz de yaşanılan deprem felaketinden sonra, kurumlar arasında sıkıntılar oluştuğu, yetersiz eleştiri getirdiğimiz teşkilatı bile arar hale getirdi. Konu ile alakalı Ankara'da Ak parti genel merkezinde kulislerde bulundum.   Sorularımın cevabını aradım, Rize teşkilatı gibi memlekette istifası istenen il teşkilatları oldu mu diye de sordum.   Aldığım bilgiler, yaptığım görüşmeler ışığında, Türkiye genelinde 6 ilin il teşkilatlarının yönetim kadrolarının istifası istendiği, bazı illerin yönetim kadrolarının istifaları istense bile, biraz yumuşak davranılarak bazı isimler ile secime gidileceğini bilgisini edindim.   Şunu ifade edeyim ki, Ak PARTİ nim son RİZE İL kongresinden sonra, yazdığım köşe yazımda, oluşan İl yönetim kadrolarını eleştirmiş, düzgün insanlar olabilirler, fakat toplumda kabul gören, partinin vizyonunu anlatacak, siyasete ve siyasi konjektore uzak insanlar olduklarını belirterek, eleştiri getirmiştim o tarihlerde. Geç de  olsa  Ak Parti Genel merkezi bunu görmüş olmalıki Rize il teşkilatının tümünün istifasını aldı.    Yine sordum, sorumun cevaplarını aradım, neden, niçin Rize il teşkilatının istifaları alındı. il Başkanı ve yönetim Ataması neden gerçekleşmedi diye.   Aldığım cevaplar, İshak Başkanın istifasından sonra, atanacak il Başkanının partiyi secime getirecek çalışma ve yol arkadaşlarını belirlemesi için ,Rize il yönetiminin istifaları alındığını belirttiler. Parti içinde her partide olduğu gibi sıkıntılar da olduğunu,  bununda bilindiğini, secime gidilecek süreçte herkesi kucaklayacak dargınları, kırıkları barıştıracak,  uyumlu yol yürüyecek başkanın önünü açmak için istifalarını istendiği belirttiler.    Sorularıma cevap aramaya devam ettim, Ak Parti Genel Başkanı Sayın Cumhurbaşkanının bu konularda bilgilendirme yapıldı mı ,bu sorumada cevap aradım.    Sayın Cumhurbaşkanına bilgilendirme yapıldığını, görüşüldüğünü, Kahramanmaraş depremi olduğundan atamanın yapılamadığı, eski il teşkilatında bazı isimlerle devam edileceğini, 8-10  ismin yeni yönetime katılacağını, eski yönetimden bazı isimlerin dinlendirileceğini, kısa zaman içinde il Başkanı ve yeni yönetimin atamalarının yapılacağını ve isimlerin belli olduğu belirtildi.            Edindiğim bilgilerin sonucundaki izlenimim, Rize'de ne konuşuluyorsa ne eleştiriliyorsa Ankara'da biliniyor olması . SEVGİLERİMLE 
Ekleme Tarihi: 17 Şubat 2023 - Cuma

AK PARTI RİZE İL BAŞKANI VE YÖNETİMİ ATANIYOR

AK Parti Rize il Başkanı İshak ALİM in 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak genel seçimlerde aday adayı olmak için 30-Ocak- 2023 günü istifa etmesinden sonra, hiçbir resmî açıklama koca iktidar partisinden kamuoyuna yapılmamakla birlikte, Bütün il yönetim kurulu üyelerinin de istifalarının istenmesi, bugün halen konuşuldu, konuşuluyor. Resmi olarak istifalar konusunda bir açıklama halen yok ,Başkan geçici olarak kim , bilen de yok.

Bu soruların cevabını Ak Parti genel merkezinde aradım.
 
İshak Başkan ve yönetim kurulunun istifalarından sonra, şehir ve kurumlarda gözle görünen boşluklar oluştuğu,  bununla birlikte, özellikle ülkemiz de yaşanılan deprem felaketinden sonra, kurumlar arasında sıkıntılar oluştuğu, yetersiz eleştiri getirdiğimiz teşkilatı bile arar hale getirdi.

Konu ile alakalı Ankara'da Ak parti genel merkezinde kulislerde bulundum.
 
Sorularımın cevabını aradım, Rize teşkilatı gibi memlekette istifası istenen il teşkilatları oldu mu diye de sordum.
 
Aldığım bilgiler, yaptığım görüşmeler ışığında, Türkiye genelinde 6 ilin il teşkilatlarının yönetim kadrolarının istifası istendiği, bazı illerin yönetim kadrolarının istifaları istense bile, biraz yumuşak davranılarak bazı isimler ile secime gidileceğini bilgisini edindim.
 
Şunu ifade edeyim ki, Ak PARTİ nim son RİZE İL kongresinden sonra, yazdığım köşe yazımda, oluşan İl yönetim kadrolarını eleştirmiş, düzgün insanlar olabilirler, fakat toplumda kabul gören, partinin vizyonunu anlatacak, siyasete ve siyasi konjektore uzak insanlar olduklarını belirterek, eleştiri getirmiştim o tarihlerde. Geç de  olsa  Ak Parti Genel merkezi bunu görmüş olmalıki Rize il teşkilatının tümünün istifasını aldı. 
 
Yine sordum, sorumun cevaplarını aradım, neden, niçin Rize il teşkilatının istifaları alındı. il Başkanı ve yönetim Ataması neden gerçekleşmedi diye.
 
Aldığım cevaplar, İshak Başkanın istifasından sonra, atanacak il Başkanının partiyi secime getirecek çalışma ve yol arkadaşlarını belirlemesi için ,Rize il yönetiminin istifaları alındığını belirttiler. Parti içinde her partide olduğu gibi sıkıntılar da olduğunu,  bununda bilindiğini, secime gidilecek süreçte herkesi kucaklayacak dargınları, kırıkları barıştıracak,  uyumlu yol yürüyecek başkanın önünü açmak için istifalarını istendiği belirttiler. 
 
Sorularıma cevap aramaya devam ettim, Ak Parti Genel Başkanı Sayın Cumhurbaşkanının bu konularda bilgilendirme yapıldı mı ,bu sorumada cevap aradım. 
 
Sayın Cumhurbaşkanına bilgilendirme yapıldığını, görüşüldüğünü, Kahramanmaraş depremi olduğundan atamanın yapılamadığı, eski il teşkilatında bazı isimlerle devam edileceğini, 8-10  ismin yeni yönetime katılacağını, eski yönetimden bazı isimlerin dinlendirileceğini, kısa zaman içinde il Başkanı ve yeni yönetimin atamalarının yapılacağını ve isimlerin belli olduğu belirtildi.
          
Edindiğim bilgilerin sonucundaki izlenimim, Rize'de ne konuşuluyorsa ne eleştiriliyorsa Ankara'da biliniyor olması .


SEVGİLERİMLE 
Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi