Bayram Arif TURAN
Köşe Yazarı
Bayram Arif TURAN
 

RİZE GÜVENLİ YAŞANABİLİR BİR KENT

Rize İl Emniyet Müdürü Nurettin GÖKDUMAN 10 Ocak Gazeteciler günü olması dolayısıyla Rize'deki basın mensupları ile bir araya geldi.   İl Emniyet Müdürü GÖKDUMAN,Davetine iştirak eden Gazetecilerin gününü kutladıktan sonra, Polis sorumluluk alanında bulunan Rize'nin,  2022 yılının genel değerlendirmesinde bulundu.    Emniyet Müdürümüz açıklamasında, 2022 yılında polis mahallinde dört cinayet işlendiğini bunların birinin kadına şiddet içerdiğini belirten GÖKDUMAN,i limizde yine dört ölümlü kazanın olduğunu bu kazalarda beş hemşerimizi kaybettiklerini belirtti.     Uyuşturucu ile aralıksız mücadele ettiklerini,  okul aile birliği toplantılarında, Apartman yönetim toplantılarında üniversitemiz öğrencileri ile dernekler vasıtasıyla ile de eğitimsel bilgilendirmeler de bulunduklarını, ekiplerimizce de aralıksız imalatta bulunan satıcılara operasyon yaptıklarını, belirterek 43 satıcıyı adliyeye sevk edilip tutuklandığını, bir önceki yıllara göre uyuşturucu kullanımında İlimizde düşüş olduğunu belirterek, Uyuşturucu kulla niminin azalmasının  sebebinin eğitim vermelerinden kaynaklandığını belirterek ,İlimizdeki Uyuşturucu kullananların ortalama sayılarını da bildiklerini ifade etti.   Aynı şekilde silah imal eden,  satan, kaçakçılığını yapanlara karşıda mücadele ettiklerini belirterek, ilimizde ortalama her dokuz günde bir mesken hırsızlığı ihbarı aldıklarını çok büyük çoğunluğunun unutkanlıktan kaynaklı ihbarlar olduğunu belirtti.   İl Emniyet Müdürü Nurettin GÖKDUMAN,hiçbir devlet kamu görevlisi vatandaştan hesap bilgisi telefonla veya her hangi bir sekilde istemeyeceğini bu konuda vatandaşların uyanık olmasının altını çizdi.    İl Emniyet Müdürümüz GÖKDUMAN, Rize'nin yaşanabilir güvenli bir kent olduğunu ,gecenin geç saatinde bile kızlarımız aileler yalnız şehirde güvenli gezdiklerini ve sahilde spor yapmalarından anlaşıldığını belirtti.     İl Emniyet müdürü Nurettin GÖKDUMAN,toplantının sonunda tekrar davete iştirak edenlerin gazeteciler gününü kutlayarak gelenlere teşekkür etti
Ekleme Tarihi: 09 Ocak 2023 - Pazartesi

RİZE GÜVENLİ YAŞANABİLİR BİR KENT

Rize İl Emniyet Müdürü Nurettin GÖKDUMAN 10 Ocak Gazeteciler günü olması dolayısıyla Rize'deki basın mensupları ile bir araya geldi.
 
İl Emniyet Müdürü GÖKDUMAN,Davetine iştirak eden Gazetecilerin gününü kutladıktan sonra, Polis sorumluluk alanında bulunan Rize'nin,  2022 yılının genel değerlendirmesinde bulundu. 
 
Emniyet Müdürümüz açıklamasında, 2022 yılında polis mahallinde dört cinayet işlendiğini bunların birinin kadına şiddet içerdiğini belirten GÖKDUMAN,i limizde yine dört ölümlü kazanın olduğunu bu kazalarda beş hemşerimizi kaybettiklerini belirtti.
 
 
Uyuşturucu ile aralıksız mücadele ettiklerini,  okul aile birliği toplantılarında, Apartman yönetim toplantılarında üniversitemiz öğrencileri ile dernekler vasıtasıyla ile de eğitimsel bilgilendirmeler de bulunduklarını, ekiplerimizce de aralıksız imalatta bulunan satıcılara operasyon yaptıklarını, belirterek 43 satıcıyı adliyeye sevk edilip tutuklandığını, bir önceki yıllara göre uyuşturucu kullanımında İlimizde düşüş olduğunu belirterek, Uyuşturucu kulla niminin azalmasının  sebebinin eğitim vermelerinden kaynaklandığını belirterek ,İlimizdeki Uyuşturucu kullananların ortalama sayılarını da bildiklerini ifade etti.
 
Aynı şekilde silah imal eden,  satan, kaçakçılığını yapanlara karşıda mücadele ettiklerini belirterek, ilimizde ortalama her dokuz günde bir mesken hırsızlığı ihbarı aldıklarını çok büyük çoğunluğunun unutkanlıktan kaynaklı ihbarlar olduğunu belirtti.
 
İl Emniyet Müdürü Nurettin GÖKDUMAN,hiçbir devlet kamu görevlisi vatandaştan hesap bilgisi telefonla veya her hangi bir sekilde istemeyeceğini bu konuda vatandaşların uyanık olmasının altını çizdi. 
 
İl Emniyet Müdürümüz GÖKDUMAN, Rize'nin yaşanabilir güvenli bir kent olduğunu ,gecenin geç saatinde bile kızlarımız aileler yalnız şehirde güvenli gezdiklerini ve sahilde spor yapmalarından anlaşıldığını belirtti.  
 
İl Emniyet müdürü Nurettin GÖKDUMAN,toplantının sonunda tekrar davete iştirak edenlerin gazeteciler gününü kutlayarak gelenlere teşekkür etti
Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.