Bayram Arif TURAN
Köşe Yazarı
Bayram Arif TURAN
 

YETER, VALİLİK MAKAMI BOŞLUK KALDIRMAZ.

Vali otoritedir, Vali devlettir, Rize şehri Valilik forsunu Rize sokaklarına ne zaman göreceğiz.53-001makam aracı,  plakası güvendir, teminattır, huzurdur.  Şehrin Doğu yakası, Batı yakası, Ortası, Valilik isimi üzerinde bir yarış içinde misiniz, Son yaşanan vahim olayların vebali kimin, kimlerin bu sorumluluk, sizlerin Vali isimi üzerinde mutabakat sağlayamadığınızdan olabilir mi!!!!! Soruyorum.   SAYIN ANKARA….   Son Bakanlar kurulu atamaları,  tecrübeli liyakatli, vasıflı ehli kendi alanlarında başarılı insanlar arasından seçilen bakanlardan oluşturulduğunu, buna bakan yardımcılarımızı da katıyordum.   GEL GÖRKİ...   Rize kaç haftadır Valisi olmadan yönetiliyor, buna ülke genelinde 5 ili daha ekleyebiliriz. Diyelim ki Rize'nin Doğusu ,Batısı, Ortası bir isim üzerinde mutabakat sağlayamıyor Koca büyük şehirlerde de Vali atamamışsınız. Artık Kalifiye liyakatli olduğunuzdan şüphe duyuyorum.     VALİ ATAMAK BU DENLİ Mİ ZOR?   Nedir ne oluyor, Bir ile Vali atamak bu denlimi zor. Neyi bekliyorsunuz... Vali demek, ildeki yatırımların koordinasyonu demek. Vali demek kurumlar arası istişare demektir. Vali demek, Güvenlik demektir. Kaç haftadır Valimiz yok bunu sıkıntı eden siyasi iradede yok. Ülkemizde, Rize'de Valilik yapacak Mülkiyeli bürokrat yok mu? Yoksa kendi iç hesaplar içinde misiniz?   YOKSA EY AK PARTİLİLER….    Siyasiler partililer vekiller (Bazı ilçeler)onun bilmem nesi bunun neyi beklentinizden, bu güzelim şehri Valisiz mi yönetilmesini arzuluyor veya istiyorsunuz. Yazık yazık ilimizde yaşanan son olaylarla ismi ülkemizde vahşetin kenti anılmaya başlanırsa,  bu kara tabloyu nasıl sileceğiz. Son yaşanan olayları Makam boşluğuna sığdıramayız fakat, bu başı boşluğu ildeki disiplinsizliğin nedenine bağlayamaz mıyız? 20 yaşlarındaki çocukların bireylerin ,bıçak silah taşımasını nasıl okumalıyız, soruyorum.   SAYIN SIYASET MERCİLERİ...   Haberiniz var mı bilemem bilinen, Vali vekillerimizin şehrimizdeki görev sürelerinin dolduğunu umarım biliyorsunuz. İlimizdeki işlerin yatırımların hizmetlerin takibi noktasında zafiyetin yaşandığı görülmüyor mu veya yoğun işlerinizden göremiyormuşsunuz? Son günlerdeki yaşanan asayiş olaylarını örnekleyebiliriz. Valilik makamı gibi makamlar boşluk kaldırmaz. Lütfen, En kısa zamanda Valimizi istiyoruz.   SAYGILARIMLA.
Ekleme Tarihi: 26 Temmuz 2023 - Çarşamba

YETER, VALİLİK MAKAMI BOŞLUK KALDIRMAZ.

Vali otoritedir, Vali devlettir, Rize şehri Valilik forsunu Rize sokaklarına ne zaman göreceğiz.53-001makam aracı,  plakası güvendir, teminattır, huzurdur. 

Şehrin Doğu yakası, Batı yakası, Ortası, Valilik isimi üzerinde bir yarış içinde misiniz, Son yaşanan vahim olayların vebali kimin, kimlerin bu sorumluluk, sizlerin Vali isimi üzerinde mutabakat sağlayamadığınızdan olabilir mi!!!!! Soruyorum.
 
SAYIN ANKARA….
 
Son Bakanlar kurulu atamaları,  tecrübeli liyakatli, vasıflı ehli kendi alanlarında başarılı insanlar arasından seçilen bakanlardan oluşturulduğunu, buna bakan yardımcılarımızı da katıyordum.
 
GEL GÖRKİ...
 
Rize kaç haftadır Valisi olmadan yönetiliyor, buna ülke genelinde 5 ili daha ekleyebiliriz. Diyelim ki Rize'nin Doğusu ,Batısı, Ortası bir isim üzerinde mutabakat sağlayamıyor Koca büyük şehirlerde de Vali atamamışsınız. Artık Kalifiye liyakatli olduğunuzdan şüphe duyuyorum.  
 
VALİ ATAMAK BU DENLİ Mİ ZOR?
 
Nedir ne oluyor, Bir ile Vali atamak bu denlimi zor. Neyi bekliyorsunuz...
Vali demek, ildeki yatırımların koordinasyonu demek.
Vali demek kurumlar arası istişare demektir.
Vali demek, Güvenlik demektir.
Kaç haftadır Valimiz yok bunu sıkıntı eden siyasi iradede yok.
Ülkemizde, Rize'de Valilik yapacak Mülkiyeli bürokrat yok mu? Yoksa kendi iç hesaplar içinde misiniz?
 
YOKSA EY AK PARTİLİLER…. 
 
Siyasiler partililer vekiller (Bazı ilçeler)onun bilmem nesi bunun neyi beklentinizden, bu güzelim şehri Valisiz mi yönetilmesini arzuluyor veya istiyorsunuz.
Yazık yazık ilimizde yaşanan son olaylarla ismi ülkemizde vahşetin kenti anılmaya başlanırsa,  bu kara tabloyu nasıl sileceğiz.
Son yaşanan olayları Makam boşluğuna sığdıramayız fakat, bu başı boşluğu ildeki disiplinsizliğin nedenine bağlayamaz mıyız?
20 yaşlarındaki çocukların bireylerin ,bıçak silah taşımasını nasıl okumalıyız, soruyorum.
 
SAYIN SIYASET MERCİLERİ...
 
Haberiniz var mı bilemem bilinen, Vali vekillerimizin şehrimizdeki görev sürelerinin dolduğunu umarım biliyorsunuz.
İlimizdeki işlerin yatırımların hizmetlerin takibi noktasında zafiyetin yaşandığı görülmüyor mu veya yoğun işlerinizden göremiyormuşsunuz?
Son günlerdeki yaşanan asayiş olaylarını örnekleyebiliriz.
Valilik makamı gibi makamlar boşluk kaldırmaz. Lütfen, En kısa zamanda Valimizi istiyoruz.
 
SAYGILARIMLA.
Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (2)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Cengiz
(27.07.2023 09:48 - #728)
Bu son olaylar Rize'ye yakışmadı. Sayın vekillerimiz ve bir de Bakanımız var ama Rize'ye bir Vali ataması yapılmadi. Sanırım onlar da Sayın Tahsin Ocaklı'nın bu konuyu gündeme getirmesini bekliyorlar. O zaman biz de burdan kendisine seslenelim de konuyu gündeme getirsin. Sayın Vekilimiz Tahsin Ocaklı Rize'ye neredeyse 2. ayına girmesine rağmen Vali ataması yapılmadı. Bu konuyu ulusal gündemde dile getirmenizi istiyoruz. Saygılarımızla
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Hakan Akın
(27.07.2023 10:07 - #729)
Çok önemli bir konuya parmak bastınız, ama maalesef hiçbir siyasiden veya kurumlardan seste çıkmıyor. Başsız gövde sağa sola çarpar.
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi