Deniz VARLI
Köşe Yazarı
Deniz VARLI
.
 

AFİYET OLSUN

Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarlarına "fosseptik faresi" diyerek tribünleri tahrik etmeye, kaos çıkarıp memleketteki huzur ortamını yok etmeye matuf sözler sarf eden Rizespor Başkanı, bu hakaretine tepki gösterdiğim için bana dava açmış. Sayın İbrahim Turgut, sizi yıllar öncesinden tanırım. İnsanları rencide edici, hakaretamiz, kaos ve kargaşa çıkarmaya yönelik üslubunuzun olmadığını sanıyordum. Ama çıkıp özür dileyeceğinize o hakaretlerinizin arkasında durdunuz. Size bundan dolayı tepki gösterenleri de mahkemeye veriyorsunuz. 'Kudretli' avukatınız, Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarlarına ettiğiniz hakarete tepki gösterip Rizespor taraftarlığından istifa ettiğim için beni de mahkemeye vermiş.  Avukatlar bu işi kazanç kapısı yapmış, eyvallah. Muhtemeldir ki mahkemeyi kazanırsanız avukatlarınızla birlikte benden bir miktar para alacaksınız. Size önerim; benden alacağınız parayı altyapı tesislerini, çocukların güvenle spor yapabilecekleri hale getirmekte harcayın. Çünkü yöneticilerin, hocaların ihmalinden ve tedbirsizlikten dolayı ölümüne sebep olunan el kadar çocuğu suçlayacak kadar alçalıp fosseptiğe gömülmüşler var, bilesiniz.  Elbette, size saygınlık kazandırabilecek kadar çok paralısınız, en küçük eleştiriyi mahkeme konusu yaparak davaya dönüştürecek kadar güçlü avukatlarınız, hukukçu dostlarınız var, zorlama gerekçelerle açılan davayı kazanabileceğinize inancınızı kuvvetlendiren siyasi nüfuza da sahipsiniz. Kulübünüzün altyapı sporcusunun antrenman sahasında ölümünden dolayı hiçbir sorumluluk hissetmiyor olabilirsiniz. Kulübünüzdeki hiçbir görevlinin ihmali olduğunu düşünmeyebilirsiniz. Yakınlarını razı etmiş de olabilirsiniz. Hiç bir şey olmamış gibi şen sakrak yolunuza devam ebilirsiniz. Ama inananlar için mahkeme-i kübra var ve orada ne para işler, ne siyasi nüfuz, ne uyanık avukat ordusu... Burada savcıların sormadığı bazı sorulara orada muhatap olabilirsiniz. İşin bu tarafı ile ne kadar ilgili olduğunuzu bilemem. Benim düşüncem değişmemiştir. Tribünleri kışkırtmaya, kaos çıkarmaya yönelik olarak hakaret ettiğiniz Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarlarından özür dileyerek istifa etmedikçe Rizespor taraftarlığım askıdadır. Altyapı tesislerinde Yiğit Demirel'in ölümünden sorumlu olanlar adaletten belki kaçacaklar ama Azrail'den asla! Avukatlarınız bu yazıyı da iyi incelesin. Muhakkak dava konusu edilecek pek çok ifade bulacaklardır. Bir dava daha açabilirsiniz. Afiyet olsun.
Ekleme Tarihi: 28 Ağustos 2023 - Pazartesi

AFİYET OLSUN

Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarlarına "fosseptik faresi" diyerek tribünleri tahrik etmeye, kaos çıkarıp memleketteki huzur ortamını yok etmeye matuf sözler sarf eden Rizespor Başkanı, bu hakaretine tepki gösterdiğim için bana dava açmış.

Sayın İbrahim Turgut, sizi yıllar öncesinden tanırım. İnsanları rencide edici, hakaretamiz, kaos ve kargaşa çıkarmaya yönelik üslubunuzun olmadığını sanıyordum. Ama çıkıp özür dileyeceğinize o hakaretlerinizin arkasında durdunuz. Size bundan dolayı tepki gösterenleri de mahkemeye veriyorsunuz. 'Kudretli' avukatınız, Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarlarına ettiğiniz hakarete tepki gösterip Rizespor taraftarlığından istifa ettiğim için beni de mahkemeye vermiş. 

Avukatlar bu işi kazanç kapısı yapmış, eyvallah. Muhtemeldir ki mahkemeyi kazanırsanız avukatlarınızla birlikte benden bir miktar para alacaksınız.

Size önerim; benden alacağınız parayı altyapı tesislerini, çocukların güvenle spor yapabilecekleri hale getirmekte harcayın. Çünkü yöneticilerin, hocaların ihmalinden ve tedbirsizlikten dolayı ölümüne sebep olunan el kadar çocuğu suçlayacak kadar alçalıp fosseptiğe gömülmüşler var, bilesiniz. 

Elbette, size saygınlık kazandırabilecek kadar çok paralısınız, en küçük eleştiriyi mahkeme konusu yaparak davaya dönüştürecek kadar güçlü avukatlarınız, hukukçu dostlarınız var, zorlama gerekçelerle açılan davayı kazanabileceğinize inancınızı kuvvetlendiren siyasi nüfuza da sahipsiniz.

Kulübünüzün altyapı sporcusunun antrenman sahasında ölümünden dolayı hiçbir sorumluluk hissetmiyor olabilirsiniz. Kulübünüzdeki hiçbir görevlinin ihmali olduğunu düşünmeyebilirsiniz. Yakınlarını razı etmiş de olabilirsiniz. Hiç bir şey olmamış gibi şen sakrak yolunuza devam ebilirsiniz. Ama inananlar için mahkeme-i kübra var ve orada ne para işler, ne siyasi nüfuz, ne uyanık avukat ordusu... Burada savcıların sormadığı bazı sorulara orada muhatap olabilirsiniz. İşin bu tarafı ile ne kadar ilgili olduğunuzu bilemem.

Benim düşüncem değişmemiştir. Tribünleri kışkırtmaya, kaos çıkarmaya yönelik olarak hakaret ettiğiniz Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarlarından özür dileyerek istifa etmedikçe Rizespor taraftarlığım askıdadır. Altyapı tesislerinde Yiğit Demirel'in ölümünden sorumlu olanlar adaletten belki kaçacaklar ama Azrail'den asla! Avukatlarınız bu yazıyı da iyi incelesin. Muhakkak dava konusu edilecek pek çok ifade bulacaklardır. Bir dava daha açabilirsiniz. Afiyet olsun.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (1)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
cem
(28.08.2023 15:01 - #1058)
helal sana . altyapıda kimsenin ceza almaması tam bi fiyaskodur.beceriksiz liyakatsız iki kelimeyi yan yana getirmeyen adamları altyapının başına korsan böyle olur.
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi