Murat KÖSEOĞLU
Köşe Yazarı
Murat KÖSEOĞLU
 

YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLIYORUZ

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı 06.09.2021 Pazartesi günü başlıyor. Öncelikle 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve bütün eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum.  Bilindiği üzere salgın dolayısıyla öğrencilerimiz uzun süre okullarından ayrı kaldı. Öğrencilerimiz bu süre içinde büyük oranda uzaktan eğitimle derslerine devam ettiler. Bütün aksaklıklara rağmen, öğretmenlerimizin uzaktan eğitim sürecine kısa sürede uyum sağlamaları ve büyük gayret göstermeleri sonucunda bu süreci en az hasarla atlattığımızı düşünüyorum. Ancak uzaktan eğitim süreci uzun yıllar devam ettirilemezdi. Neticede eğitimin bütün paydaşlarının da talebi doğrultusunda, bakanlığın aldığı kararla bu yıl tüm kademelerde kesintisiz yüz yüze eğitime başlayacağız. Bu kararın yerinde ve eğitimin geleceği açısından zorunlu bir karar olduğunu düşünüyorum. Elbette ki salgın döneminde yüz yüze eğitimin zorlukları da vardır. Bütün öğrencilerin normal eğitimlerine devam etmeleri riskleri de beraberinde getirebilir. Ancak hepimiz birden; velisiyle, öğretmeniyle, servis şoförüyle, kantincisiyle rehavete kapılmadan, salgın kurallarına uyarak bu eğitim- öğretim yılını olumlu bir şekilde sonlandırmalıyız. Çünkü, tekrar uzaktan eğitime geçilme ihtimali dahi bütün eğitim camiası üzerinde bir yılgınlığa sebep olabilir.  Böyle bir durum eğitim üzerinde geri dönüşü imkansız, kalıcı zararlar verebilir. Burada elbette ki öğrencilerimizin ve bütün çalışanların sağlığı her şeyin önündedir. Sağlıklı, salgının üstesinden gelen bir toplum eğitimin de üstesinden gelebilir. Toplumumuz için öncelikli konuları, birini diğeri için heba etmeden, bilinçli bir şekilde götürmemiz gerekir. Her şey çocuklarımız için, çocuklarımızın geleceği için, ülkemizin geleceği için… Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda, bilimin yolundan ayrılmadan… Başarmak zorundayız! Tekrar 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bütün öğrencilerimizin sağlıklı ve başarılı bir yıl geçirmelerini diliyorum.

YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLIYORUZ

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı 06.09.2021 Pazartesi günü başlıyor. Öncelikle 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve bütün eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum. 


Bilindiği üzere salgın dolayısıyla öğrencilerimiz uzun süre okullarından ayrı kaldı. Öğrencilerimiz bu süre içinde büyük oranda uzaktan eğitimle derslerine devam ettiler. Bütün aksaklıklara rağmen, öğretmenlerimizin uzaktan eğitim sürecine kısa sürede uyum sağlamaları ve büyük gayret göstermeleri sonucunda bu süreci en az hasarla atlattığımızı düşünüyorum.


Ancak uzaktan eğitim süreci uzun yıllar devam ettirilemezdi. Neticede eğitimin bütün paydaşlarının da talebi doğrultusunda, bakanlığın aldığı kararla bu yıl tüm kademelerde kesintisiz yüz yüze eğitime başlayacağız. Bu kararın yerinde ve eğitimin geleceği açısından zorunlu bir karar olduğunu düşünüyorum.


Elbette ki salgın döneminde yüz yüze eğitimin zorlukları da vardır. Bütün öğrencilerin normal eğitimlerine devam etmeleri riskleri de beraberinde getirebilir. Ancak hepimiz birden; velisiyle, öğretmeniyle, servis şoförüyle, kantincisiyle rehavete kapılmadan, salgın kurallarına uyarak bu eğitim- öğretim yılını olumlu bir şekilde sonlandırmalıyız. Çünkü, tekrar uzaktan eğitime geçilme ihtimali dahi bütün eğitim camiası üzerinde bir yılgınlığa sebep olabilir.  Böyle bir durum eğitim üzerinde geri dönüşü imkansız, kalıcı zararlar verebilir.


Burada elbette ki öğrencilerimizin ve bütün çalışanların sağlığı her şeyin önündedir. Sağlıklı, salgının üstesinden gelen bir toplum eğitimin de üstesinden gelebilir. Toplumumuz için öncelikli konuları, birini diğeri için heba etmeden, bilinçli bir şekilde götürmemiz gerekir.


Her şey çocuklarımız için, çocuklarımızın geleceği için, ülkemizin geleceği için…


Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda, bilimin yolundan ayrılmadan…


Başarmak zorundayız!


Tekrar 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bütün öğrencilerimizin sağlıklı ve başarılı bir yıl geçirmelerini diliyorum.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi