Osman DEMİR
Köşe Yazarı
Osman DEMİR
 

İMAMOĞLU NUN İSTANBUL DİYE BİR İŞİ HİÇ OLMADI.

 İstanbul'a bir çok belediye başkanı geldi, az çalıştı,çok çalıştı vs lakin İstanbul a  belediye başkanı olupta bu kadar belediye,İstanbul  gündemi işi olmayan bir başkan görmedim, görmeyizde. Seçim sonunda itiraz süreçleri devam ederken ''İstanbul'un dakika kaybedecek vakti yok diyordu. Ama her sel baskın ve kar yağışında kendisinin tatilde olduğunu gördük öğrendik. Depremin yaşandığı bölgeye günübirlik gelip geriye tekrar tatil yaptığı yere döndü. İnsani yönü de bu kadar. . Recep Tayyip Erdoğan Başbakanlığa İBB den yürüdü. Bu sayın İmamoğlu nu umutlandırdı, lakin o iş öyle basit değildi. Suyu akmayan, çöpü toplanamayan çamurlu sokakları olan bir kent vardı. Erdoğan çizmeyi giydi çok iyi bir ekip kurdu İstanbul'a dört elle sarıldı. En büyük problem olan su sorununu kısa sürede çözdü, daha sonra bu çözümü kalıcı hale getirdi.Samimi ve çalışma odaklıydı, En önemlisi samimiydi. Konuşmalarıyla ve icraatlarıyla halka İstanbula dokunmuştu. Akabinde halk kader onu Ankaraya Başbakanlığa Cumhurbaşkanlığına taşıdı.Mış gibi hiç yapmadı.         Oysa b 5 yıldır koca mega kendi algı ile ajans ile yönetmeye çalışıyor. Ajans seçim sürecinde çok katkı yapmış olabilir, lakin BELEDİYE ALGI İLE AJANS İLE YÖNETİLMEZ. Beyaz gömlek giyip kollarını sıyırıp pozlar vererek yönetilmez. Gelir gelmez Ankaraya bir ofis açarak cumhurbaşkanlığı seçimi için çalışma başlattı. Aklı hep 2023 teki o seçimde oldu. Erdoğan haftasonu ve mesai tanımadan çalışır, işleri denetler gece 12 lerde eve giderdi. Ben İmamoğlunun bu geçen 5 senede 5 defa işin başında kalıp eve değil 12, 10 da gittiğini hiç sanmıyorum. İstanbulun derdini dert edinmedi hatta , öğrenmedi bile.  Partinin kurultay süreçlerinde genel başkanı değiştirmek için yoğun çaba sarfetti.. 2 ay içinde çevirimiçi toplantı sayısı 200 ü geçtiğini basından öğrendik..2 ayda 200 kere partililerle toplantı yapan başkandan ne beklersiniz? Delegelerde uğraştığı kadar çalışanlarıyla uğraşmadı, takip edip çalıştırmadı.  En son 31 mart belediye seçimlerinde İstanbulda başkan adayları için bir ofis açtı, sadece İstanbul değil tüm Türkiyeden kendisinden destek isteyenler oraya geliyor ve parti genel başkanı bundan çok rahatsız. Maltepe ve Ataşehir belediye başkanlarına telefon edip 'sizinle devam etmeyeceğiz''diyor, bunlar hiç onun işi değil. İşte böyle İşi olanlarla değil olmayanlarla uğraşıyor. Şimdi aklı genel başkanlıkta yada 2028 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Bütün mesaisini buraya vermiş durumda. İstanbula mesaisini buraya verecek belediye başkanı lazım    
Ekleme Tarihi: 27 Ocak 2024 - Cumartesi

İMAMOĞLU NUN İSTANBUL DİYE BİR İŞİ HİÇ OLMADI.

 İstanbul'a bir çok belediye başkanı geldi, az çalıştı,çok çalıştı vs lakin İstanbul a  belediye başkanı olupta bu kadar belediye,İstanbul  gündemi işi olmayan bir başkan görmedim, görmeyizde.

Seçim sonunda itiraz süreçleri devam ederken ''İstanbul'un dakika kaybedecek vakti yok diyordu. Ama her sel baskın ve kar yağışında kendisinin tatilde olduğunu gördük öğrendik. Depremin yaşandığı bölgeye günübirlik gelip geriye tekrar tatil yaptığı yere döndü. İnsani yönü de bu kadar. .

Recep Tayyip Erdoğan Başbakanlığa İBB den yürüdü. Bu sayın İmamoğlu nu umutlandırdı, lakin o iş öyle basit değildi. Suyu akmayan, çöpü toplanamayan çamurlu sokakları olan bir kent vardı. Erdoğan çizmeyi giydi çok iyi bir ekip kurdu İstanbul'a dört elle sarıldı. En büyük problem olan su sorununu kısa sürede çözdü, daha sonra bu çözümü kalıcı hale getirdi.Samimi ve çalışma odaklıydı, En önemlisi samimiydi. Konuşmalarıyla ve icraatlarıyla halka İstanbula dokunmuştu. Akabinde halk kader onu Ankaraya Başbakanlığa Cumhurbaşkanlığına taşıdı.Mış gibi hiç yapmadı.
       
Oysa b 5 yıldır koca mega kendi algı ile ajans ile yönetmeye çalışıyor. Ajans seçim sürecinde çok katkı yapmış olabilir, lakin BELEDİYE ALGI İLE AJANS İLE YÖNETİLMEZ. Beyaz gömlek giyip kollarını sıyırıp pozlar vererek yönetilmez.
Gelir gelmez Ankaraya bir ofis açarak cumhurbaşkanlığı seçimi için çalışma başlattı. Aklı hep 2023 teki o seçimde oldu. Erdoğan haftasonu ve mesai tanımadan çalışır, işleri denetler gece 12 lerde eve giderdi. Ben İmamoğlunun bu geçen 5 senede 5 defa işin başında kalıp eve değil 12, 10 da gittiğini hiç sanmıyorum. İstanbulun derdini dert edinmedi hatta , öğrenmedi bile. 

Partinin kurultay süreçlerinde genel başkanı değiştirmek için yoğun çaba sarfetti.. 2 ay içinde çevirimiçi toplantı sayısı 200 ü geçtiğini basından öğrendik..2 ayda 200 kere partililerle toplantı yapan başkandan ne beklersiniz? Delegelerde uğraştığı kadar çalışanlarıyla uğraşmadı, takip edip çalıştırmadı. 

En son 31 mart belediye seçimlerinde İstanbulda başkan adayları için bir ofis açtı, sadece İstanbul değil tüm Türkiyeden kendisinden destek isteyenler oraya geliyor ve parti genel başkanı bundan çok rahatsız. Maltepe ve Ataşehir belediye başkanlarına telefon edip 'sizinle devam etmeyeceğiz''diyor, bunlar hiç onun işi değil. İşte böyle İşi olanlarla değil olmayanlarla uğraşıyor. Şimdi aklı genel başkanlıkta yada 2028 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Bütün mesaisini buraya vermiş durumda. İstanbula mesaisini buraya verecek belediye başkanı lazım    
Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (2)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
M.cenap
(08.02.2024 16:05 - #1385)
Osman Bey, sen herhalde istanbulda oturmuyorsun. Son beş yılda neler yapıldığından haberin yok.Imamoglunun yaptığı sayısız işlerden biri olan Beyazıt Meydanına gidip yeni açılan kafelerde bir bardak çay icersen anlarsın.Sirf partine katkı olsun diye hiçbir şey yapmadı demek en azından insafsizliktir..
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
M.cenap
(09.02.2024 21:36 - #1394)
Ifade yazdık ama koymadılar.. İmamoğlu aleyhindeki cepheye Rize nin Sesi de mi katıldı? Önce Rize nin problemlerini çözelim de İstanbula karışmayalım..
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi