Osman YAZICI
Köşe Yazarı
Osman YAZICI
 

Niğde’den Yükselen Başarı…

CHP Niğde milletvekili. Ömer Fethi Gürer. Parlamentonun “en aktif” milletvekili. Tarım ve Hayvancılık konusunda bir numara…”Çiftçi dostu..” Seçmen vekile değil.. Vekil seçmenin ayağına gidiyor. Futbolcu misali koşuyor… Terliyor.Tarlada..Bahçede…Traktörde. Hep aynı milletvekili…7/24 sahada… Kitapları ve hizmetleri ile Niğde tarihine ışık tutan bir Milletvekili… Bir hedefe ulaşmanın, başarılı olmanın, halkın gönlünde  sürekli olarak taht kurmanın,ilkerli ve tutarlı olmanın, hizmet etmenin önemli öğeleri vardır.. Bu başarı için hepsinin bir arada bulunması gerekiyor ki, bu da öyle kolay değildir. Ömer Fethi Güler, bunu başaran siyasetçilerimizdendir.. *  Bir söz var, "Bütün yollar Roma'ya çıkar"... Bu söz artık eskidi. Şimdi... Günün sözü... "Bütün yollar Niğde'den geçer." Ankara-Niğde... "Akıllı otoyol" açıldı... Avrupa'dan Ortadoğu'ya giden, "Niğde'den geçmek zorunda." "Akıllı Yol" Anadolu'nun ortasındaki tarih ve kültür kenti Niğde'ye "İlaç gibi gelmiş... Moralleri yükseltmiş." Bor'un pazarı... Geçmedi Yeşil Bor... Niğde'ye kapı komşusu... 21 kilometre... Herkes işinde gücünde... Tarım kesimi kar beklentisinde. Bir yazıda okumuştum. Trafik ışıkları... Kırmızı yanınca... Lambanın üzerinde, "Evde kal" yazıyor. Yeşile dönünce... "Eve git." Niğde'nin sadece otoyolu değil... Trafik ışıkları da "Akıllı." Bölgenin patatesi, soğanı... Elması... Lahanası meşhur. Artık para etmiyor.. Çiftçi, "Ürün para etmiyor" diyor... Tüketici de "Pahalı" diye şikâyet ediyor. Gümüşler beldesi... Niğde'nin bitişiğinde... Ve Gümüşler Manastırı... Kayalar oyulmuş, kilise yapılmış... Kilisenin içinde de büyük bir manastır var. Türkiye'deki en büyük manastırlardan biri. Avlu... Mezarlar... Erzak depoları... Dehlizler... Sığınaklar... Yüzyıllara meydan okumuş bir tarihi miras. Hazreti İsa... Melekler... Meryem Ana... Havariler... Hepsi, "dağa kazınmış." "Tebessüm eden Meryem... Çocuk İsa." Renkleri bile bozulmamış. Manastırın bitişiği... "Yeraltı şehri." Gümüşler, Kapadokya'nın giriş kapılarından. "Yabancılar" bizden çok daha iyi biliyorlar... Geliyor, geziyorlar. Sonuç olarak milletvekili Ömer Fethi Gürer’in Niğde’ye yönelik hizmetlerin her karışında emeği vardır... Kitapları ve hizmetleri ile Niğde tarihine ışık tutan parlamenter olarak tarih sayfalarında yerini şimdiden alışmıştır. Parlamentoda  böyle vekillere ihtiyaç vardır..      
Ekleme Tarihi: 31 Ocak 2023 - Salı

Niğde’den Yükselen Başarı…

CHP Niğde milletvekili. Ömer Fethi Gürer. Parlamentonun “en aktif” milletvekili. Tarım ve Hayvancılık konusunda bir numara…”Çiftçi dostu..” Seçmen vekile değil.. Vekil seçmenin ayağına gidiyor. Futbolcu misali koşuyor… Terliyor.Tarlada..Bahçede…Traktörde. Hep aynı milletvekili…7/24 sahada… Kitapları ve hizmetleri ile Niğde tarihine ışık tutan bir Milletvekili…

Bir hedefe ulaşmanın, başarılı olmanın, halkın gönlünde  sürekli olarak taht kurmanın,ilkerli ve tutarlı olmanın, hizmet etmenin önemli öğeleri vardır..

Bu başarı için hepsinin bir arada bulunması gerekiyor ki, bu da öyle kolay değildir.

Ömer Fethi Güler, bunu başaran siyasetçilerimizdendir..

*

 Bir söz var, "Bütün yollar Roma'ya çıkar"... Bu söz artık eskidi.
Şimdi... Günün sözü... "Bütün yollar Niğde'den geçer." Ankara-Niğde... "Akıllı otoyol" açıldı... Avrupa'dan Ortadoğu'ya giden, "Niğde'den geçmek zorunda."
"Akıllı Yol" Anadolu'nun ortasındaki tarih ve kültür kenti Niğde'ye "İlaç gibi gelmiş... Moralleri yükseltmiş."

Bor'un pazarı... Geçmedi
Yeşil Bor... Niğde'ye kapı komşusu... 21 kilometre...
Herkes işinde gücünde... Tarım kesimi kar beklentisinde.
Bir yazıda okumuştum. Trafik ışıkları... Kırmızı yanınca... Lambanın üzerinde, "Evde kal" yazıyor.
Yeşile dönünce... "Eve git."
Niğde'nin sadece otoyolu değil... Trafik ışıkları da "Akıllı."

Bölgenin patatesi, soğanı... Elması... Lahanası meşhur. Artık para etmiyor..
Çiftçi, "Ürün para etmiyor" diyor... Tüketici de "Pahalı" diye şikâyet ediyor.
Gümüşler beldesi... Niğde'nin bitişiğinde... Ve Gümüşler Manastırı... Kayalar oyulmuş, kilise yapılmış... Kilisenin içinde de büyük bir manastır var.
Türkiye'deki en büyük manastırlardan biri.
Avlu... Mezarlar... Erzak depoları... Dehlizler... Sığınaklar... Yüzyıllara meydan okumuş bir tarihi miras.
Hazreti İsa... Melekler... Meryem Ana... Havariler... Hepsi, "dağa kazınmış."
"Tebessüm eden Meryem... Çocuk İsa." Renkleri bile bozulmamış.
Manastırın bitişiği... "Yeraltı şehri."
Gümüşler, Kapadokya'nın giriş kapılarından.
"Yabancılar" bizden çok daha iyi biliyorlar... Geliyor, geziyorlar.

Sonuç olarak milletvekili Ömer Fethi Gürer’in Niğde’ye yönelik hizmetlerin her karışında emeği vardır...

Kitapları ve hizmetleri ile Niğde tarihine ışık tutan parlamenter olarak tarih sayfalarında yerini şimdiden alışmıştır. Parlamentoda  böyle vekillere ihtiyaç vardır..

 

 

 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi