Osman YAZICI
Köşe Yazarı
Osman YAZICI
 

TEMİZ SEÇİM ..TEMİZ SİYASET..

Kimin oy verdiği değil, kimin saydığı önemlidir..   Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski bakanı Yaşar Okuyan Anavatan  Partisi’nde birlikte çalışma fırsatını  bulduğum, önemli siyasetçidir..   Geçirdiği bütün hastalıklara ve ameliyatlarına rağmen, ülkemizin aydınlık geleceği için  gece gündüz çalışan, proje üreten, deneyim ve tecrübedir..   Temiz Seçim Platformu kuruldu. Sözcülüğünü Yaşar okuyan yapıyor, Bütün parti lider ve temsilcilerini ziyaret eden Okuyan:    "Önümüzdeki günlerden itibaren iktidar ve muhalefet ayrımı yapmaksızın grubu olan bütün siyasi partilerin genel başkanlarından, Meclis'te temsil edilen partilerin genel başkanlarından randevu talep edeceğiz. Seçime katılma hakkına sahip yeni kurulmuş partilere de arkadaşlarımızı görevlendirerek mümkün olduğunca kendi görüşlerimizi, düşüncelerimizi herkese ulaştırmaya gayret edeceğiz.   Herhangi parti lehinde, aleyhinde bir tavrımız yok. Amacımız bütünüyle seçimlerin gerçekten temiz, dürüst yapılması noktasındaki hassasiyetimizi, yani toplumun genel hassasiyetini bir sivil toplum hareketi olarak ortaya koymak. Başta siyasi partilerimiz olmak üzere kamuoyuna düşüncelerimizi aktarmak amacıyla bu faaliyeti yapıyoruz. “dedi.   Güzel bir çalışma ve uygulama…   ​​​​​​​Sevgili Okurlarım, Türkiye seçim sürecine girmiş durumdadır. Yapılacak seçimlerde; seçim güvenliği sağlanmalı, seçimlerden sonra hile şüphesi seslendirilmemeli, vatandaşın zihnine kurt düşürülmemelidir. Vatandaşın kullandığı oyu, sonuçlara yansımalıdır.   Hileyi ve mükerrer oyu önlemenin çaresi denetimdir. Bu denetim birden çok partinin devreye girmesi halinde anlam taşır. Çapraz denetim şart.   Her parti, seçim sonrası, gerektiğinde; yaklaşık 200 bin sandık sonuç tutanağını Yüksek seçim Kurulu’na ibraz edebilmeli, hile varsa belgelemelidir. Ölülere bile oy kullandırıldığı bir ülkede yaşadığımız gerçeğini aklımızdan çıkarmayalım.   Cumhuriyet Halk Partisi, oy kullanacak seçmenlerin sandık ve bölge bazında denetlenmesinden, sandık başına giderek oy kullanmalarının sağlanmasına, seçim günü sandık tutanaklarının parti merkezine teslim edilmesine kadar sürecin tüm aşamalarını ayrıntılarıyla programa bağlayan çalışmayı sürdürdüğünü, Genel başkan Kılıçdaroğlu’ nun CHP örgütlerinee” Sandıklara sahip çıkın “ talimatından biliyoruz.   Seçim günü ülke genelinde CHP adına 200  bin sandıkta görev yapacak, yaklaşık bir milyon kişi  görev alacak. Amaç tabii ki, seçmemle parti arasında yakınlık ve güven ilişkisini oluşturmak, kendilerine göre, sandıklardaki seçim güvenliğini sağlamaktır.   Seçimlerde hile yapıldığı bahanesi mağlupların sığınağıdır. CHP’nin aldığı tedbirleri, disiplin içinde uygulamak İYİ Parti tüm partilerin borcu olmalıdır.   Unutmamak lazım, seçim vatandaşın vicdanında gerçekleşir, fakat sandıkta biter. Seçim güvenliğinden emin olmak için bütün siyasi partilerin sandık başında aynı ciddiyet ve sorumluluk anlayışıyla görev yapmalıdır.
Ekleme Tarihi: 28 Kasım 2022 - Pazartesi

TEMİZ SEÇİM ..TEMİZ SİYASET..

Kimin oy verdiği değil, kimin saydığı önemlidir..

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski bakanı Yaşar Okuyan Anavatan  Partisi’nde birlikte çalışma fırsatını  bulduğum, önemli siyasetçidir..

 

Geçirdiği bütün hastalıklara ve ameliyatlarına rağmen, ülkemizin aydınlık geleceği için  gece gündüz çalışan, proje üreten, deneyim ve tecrübedir..

 

Temiz Seçim Platformu kuruldu. Sözcülüğünü Yaşar okuyan yapıyor, Bütün parti lider ve temsilcilerini ziyaret eden Okuyan: 

 

"Önümüzdeki günlerden itibaren iktidar ve muhalefet ayrımı yapmaksızın grubu olan bütün siyasi partilerin genel başkanlarından, Meclis'te temsil edilen partilerin genel başkanlarından randevu talep edeceğiz. Seçime katılma hakkına sahip yeni kurulmuş partilere de arkadaşlarımızı görevlendirerek mümkün olduğunca kendi görüşlerimizi, düşüncelerimizi herkese ulaştırmaya gayret edeceğiz.

 

Herhangi parti lehinde, aleyhinde bir tavrımız yok. Amacımız bütünüyle seçimlerin gerçekten temiz, dürüst yapılması noktasındaki hassasiyetimizi, yani toplumun genel hassasiyetini bir sivil toplum hareketi olarak ortaya koymak. Başta siyasi partilerimiz olmak üzere kamuoyuna düşüncelerimizi aktarmak amacıyla bu faaliyeti yapıyoruz. “dedi.

 

Güzel bir çalışma ve uygulama…

 

​​​​​​​Sevgili Okurlarım, Türkiye seçim sürecine girmiş durumdadır. Yapılacak seçimlerde; seçim güvenliği sağlanmalı, seçimlerden sonra hile şüphesi seslendirilmemeli, vatandaşın zihnine kurt düşürülmemelidir. Vatandaşın kullandığı oyu, sonuçlara yansımalıdır.

 

Hileyi ve mükerrer oyu önlemenin çaresi denetimdir. Bu denetim birden çok partinin devreye girmesi halinde anlam taşır. Çapraz denetim şart.

 

Her parti, seçim sonrası, gerektiğinde; yaklaşık 200 bin sandık sonuç tutanağını Yüksek seçim Kurulu’na ibraz edebilmeli, hile varsa belgelemelidir. Ölülere bile oy kullandırıldığı bir ülkede yaşadığımız gerçeğini aklımızdan çıkarmayalım.

 

Cumhuriyet Halk Partisi, oy kullanacak seçmenlerin sandık ve bölge bazında denetlenmesinden, sandık başına giderek oy kullanmalarının sağlanmasına, seçim günü sandık tutanaklarının parti merkezine teslim edilmesine kadar sürecin tüm aşamalarını ayrıntılarıyla programa bağlayan çalışmayı sürdürdüğünü, Genel başkan Kılıçdaroğlu’ nun CHP örgütlerinee” Sandıklara sahip çıkın “ talimatından biliyoruz.

 

Seçim günü ülke genelinde CHP adına 200  bin sandıkta görev yapacak, yaklaşık bir milyon kişi  görev alacak. Amaç tabii ki, seçmemle parti arasında yakınlık ve güven ilişkisini oluşturmak, kendilerine göre, sandıklardaki seçim güvenliğini sağlamaktır.

 

Seçimlerde hile yapıldığı bahanesi mağlupların sığınağıdır. CHP’nin aldığı tedbirleri, disiplin içinde uygulamak İYİ Parti tüm partilerin borcu olmalıdır.

 

Unutmamak lazım, seçim vatandaşın vicdanında gerçekleşir, fakat sandıkta biter. Seçim güvenliğinden emin olmak için bütün siyasi partilerin sandık başında aynı ciddiyet ve sorumluluk anlayışıyla görev yapmalıdır.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.