Adnan ONAY
Köşe Yazarı
Adnan ONAY
 

SİYASETÇİ ÖRNEKLERİ

İki tür siyasetçi vardır: mensubu olduğu siyasi partinin güçlenmesini, yücelmesini önceleyenler;  Kendisinin güçlenmesini, mensubu olduğu siyasi partinin güçlenmesinin önüne geçirenler! Bu ikinci tür siyasiler, mensubu oldukları siyasi partinin görüşlerini tam olarak benimsemezler, o siyasi partiyi önlerinin açılması, makam ve mevki içi bir araç olarak görürler. Siyasi tarihimiz bu gibilerin nice örnekleriyle doludur. Bunlara “bukalemun tipli siyasiler” denir. Bunlar kolayca bulundukları yerin  rengini aldıkları için onların aslını bilmeyen, özünü tanımayanlar kendilerinden sanırlar ve o nedenle ona  ilgi gösterirler.  Ancak, onların ne oldukları, gerçek zihniyetleri bağlı göründükleri siyasi partilerin sicilinde kayıtlıdır! Ve o kayıt, o kişinin gerçek  yüzüdür ve o kişiler aslında bulundukları siyasi partinin safrasıdırlar. En küçük bir sallantıda safralarını kusarlar! Sağlam zeminde ilerlemek isteyen siyasi partiler, ilk fırsatta bu tipleri kendilerinden uzaklaştırmazsa, gelecekte daha ciddi zorluk yaşarlar. Siyaset, her şeyden önce ilkelere bağlılığı, onları gönülden kabulü önemli görür. Çünkü bilinir ki, bu kişiler tarafından oluşturulan siyasal zemin, kendi partisinden ziyade başka partilere kapağı aralar, onlara köprü olur. Böylece, o kişi, bir başka siyasi partinin o zemine oturmasını kolaylaştırır.
Ekleme Tarihi: 17 Aralık 2023 - Pazar

SİYASETÇİ ÖRNEKLERİ

İki tür siyasetçi vardır: mensubu olduğu siyasi partinin güçlenmesini, yücelmesini önceleyenler; 

Kendisinin güçlenmesini, mensubu olduğu siyasi partinin güçlenmesinin önüne geçirenler!

Bu ikinci tür siyasiler, mensubu oldukları siyasi partinin görüşlerini tam olarak benimsemezler, o siyasi partiyi önlerinin açılması, makam ve mevki içi bir araç olarak görürler.

Siyasi tarihimiz bu gibilerin nice örnekleriyle doludur. Bunlara “bukalemun tipli siyasiler” denir. Bunlar kolayca bulundukları yerin  rengini aldıkları için onların aslını bilmeyen, özünü tanımayanlar kendilerinden sanırlar ve o nedenle ona  ilgi gösterirler. 
Ancak, onların ne oldukları, gerçek zihniyetleri bağlı göründükleri siyasi partilerin sicilinde kayıtlıdır! Ve o kayıt, o kişinin gerçek  yüzüdür ve o kişiler aslında bulundukları siyasi partinin safrasıdırlar. En küçük bir sallantıda safralarını kusarlar!

Sağlam zeminde ilerlemek isteyen siyasi partiler, ilk fırsatta bu tipleri kendilerinden uzaklaştırmazsa, gelecekte daha ciddi zorluk yaşarlar. Siyaset, her şeyden önce ilkelere bağlılığı, onları gönülden kabulü önemli görür. Çünkü bilinir ki, bu kişiler tarafından oluşturulan siyasal zemin, kendi partisinden ziyade başka partilere kapağı aralar, onlara köprü olur. Böylece, o kişi, bir başka siyasi partinin o zemine oturmasını kolaylaştırır.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi