İsmet KÖSOĞLU
Köşe Yazarı
İsmet KÖSOĞLU
 

ADAYLIK İÇİN İSTİFALAR BAŞLADI

14 Mayısta yapılacak seçimde aday olmak isteyenler açıklanan seçim takvimine uyarak kamudaki görevlerinden istifa etmesi gerekiyor. Kamuda çalışan Rizelilerde her seçimde aktif olmayı severler. Tuttuğu birçok işte başarılı olan Rizeliler aday olmak içinde yalnız Rize’den değil bulundukları şehirlerde adaylık için kamu görevinde olanlar istifa etmeye başladı. Milletvekilliği aday adaylığı için en çok rağbetin iktidarda olan AKP ve ana muhalefet CHP’de olduğunu görüyoruz. Aday adayı olacak Rizeli isimler Ankara’dan aldıkları talimatla istifa ederken yalnız Rize değil birçok şehirde aday olmak istediklerini açıkladılar. Ankara’dan Cumhurbaşkanlığı Eğitim Politikaları Kurulu üyesi eğitimci Doç.Dr. Kemal Şamlıoğlu, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik kurulu Üyesi Av. Harun Mertoğlu AKP ‘den, İkizdereli Müslim Şahin ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Kadem Ekşi AKP’den İstanbul adayı olmak için görevlerinden ayrılmış durumda. Muğla’dan çevreci Av. Remzi Kazmaz CHP den aday adayı, Çok uzun yıllar Trabzon’da Dershanecilik yapan ve bilhassa Hasta sahiplerinin sıkıntı yaşamaması için canla başla yardımcı olan Eğitimci Kenan Bıyık, eski İl Başkanı Saltuk Deniz Rize CHP de öne çıkan isimler. Hüsamettin Özdemir genç bir isim. İmkân tanınırsa partiye katkısı olur. İYİ Partide emekli Bürokrat Özkan Avcı aylar önceden başlattığı kulis çalışmalarını devam ettiriyor. Eskilerden Köksal Toptan DYP bayrağını bıraktıktan sonra uzun bir süredir siyaset sahnesinden uzakta Rize dışında ticaretle iştigal ediyordu. Köksal Toptan dostumuz umarım ticaretten cebini yeteri kadar doldurmuştur. Zira seçim için aday olacaklara çok para lazım. MHP de henüz yaprak sallanmıyor, önemli bir ismin aday gösterileceği iddiası var. Kamuoyu MHP’nin sessiz kalmayacağını ve Kurt puslu havayı sever sözünü bekleyerek görün dediklerine şahit oluyorum. Gelecek Parti ve DEVA Partisinden sürpriz isimler bekleniyor. Muhalefet olarak iktidar karşısında gösterilecek adayların başarılı olacağı iddiası önem kazanıyor.                                                    Deprem sonrası Sel Güneydoğuda 6 Şubat depremi sonrası zarar ziyan tespiti henüz tamamlanmadan Adıyaman, Urfa ve Malatya’ya 2.doğal afet baskını oldu. Urfa, Malatya ve Adıyaman’da son yılların en büyük su taşkını oldu. Rize yağmurunu geçen yağmur sonucu kabaran derelerin debisi çok artarak caddelerde Çadır bir şey değil araçları dahi süpürüp götürmüş. Sel suyu çok şiddetli gelerek yolları çökertti, taşları arabaları yerlerinden çökerek süpürdü götürdü. Can kaybınında olduğu sel afetinde maalesef devletin sorumluları bir kez daha sınıfta kaldı. Bazı sorumlular gördüğümüz kadarıyla seçilmiş imtiyazlığına sığınmak için (Hatay Valisi gibi) AKP Milletvekili adaylığı için istifa etmiş.  
Ekleme Tarihi: 15 Mart 2023 - Çarşamba

ADAYLIK İÇİN İSTİFALAR BAŞLADI

14 Mayısta yapılacak seçimde aday olmak isteyenler açıklanan seçim takvimine uyarak kamudaki görevlerinden istifa etmesi gerekiyor.

Kamuda çalışan Rizelilerde her seçimde aktif olmayı severler.

Tuttuğu birçok işte başarılı olan Rizeliler aday olmak içinde yalnız Rize’den değil bulundukları şehirlerde adaylık için kamu görevinde olanlar istifa etmeye başladı.

Milletvekilliği aday adaylığı için en çok rağbetin iktidarda olan AKP ve ana muhalefet CHP’de olduğunu görüyoruz.

Aday adayı olacak Rizeli isimler Ankara’dan aldıkları talimatla istifa ederken yalnız Rize değil birçok şehirde aday olmak istediklerini açıkladılar.

Ankara’dan Cumhurbaşkanlığı Eğitim Politikaları Kurulu üyesi eğitimci Doç.Dr. Kemal Şamlıoğlu, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik kurulu Üyesi Av. Harun Mertoğlu AKP ‘den, İkizdereli Müslim Şahin ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Kadem Ekşi AKP’den İstanbul adayı olmak için görevlerinden ayrılmış durumda.

Muğla’dan çevreci Av. Remzi Kazmaz CHP den aday adayı,

Çok uzun yıllar Trabzon’da Dershanecilik yapan ve bilhassa Hasta sahiplerinin sıkıntı yaşamaması için canla başla yardımcı olan Eğitimci Kenan Bıyık, eski İl Başkanı Saltuk Deniz Rize CHP de öne çıkan isimler. Hüsamettin Özdemir genç bir isim. İmkân tanınırsa partiye katkısı olur.

İYİ Partide emekli Bürokrat Özkan Avcı aylar önceden başlattığı kulis çalışmalarını devam ettiriyor. Eskilerden Köksal Toptan DYP bayrağını bıraktıktan sonra uzun bir süredir siyaset sahnesinden uzakta Rize dışında ticaretle iştigal ediyordu. Köksal Toptan dostumuz umarım ticaretten cebini yeteri kadar doldurmuştur. Zira seçim için aday olacaklara çok para lazım.

MHP de henüz yaprak sallanmıyor, önemli bir ismin aday gösterileceği iddiası var. Kamuoyu MHP’nin sessiz kalmayacağını ve Kurt puslu havayı sever sözünü bekleyerek görün dediklerine şahit oluyorum.

Gelecek Parti ve DEVA Partisinden sürpriz isimler bekleniyor. Muhalefet olarak iktidar karşısında gösterilecek adayların başarılı olacağı iddiası önem kazanıyor.                                                   

Deprem sonrası Sel

Güneydoğuda 6 Şubat depremi sonrası zarar ziyan tespiti henüz tamamlanmadan Adıyaman, Urfa ve Malatya’ya 2.doğal afet baskını oldu.

Urfa, Malatya ve Adıyaman’da son yılların en büyük su taşkını oldu.

Rize yağmurunu geçen yağmur sonucu kabaran derelerin debisi çok artarak caddelerde Çadır bir şey değil araçları dahi süpürüp götürmüş.

Sel suyu çok şiddetli gelerek yolları çökertti, taşları arabaları yerlerinden çökerek süpürdü götürdü.

Can kaybınında olduğu sel afetinde maalesef devletin sorumluları bir kez daha sınıfta kaldı.

Bazı sorumlular gördüğümüz kadarıyla seçilmiş imtiyazlığına sığınmak için (Hatay Valisi gibi) AKP Milletvekili adaylığı için istifa etmiş.

 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi