İsmet KÖSOĞLU
Köşe Yazarı
İsmet KÖSOĞLU
 

DEPREMLE YAŞAMAK

6 Şubat 2023 Pazartesi sabahı 04.17 dünyada meydana gelen depremler bilançosunda yeni bir milat oldu. 7.7-7.6 şiddetinde Güneydoğuda 10 ilimizi yerle bir eden korkunç depremde enkaz altında kalarak vefat eden sayısı her geçen gün artıyor.30 bine ulaşan vefat eden sayısının artmasından korkuluyor. Günler sonra enkaz altından canlı çıkan insanların haberinin gelmesi hepimizi sevindiriyor ama vefat edenler maalesef çok fazla. Detaya girmek istemiyorum. Acımız çok büyük. Suçluyu şimdi aramak doğru değil. Yurdun her yanından olduğu gibi Rize’den de deprem sürecinde çok miktarda maddi yardımlar yapıldı yapılmaya devam ediyor. Arama kurtarma ekiplerimiz deprem bölesinde arama kurtarma çalışmalarına katkı veriyor. Valiliğimiz bünyesinde ki AFAD Rize ekibi önemli bir kadro ile çalışmalarına ilk günden beri devam ediyor. İl merkezi ve İlçelerimizden yoğun yardım malzemesi gönderildiğine şahit oluyoruz. İkizdere Kaymakamlığı İkizdere’den kamyonlarla birçok malzeme gönderdi. Yardımlar gönderme de kamyon sıkıntısı yaşandığı da ayrı bir gerçek. 1.Bayezid fermanı Rizeli hemşerimiz Prof. Dr. Abdullah Karaman İTÜ Jeofizik Müh. Bölüm Başkanı ve önemli bir akademisyendir. Konu ile yakından ilgili olduğu için I. Bayezid’in 630 yıl önceki fermanını hatırlattı. Deprem bölgesine giden Karaman hoca. 1Bayezit fermanında “Düze tarla, ev yamaca yapıla” diye 630 yıl önce talimat vermiş. O dönemin padişahı 630 sene evvel neden böyle bir ferman çıkardı; gördüğü ne idi, biz o zaman görünen ve hakkında ferman çıkartılanı neden bugün biz göremiyoruz? Ziraat Odasında değişim 22 yıldır Rize Ziraat Odası Başkanlığını yürüten Nevzat Paliç yönetiminde kendisine rakip çıkan Bünyamin Aslan’a karşı seçimi kaybetti. 27.olağan genel kurulda seçimde Bünyamin Aslan 58 oy alırken, Nevzat Paliç 36 oy, Mustafa Mavi 29 oy, Ercan Koyuncu ise 3 oy aldı. Yapılan seçim sonunda Bünyamin Aslan 4 yıllığına Rize Ziraat Odasının yeni başkanı oldu. Rize için hayırlı olsun tebrik ederiz. Başkan Bünyamin Aslan’ın yeni yönetim Kurulu üyeliklerine seçilenler, Emin Kanbur, Recep Kuk, Bayram Dinç, Vedat Aydın, Hasan Dilsiz, Sefer Alan, Mehmet Karaömeroğlu, İsmail Akpınar Yunus Öksüz, Hikmet Yılmaz, Orhan Özgün, Mehmet Eroğlu, Nuri Tüylü, Abdurrahman Küçükmustafa, Erkan Kışmır, Hızır Can, Recep Ali Çil, Cemal Nadir Yıldırım, Emrah Kurtkaya, Kamil Köseoğlu.
Ekleme Tarihi: 13 Şubat 2023 - Pazartesi

DEPREMLE YAŞAMAK

6 Şubat 2023 Pazartesi sabahı 04.17 dünyada meydana gelen depremler bilançosunda yeni bir milat oldu.

7.7-7.6 şiddetinde Güneydoğuda 10 ilimizi yerle bir eden korkunç depremde enkaz altında kalarak vefat eden sayısı her geçen gün artıyor.30 bine ulaşan vefat eden sayısının artmasından korkuluyor.

Günler sonra enkaz altından canlı çıkan insanların haberinin gelmesi hepimizi sevindiriyor ama vefat edenler maalesef çok fazla.

Detaya girmek istemiyorum. Acımız çok büyük. Suçluyu şimdi aramak doğru değil.

Yurdun her yanından olduğu gibi Rize’den de deprem sürecinde çok miktarda maddi yardımlar yapıldı yapılmaya devam ediyor.

Arama kurtarma ekiplerimiz deprem bölesinde arama kurtarma çalışmalarına katkı veriyor.

Valiliğimiz bünyesinde ki AFAD Rize ekibi önemli bir kadro ile çalışmalarına ilk günden beri devam ediyor.

İl merkezi ve İlçelerimizden yoğun yardım malzemesi gönderildiğine şahit oluyoruz. İkizdere Kaymakamlığı İkizdere’den kamyonlarla birçok malzeme gönderdi.

Yardımlar gönderme de kamyon sıkıntısı yaşandığı da ayrı bir gerçek.

1.Bayezid fermanı

Rizeli hemşerimiz Prof. Dr. Abdullah Karaman İTÜ Jeofizik Müh. Bölüm Başkanı ve önemli bir akademisyendir. Konu ile yakından ilgili olduğu için I. Bayezid’in 630 yıl önceki fermanını hatırlattı.

Deprem bölgesine giden Karaman hoca. 1Bayezit fermanında “Düze tarla, ev yamaca yapıla” diye 630 yıl önce talimat vermiş.

O dönemin padişahı 630 sene evvel neden böyle bir ferman çıkardı; gördüğü ne idi, biz o zaman görünen ve hakkında ferman çıkartılanı neden bugün biz göremiyoruz?

Ziraat Odasında değişim

22 yıldır Rize Ziraat Odası Başkanlığını yürüten Nevzat Paliç yönetiminde kendisine rakip çıkan Bünyamin Aslan’a karşı seçimi kaybetti.

27.olağan genel kurulda seçimde Bünyamin Aslan 58 oy alırken, Nevzat Paliç 36 oy, Mustafa Mavi 29 oy, Ercan Koyuncu ise 3 oy aldı.

Yapılan seçim sonunda Bünyamin Aslan 4 yıllığına Rize Ziraat Odasının yeni başkanı oldu.

Rize için hayırlı olsun tebrik ederiz.

Başkan Bünyamin Aslan’ın yeni yönetim Kurulu üyeliklerine seçilenler, Emin Kanbur, Recep Kuk, Bayram Dinç, Vedat Aydın, Hasan Dilsiz, Sefer Alan, Mehmet Karaömeroğlu, İsmail Akpınar Yunus Öksüz, Hikmet Yılmaz, Orhan Özgün, Mehmet Eroğlu, Nuri Tüylü, Abdurrahman Küçükmustafa, Erkan Kışmır, Hızır Can, Recep Ali Çil, Cemal Nadir Yıldırım, Emrah Kurtkaya, Kamil Köseoğlu.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi