İsmet KÖSOĞLU
Köşe Yazarı
İsmet KÖSOĞLU
 

AKP’DE 26 ADAY İÇİN TEMAYÜL YOKLAMASI

    14 Mayıs Milletvekili seçiminde Rize’de iktidar partisi AKP ye 26 aday adayı başvurusu yapıldı. Adaylardan 4 tanesinin Ankara’ya Genel merkeze başvuru yaptığı belirtilirken,26 aday arasında 19 erkek 7 kadın var.     İki Alim,2 Türüt soyadlı akrabanın bulunduğu isimler dikkat çekici.     Adayların kimisi tanıdık bildik kimisini bizde ilk kez gördük.3 vekil seçilecek Rize’de hangi isimlere karar verilecek henüz belli değil.     Temayül yoklamasına giren 26 aday adayı oldu. Ahmet Türk, Ayten Aydın, Bahattin Albayrak, Emine Karali, Enes Baş, Hakan Gültekin, Harun Mertoğlu,  İbrahim Biberoğlu, İbrahim Türüt, İshak Alim, İsmail Hakkı Yenilmez, Kasım Kutlu, Kemal Şamlıoğlu, Levent Karahan, Mehmet Hüsrev, Melahat Furtuna, Muhammed Avcı, Murat Sadettin Türüt, Nuran Alim, Osman Aşkın Bak, Selim Beşikçi, Sema Yağcıtekin, Seyyit Ahmet Seven, Tarık Ziyad Büyükbaş, Yasemin Gültekin Ayaz, Yasemin Suyabatmaz ve Yılmaz Katmer.     14 Mayısta önemli bir seçim geçireceğiz.      Bu seçimde önemine binaen bütün adayların donanımlı, bilgili ve karakterli kişilerden olması isteniyor. Bilgili donanımlı insana Mecliste çok ihtiyacımız olacak.     Aday adayları için partilileri nasıl tercih yaptı elbette bilemeyiz ama görünen şu ki ön safta olanların şansı her zaman fazla.     İsim vererek kimileri için hayal kırıklığı yaşasınlar istemem ama ortada olan gerçek var.     Aday adaylığı için Rize merkezde yıllardır partisi için hamallık yapan dururken ithal demeyeceğim ama başka yerlerden apar topar gelerek bende adayım diyenlerin şansı bir ihtimal yok denecek kadar az olabilir.     ‘’Yağmurda ıslandık’’ sloganıyla Erdoğan’ın yıllarca zirvede taşıdığı AKP nin bu kez zorlu bir sınavdan geçmesi muhtemel.     Sosyo ekonomik yönden memlekette büyük zorluklar var.6 Şubatta meydana gelen büyük deprem mevcut durumun üzerine bir enkaz gibi çökmüş durumda.       Ekonomik bakımdan vatandaşın alım gücü her geçen gün azalmıştır. Bunu kimse inkâr etmiyor ve edemez. Bakkalda manavda markette hemen her gün farklı bir etiketle karşılaşıyoruz. Temel yaşam malzemelerinden Doğalgaz, Kömür, Elektrik ve Kira parası tahammül sınırlarını aşmaya başlarken AKP seçimde hangi yüzle seçmenden OY isteyecek merakla bekleniyor.      14 Mayıs seçimi için hemşericilik yanı ağır bastığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Oy veririm ama Milletvekillerine hayır diyen çok kimseye şahit oluyoruz.      AKP tarafından süreç başladığında yapılan açıklamada aday adaylığı için yapılacak müracaatlarda alınacak ücretlerin Deprem için kullanılacak olması en anlamlı hareketti. Seçime katılan bütün partilerde aynı duyarlılık gösterilse keşke.
Ekleme Tarihi: 27 Mart 2023 - Pazartesi

AKP’DE 26 ADAY İÇİN TEMAYÜL YOKLAMASI

    14 Mayıs Milletvekili seçiminde Rize’de iktidar partisi AKP ye 26 aday adayı başvurusu yapıldı. Adaylardan 4 tanesinin Ankara’ya Genel merkeze başvuru yaptığı belirtilirken,26 aday arasında 19 erkek 7 kadın var.

    İki Alim,2 Türüt soyadlı akrabanın bulunduğu isimler dikkat çekici.

    Adayların kimisi tanıdık bildik kimisini bizde ilk kez gördük.3 vekil seçilecek Rize’de hangi isimlere karar verilecek henüz belli değil.

    Temayül yoklamasına giren 26 aday adayı oldu. Ahmet Türk, Ayten Aydın, Bahattin Albayrak, Emine Karali, Enes Baş, Hakan Gültekin, Harun Mertoğlu,  İbrahim Biberoğlu, İbrahim Türüt, İshak Alim, İsmail Hakkı Yenilmez, Kasım Kutlu, Kemal Şamlıoğlu, Levent Karahan, Mehmet Hüsrev, Melahat Furtuna, Muhammed Avcı, Murat Sadettin Türüt, Nuran Alim, Osman Aşkın Bak, Selim Beşikçi, Sema Yağcıtekin, Seyyit Ahmet Seven, Tarık Ziyad Büyükbaş, Yasemin Gültekin Ayaz, Yasemin Suyabatmaz ve Yılmaz Katmer.

    14 Mayısta önemli bir seçim geçireceğiz.

     Bu seçimde önemine binaen bütün adayların donanımlı, bilgili ve karakterli kişilerden olması isteniyor. Bilgili donanımlı insana Mecliste çok ihtiyacımız olacak.

    Aday adayları için partilileri nasıl tercih yaptı elbette bilemeyiz ama görünen şu ki ön safta olanların şansı her zaman fazla.

    İsim vererek kimileri için hayal kırıklığı yaşasınlar istemem ama ortada olan gerçek var.

    Aday adaylığı için Rize merkezde yıllardır partisi için hamallık yapan dururken ithal demeyeceğim ama başka yerlerden apar topar gelerek bende adayım diyenlerin şansı bir ihtimal yok denecek kadar az olabilir.

    ‘’Yağmurda ıslandık’’ sloganıyla Erdoğan’ın yıllarca zirvede taşıdığı AKP nin bu kez zorlu bir sınavdan geçmesi muhtemel.

    Sosyo ekonomik yönden memlekette büyük zorluklar var.6 Şubatta meydana gelen büyük deprem mevcut durumun üzerine bir enkaz gibi çökmüş durumda.  

    Ekonomik bakımdan vatandaşın alım gücü her geçen gün azalmıştır. Bunu kimse inkâr etmiyor ve edemez. Bakkalda manavda markette hemen her gün farklı bir etiketle karşılaşıyoruz. Temel yaşam malzemelerinden Doğalgaz, Kömür, Elektrik ve Kira parası tahammül sınırlarını aşmaya başlarken AKP seçimde hangi yüzle seçmenden OY isteyecek merakla bekleniyor.

     14 Mayıs seçimi için hemşericilik yanı ağır bastığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Oy veririm ama Milletvekillerine hayır diyen çok kimseye şahit oluyoruz.

     AKP tarafından süreç başladığında yapılan açıklamada aday adaylığı için yapılacak müracaatlarda alınacak ücretlerin Deprem için kullanılacak olması en anlamlı hareketti. Seçime katılan bütün partilerde aynı duyarlılık gösterilse keşke.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi