İsmet KÖSOĞLU
Köşe Yazarı
İsmet KÖSOĞLU
 

İspir-Rize Yolunda İkizdere’yi unutturan atanmış Bakan

Erzurum’da Cumhurbaşkanının katıldığı mitingde yapılan bazı işlerin uzaktan kumandalı açılışı yapıldı.     Cumhurbaşkanının iş yoğunluğu bakımından her işin yanına gitmesi hem mümkün değil hem doğru değil.     Cumartesi günü Erzurum’da yaptığı açılışlardan biriside İspirden Ovite doğru giden yol ve üzerindeki kısa tüneller.       Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan açıklamada’’ Erzurum'u İspir üzerinden Rize'ye bağlayan, İspir–Rize il sınırı yolu yarın hizmete giriyor. Seyahat süresi 20 dakikadan 10 dakikaya düşecek’’.       Erzurum'u İspir üzerinden Rize'ye bağlayan güzergâhın İspir–Rize il sınırı arasında kalan 19,7 kilometrelik kesiminin bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol olarak yapıldığı bilgisi verilen açıklamada, atanmış Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu müthiş bir alicengiz oyunu oynadı.       Cumhurbaşkanına açtırdıkları yol İspir-Özbağ’daki yol ayrımı(KAN)dan Erzurum il sınırının sona erdiği yere kadar olan 19.7 km lik bir yer. Bu yerde de toplam uzunlukları Bin 441 metre olan 3 tünel yapılmış.       Yapılan yol 19.7 km ve 3 tane kısa tünel tamamı Erzurum sınırlarında olmasına rağmen Ulaştırma Bakanlığı güzel bir oyunla Rizelileri aptal yerine koyarak İspir-Rize yolu diye basına servis etmiş.       Sn. atanmış Bakan sormak isterim, Rize-İspir derken 2018 yılından bu yana unuttuğunuz, unutturduğunuz ve yapmadığınız İkizdere-Ovit tüneli arasındaki 24 km lik yoldan niye bahsetmediniz.       Ulaştırma Bakanlığının açıklamasında "Projenin bittiği noktadan itibaren kuzey yönünde devam eden yol güzergâhında Ovit Dağı Geçidi 14,4 kilometrelik çift tüplü Ovit Tüneli ile geçilmekte, İkizdere-İyidere yolu ile Karadeniz Sahil Yolu'na ulaşılmaktadır’ ’denilmiş.        Sn. Bakan yukardaki açıklamadaki oyunu bilmediğimizi zannetmeyin, belki bu oyundan Sn.Cumhurbaşkanınında haberi yoktur. Ovit Tünelinden geçince İkizdere’ye kadar olan 24 km lik güzergâhta taş taş üstüne konulmadığını Cumhurbaşkanına söylediniz mi veya Sn. Erdoğan’ın buradaki alicengiz oyunundan haberi var mı?       Hatırlatayım, Sn. Cumhurbaşkanım 2018 yılında Ovit Tünelini hizmete açtığınız yıldan bu yana TÜNEL-İKİZDERE arasındaki YOL atadığınız bu Bakan tarafından yapılmadı bilginiz olsun.     Açıklamada,’’ 2018 yılında Ovit Tüneli ile Ovit Dağı Geçidi'nin açılmasıyla Rize-Erzurum-Bingöl-Diyarbakır'ı birbirine bağlayan kuzey-güney aksının tünel konforunda geçildiği,   kış mevsimi boyunca yoğun kar yağışı ve çığ düşmeleri nedeniyle 5 ay trafiğe kapalı olan Rize-İspir-Erzurum yolunun yıl boyunca trafiğe açık kalmasının da sağlandığı  ’’denilmesini anlamış değilim.       Çünkü İKİZDERE-OVİT TÜNELİ arası İSPİR-ERZURUM arasındaki KIRIK-DALLIKAVAK tünelleri 10 yıldır yapılmadığı için kış mevsiminde ağır vasıtalı araçlar halen can korkusuyla gidiyor.
Ekleme Tarihi: 25 Aralık 2022 - Pazar

İspir-Rize Yolunda İkizdere’yi unutturan atanmış Bakan

Erzurum’da Cumhurbaşkanının katıldığı mitingde yapılan bazı işlerin uzaktan kumandalı açılışı yapıldı.
   
Cumhurbaşkanının iş yoğunluğu bakımından her işin yanına gitmesi hem mümkün değil hem doğru değil.
   
Cumartesi günü Erzurum’da yaptığı açılışlardan biriside İspirden Ovite doğru giden yol ve üzerindeki kısa tüneller.
     
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan açıklamada’’ Erzurum'u İspir üzerinden Rize'ye bağlayan, İspir–Rize il sınırı yolu yarın hizmete giriyor. Seyahat süresi 20 dakikadan 10 dakikaya düşecek’’.
     
Erzurum'u İspir üzerinden Rize'ye bağlayan güzergâhın İspir–Rize il sınırı arasında kalan 19,7 kilometrelik kesiminin bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol olarak yapıldığı bilgisi verilen açıklamada, atanmış Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu müthiş bir alicengiz oyunu oynadı.
     
Cumhurbaşkanına açtırdıkları yol İspir-Özbağ’daki yol ayrımı(KAN)dan Erzurum il sınırının sona erdiği yere kadar olan 19.7 km lik bir yer. Bu yerde de toplam uzunlukları Bin 441 metre olan 3 tünel yapılmış.
     
Yapılan yol 19.7 km ve 3 tane kısa tünel tamamı Erzurum sınırlarında olmasına rağmen Ulaştırma Bakanlığı güzel bir oyunla Rizelileri aptal yerine koyarak İspir-Rize yolu diye basına servis etmiş.
     
Sn. atanmış Bakan sormak isterim, Rize-İspir derken 2018 yılından bu yana unuttuğunuz, unutturduğunuz ve yapmadığınız İkizdere-Ovit tüneli arasındaki 24 km lik yoldan niye bahsetmediniz.
     
Ulaştırma Bakanlığının açıklamasında "Projenin bittiği noktadan itibaren kuzey yönünde devam eden yol güzergâhında Ovit Dağı Geçidi 14,4 kilometrelik çift tüplü Ovit Tüneli ile geçilmekte, İkizdere-İyidere yolu ile Karadeniz Sahil Yolu'na ulaşılmaktadır’ ’denilmiş. 
     
Sn. Bakan yukardaki açıklamadaki oyunu bilmediğimizi zannetmeyin, belki bu oyundan Sn.Cumhurbaşkanınında haberi yoktur. Ovit Tünelinden geçince İkizdere’ye kadar olan 24 km lik güzergâhta taş taş üstüne konulmadığını Cumhurbaşkanına söylediniz mi veya Sn. Erdoğan’ın buradaki alicengiz oyunundan haberi var mı?
     
Hatırlatayım, Sn. Cumhurbaşkanım 2018 yılında Ovit Tünelini hizmete açtığınız yıldan bu yana TÜNEL-İKİZDERE arasındaki YOL atadığınız bu Bakan tarafından yapılmadı bilginiz olsun.
   
Açıklamada,’’ 2018 yılında Ovit Tüneli ile Ovit Dağı Geçidi'nin açılmasıyla Rize-Erzurum-Bingöl-Diyarbakır'ı birbirine bağlayan kuzey-güney aksının tünel konforunda geçildiği,   kış mevsimi boyunca yoğun kar yağışı ve çığ düşmeleri nedeniyle 5 ay trafiğe kapalı olan Rize-İspir-Erzurum yolunun yıl boyunca trafiğe açık kalmasının da sağlandığı  ’’denilmesini anlamış değilim.
     
Çünkü İKİZDERE-OVİT TÜNELİ arası İSPİR-ERZURUM arasındaki KIRIK-DALLIKAVAK tünelleri 10 yıldır yapılmadığı için kış mevsiminde ağır vasıtalı araçlar halen can korkusuyla gidiyor.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi